Nahrávanie na sieťový disk

Napísal Radovan M. 1 dňa 13 február 2012 do kategórie Magazín, Digitálna škola

 

Ak patríte k užívateľom, ktorí sa nielen pozerajú na TV, ale tiež si niektoré televízne relácie nahrávajú, stojíte pred problémom na aký disk budete Vaše nahrávky ukladať.

V súčasnej dobe existuje niekoľko riešení:
1) nahrávky uložíte na prenosný USB disk (kľúč) - ten zasuniete priamo do USB portu v satelitnom prijímači. Tu ste len obmedzený veľkosťou kľúča, teda koľko dát na neho môžete uložiť (v súčasnej dobe sa veľkosti USB kľúčov pohybujú do 32 Gb - v rozumnej cenovej relácii). Je potrebné si dať pri kúpe USB kľúča pozor na rýchlosť zápisu, ktorá by mala byť min. 10-12 Mbps, odporúčaná rýchlosť zápisu je až 20Mbps.

2) nahrávky uložíte na USB disk, ktorý je väčšej kapacity (napr. 250 Gb), postup zapojenia je rovnaký ako v bode 1. Výhodou je vysoká rýchlosť zápisu, ktorá je potrebná pre nahrávanie viacerých programov, prípadne kombinácia nahrávania a použitia funkcie Timeshift.

3) nahrávky uložíte na eSATA disk, ktorý priamo pripojíte k satelitnému prijímaču (pozor tu musí mať Váš satelitný prijímač eSATA konektor). U niektorých satelitných prijímačov, napr. dvojtunerový model Royal od SKYSATu sa dá namontovať aj do prístroja a tak Vám neprekážajú niekde vedľa satelitného prístroja.

4) poslednou možnosťou je ukladať nahrávky na sieťový disk. Tu je dôležité mať:
a) vytvorenú domácu počítačovú sieť
b) na sieťovom disku nadefinovať prístupové práva - pre prístup na sieťový disk (teda prístupové meno a heslo pre satelitný prijímač)
c) tieto prístupové údaje správne zadať do Vášho satelitného prístroja

U sieťového riešenia sa nám ponúkajú dve riešenia:
a) jednoduchšie a lacnejšie riešenie nastavenia zdieľaného adresára na disku vo Vašom počítači
b) zložitejšie, elegantnejšie, a bohužiaľ drahšie riešenie pomocou sieťového disku

Aby ste nemuseli tráviť veľa času u satelitného prístroja pri jeho konfiguráciu pre pripojenie sieťového disku, sú pre Vás určené nasledujúce riadky:

Zadanie cesty, kde sa nachádza Váš sieťový disk nájdete u Vášho satelitného prístroja v konfigurácii pripojenia, teda napríklad takto:

1) najprv vyberte miesto, kam sa budú nahrávky ukladať, teda sieťový disk

Vber_msta_k_uloen


2) definícia miesta, kde sa nachádza sieťový disk musíte zadať v tomto formáte IP adresa zariadenia / adresár (ako na nižšie uvedenom obrázku)

Zadn_msta


3) definícia sieťového disku potom vyzerá nasledovne:

 

Nadefinovan_sov_disk

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (7 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

VU+ ZERO 4K (1x Single DVB-C/T2 tuner) - novinka Tento model má zabudovaný DVB-T2/C tuner, čiže je určený pre... https://t.co/UQkdyAYusc

DIGI TV a Magio TV: Film+ od marca v základných balíčkoch. Od 1. marca sprístupní DIGI TV a Magio TV (IPTV)... https://t.co/HwxG79zQLz

Info: od 1.3.2018 bude do programové nabídky Freesat zařazen program Discovery HD. Zdroj: FB freeSAT Česká republika https://t.co/vvfdz1nZKH

Dětský kanál Cartoon Network lokalizoval svou další verzi do češtiny. Na českém a slovenském trhu je dostupná... https://t.co/b07EIAE9Qq