Viasat Explore HD, Viasat History HD a Viasat Nature HD na 16E

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 január 2019 do kategórie Magazín, Správy

openatv 6.2

viasaty.png

Ďalšie programy vo vysokom rozlíšení (HDTV) v češtine mieria za televíznymi divákmi. Spoločnosť Telekom Austria Group (TAG) začala distribúciu dokumentárnych programov skupiny Viasat v HD kvalite.

Na kapacite operátora TAG sa objavili programy Viasat Explore HD, Viasat Nature HD a Viasat History HD. Ide o samostatné programy, nie o kombinovaný kanál Viasat HD, ktorý prevádzkovateľ Viasat World doposiaľ ponúkal svojim divákom cez ponuky televíznych operátorov.

Všetky tri nové HD programy Viasatu sa nachádzajú na kapacite satelitu Eutelsat 16A na orbitálnej pozícii 16 ° E, na frekvencii 10,928 GHz. Všetky tri programy sú od svojho spustenia zakódované systémom Conax (CAID 0B00). Pri programe Viasat Nature HD je tiež pripojený kryptovací systém Irdeto (CAID 0609) pre potreby telekomunikačného operátora Orange Slovensko a jeho DTH platformu Orange TV cez satelit. Programy sa vysielajú v MPEG-4 (H.264).

Z technického pohľadu je TAG distribútorom HD staníc Viasatu - pri programoch sú zapojené audio stopy a DVB titulky v rôznych jazykoch.

Program Viasat Explore HD je vysielaný s voliteľnými audio stopami v češtine, bulharčine, maďarčine, ruštine a turečtine. Je tu aj dostupná verzia s pôvodným zvukom. Z DVB titulkov sú tu pripojené bulharské, grécke, chorvátske, macedónskej, rumunské, slovinské a srbské.

Viasat Nature HD je poskytovaný s voliteľnými zvukovými trackmi v češtine, maďarčine a ruštine. Je tu aj prítomná pôvodná zvuková stopa. DVB titulky poskytuje tento program v estónčine, lotyštine, litovčine, bulharčine, gréčtine, chorvátčine, macedónčine, rumunčine, slovinčine a srbčine.

Pri programe Viasat History HD sú pripojené zvukové verzie v češtine, dánčine, maďarčine, nórčine, ruštine, švédčine a turečtine. Opäť aj tu nechýba ani pôvodná zvuková verzia. DVB titulky tu ponúka v bulharčine, gréčtine, chorvátčine, macedónčine, rumunčine, slovinčine a srbčine.

TAG zabezpečuje na pozícii 16 ° E satelitné služby pre slovenských DTH platformy Antik Sat a Orange TV cez satelit.

technické parametre - Viasat Explore HD, Viasat History HD, Viasat Nature HD


satelit: Eutelsat 16A (16 ° E)
frekvencia: 10,928 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 30000
FEC: 3/5
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget