Večné karty skončili: Programy maďarskej TV už len z nových kariet

Napísal Ivan P. 1 dňa 20 máj 2016 do kategórie Magazín, Správy

Programy maďarskej verejnoprávnej televízie MTVA (Médiaszolgáltatásokat-támogató és Vagyonkezelő Alap) je teraz možné prijímať zo satelitu už len na nových dekódovacích kartách.

am.jpg

MTVA včera prestala používať pôvodné systémy podmieneného prístupu Conax (CAID 0BAA) a Irdeto (CAID 0624) na distribučnom satelite Eutelsat 9B (9 ° E). Po novom je možné prijímať kryptovaný obsah na programoch M1 HD, M2 HD, M3 Anno, M4 Sport HD, Duna HD a Duna World len s novými kartami Conax (CAID 0B1D).

Skončila tak jedna éra "večných" kariet Conax (CAID 0BAA) s možnosťou príjmu programov maďarskej verejnoprávnej televízie zo satelitu bez časového obmedzenia a poplatkov. Záujemcovia o uvedené stanice si musia zaobstarať kartu novú za zhruba 22 eur, ktorá ale neobsahuje retro kanál M3 Anno. S týmto programom je cena vyššia zhruba o 13 eur a obsahuje predplatné M3 Anno na 3 roky.

Pôvodné karty Conax (CAID 0BAA) a Irdeto (CAID 0624) boli súčasťou vysielacej infraštruktúry operátora satelitnej platenej televízie Austrias Magyarország. Táto platforma ale ukončila svoju činnosť na konci minulého mesiaca. S koncom platformy skončil aj prevádzku týchto systémov podmieneného prístupu.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget