ZOH 2014 na ČT sport v HD rozlíšení plus 5 on-line kanálov

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 august 2013 do kategórie Magazín, Správy

Kým leto je v plnom prúde, Česká televízia (ČT) sa pripravuje na Zimné olympijské hry (ZOH) 2014 - udalosť športového a spoločenského významu. Divákom prinesie obsah v natívnom HD rozlíšení plus ďalších 5 kanálov na internete.

V poradí 22. zimné olympijské hry sa budú konať v dňoch od 7. do 23.2.2014. Hry budú organizované v dvoch centrách - v pobrežnom meste Soči a v horskom stredisku Krasnaja Poľana. Olympijský oheň bude zapálený v antickej Olympii dňa 7.10.2013, odkiaľ bude dopravený do Moskvy. Predtým než bude olympiáda zahájená, urazí olympijský oheň trasu 65 tisíc km a pochodeň ponesie na 14 tisíc športovcov.

O cenné kovy bude súťažiť cez 5 tisíc športovcov z viac ako 80 krajín celého sveta, z toho bude približne 100 slovenských reprezentantov. Rozdaných bude 302 sád medailí v 22 športových disciplínach.

Po skončení olympijských hier prebehnú tradične aj paralympijské hry v termíne od 7.3. do 16.3.2013.obrázek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOH 2014 na ČT

 

Česká televízia chystá 16 dní nepretržitého olympijského vysielania v natívnom HD rozlíšení na ČT Sport. Hlavný program bude vysielať v rozsahu 14 hodín denne (od 6:00 do 23:00 hodín). Športový kanál odvysiela priame prenosy, vrátane úvodného a záverečného ceremoniálu, ďalej záznamy (60 minút hokeja denne) a od 20:00 hodín veľký prehľad prinášajúci najzaujímavejšie udalosti každého dňa. Počas dňa sa môžu diváci tešiť na rýchle prehľady, reportáže, štatistiky, aktuálne rozhovory, súťaže, medailónky a ďalšie.

 

ČT bude mať olympijské štúdio priamo v mieste konania v Soči. Bude mať tak exkluzívny prístup k športovcom. Veľkú pozornosť chce venovať biatlonu a ďalším českým nádejám. Prioritu tak bude mať slovenská výprava a ďalej potom najatraktívnejšie športy.

Vysielacie práva ZOH 2014

Verejnoprávny vysielateľ získal vysielacie práva na všetky olympijské športy okrem hokeja na voľne šírený kanál (ČT Sport). Práva pokrývajú aj slávnostné zahájenie a zakončenie ZOH, 60 minút denne záznamov z hokejových prenosov. Práva na olympijský hokej získala skupina Nova pre voľne šírený kanál a na ostatné športy pre predplatený kanál (Nova Sport). Podobná situácia platí aj pre streaming na internete.

Zdroj:Parabola.cz

 

 

 

 

 

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget