Zápasy Premiere League bude vysielať Slovak Sport.TV2

Napísal Torben N. 1 dňa 06 jún 2013 do kategórie Magazín, Správy

Exkluzívne!

SLOVAK SPORT.TV 2 BUDE VYSIELAŤ ANGLICKÚ PREMIER LEAGUE EXKLUZÍVNE, TO ZNAMENÁ, ŽE SA O ŇU NEBUDE DELIŤ SO ŽIADNOU INOU STANICOU. ATRAKTÍVNU SÚŤAŽ PREBERÁ PO KANÁLI DIGI SPORT.


Premier-League-2013Najvyššiu anglickú futbalovú súťaž Premier League bude ponúkať divákom nová tematická stanica Slovak Sport.TV 2, ktorá začne vysielať už budúci mesiac. Ide o druhý kanál z rodiny Slovak Sportu. Premier League bude hlavným ťahákom tohto programu. "Slovenskí, ale aj českí fanúšikovia sa počas nasledujúcich troch rokov môžu tešiť na priame prenosy špičkových zápasov Premier League, keďže práva na vysielanie má spoločnosť Slovak Šport," uviedol generálny riaditeľ Slovak Sportu Róbert Greguš, ktorý nechcel pre server DigiZone.cz špecifikovať, za akých podmienok a akú finančnú čiastku sa tejto stanici práva podarilo získať a poraziť tak v boji o ne napríklad Novu Sport alebo Sport TV (Sport 1 a Sport 2).

"Najvyššia anglická futbalová súťaž skvele zapadá do mozaiky našej programovej štruktúry a bude jedným z hlavných pilierov novej športového kanála. Ako sme avizovali, chceme konkurovať zahraničným kanálom a tento krok našu snahu len potvrdzuje. Naši diváci si Premier League dlhodobo veľmi cenia a hodnotenie ju ako najatraktívnejšie futbalovú ligu na svete, "konštatoval Greguš. Nová stanica síce zatiaľ ešte nevysiela, ale už v tejto chvíli prebiehajú intenzívne rokovania ako s káblovými, IPTV tak i satelitnými operátormi. Stanica Slovak Sport.TV 2 už požiadala o vydanie licencie tamojšieho regulátora - Radu pre vysielanie a retransmisiu (RVR).


slovak sport tv logoZ pohľadu vysielacích práv ide o takzvaný Live Package vrátane Highlights. Vysielanie bude sprevádzané lokálnymi športovými komentátormi v českom, respektíve slovenskom jazyku. Okrem minimálne pätici zápasov Premier League bude nový kanál prinášať aj ďalšie atraktívne športové obsahy ako napr WTA, ATP alebo argentínsku a belgickú futbalovú ligu. Tieto práva už Slovak Šport v minulosti získal. Nový kanál bude dostupný v HD kvalite s možným odberom v centrálnom uzle SIX (Praha, Bratislava). Slovak Sport intenzívne rieši aj možnosti distribúcie signálu cez satelit. Doteraz vysielal anglickú Premier League kanál Digi Sport, ktorý je však dostupný výhradne zákazníkom operátora Digi TV.

Celá správa zverejnená na FB stránke Slovak Sportu:

Podľa mnohých odborníkov najlepšia futbalová súťaž na svete sa objaví na obrazovkách najmladšej športovej televízie na Slovensku. Slovenskí, ale aj českí fanúšikovia sa počas nasledujúcich troch rokov môžu tešiť na priame prenosy špičkových zápasov Premiere League, keďže práva na vysielanie má spoločnosť Slovak Sport.

„Najvyššia anglická futbalová súťaž skvele zapadá do mozaiky našej programovej štruktúry a bude jedným z hlavných pilierov športového kanálu. Ako sme avizovali, chceme konkurovať zahraničným kánalom a tento krok našu snahu len potvrdzuje. Naši diváci si Premiere League dlhodobo veľmi cenia a hodnotenia ju ako najatraktívnejšiu futbalovú ligu na svete,“ uviedol riaditeľ televízie Robert Greguš.

Najsledovanejšia futbalová súťaž bude vysielaná na našom novom športovom kanáli, ktorý sa objaví na Slovensku, ale aj v Českej republike. V súčasnosti už prebiehajú niektoré rokovania, s cieľom ponúknuť kanál operátorom či už v podobe káblovej, satelitnej, IPTV alebo internetovej distribúcie. Slovak Sport už požiadal Radu o Retransmisiu o udelenie licencie pre vysielanie.

Z pohľadu vysielacích práv ide o tzv. Live Package vrátane Highlights. Vysielanie bude sprevádzané lokálnymi športovými komentátormi v českom resp. slovenskom jazyku. Okrem minimálne pätice zápasov Premiere League bude nový kanál prinášať aj ďalší atraktívny športový obsah ako napr. WTA, ATP alebo argentínsku a belgickú futbalovú ligu. Tieto práva už Slovak Sport v minulosti získal. Nový kanál bude dostupný v HD kvalite s možným odberom v SIXe. Slovak Sport však intenzívne rieši aj možnosti distribúcie signálu cez satelit.

zdroj: digizone.cz, facebook.com

Hodnotenie článku

4.2/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget