Nahrávanie na sieťový disk

Napísal Radovan M. 1 dňa 13 február 2012 do kategórie Magazín, Digitálna škola

 

Ak patríte k užívateľom, ktorí sa nielen pozerajú na TV, ale tiež si niektoré televízne relácie nahrávajú, stojíte pred problémom na aký disk budete Vaše nahrávky ukladať.

V súčasnej dobe existuje niekoľko riešení:
1) nahrávky uložíte na prenosný USB disk (kľúč) - ten zasuniete priamo do USB portu v satelitnom prijímači. Tu ste len obmedzený veľkosťou kľúča, teda koľko dát na neho môžete uložiť (v súčasnej dobe sa veľkosti USB kľúčov pohybujú do 32 Gb - v rozumnej cenovej relácii). Je potrebné si dať pri kúpe USB kľúča pozor na rýchlosť zápisu, ktorá by mala byť min. 10-12 Mbps, odporúčaná rýchlosť zápisu je až 20Mbps.

2) nahrávky uložíte na USB disk, ktorý je väčšej kapacity (napr. 250 Gb), postup zapojenia je rovnaký ako v bode 1. Výhodou je vysoká rýchlosť zápisu, ktorá je potrebná pre nahrávanie viacerých programov, prípadne kombinácia nahrávania a použitia funkcie Timeshift.

3) nahrávky uložíte na eSATA disk, ktorý priamo pripojíte k satelitnému prijímaču (pozor tu musí mať Váš satelitný prijímač eSATA konektor). U niektorých satelitných prijímačov, napr. dvojtunerový model Royal od SKYSATu sa dá namontovať aj do prístroja a tak Vám neprekážajú niekde vedľa satelitného prístroja.

4) poslednou možnosťou je ukladať nahrávky na sieťový disk. Tu je dôležité mať:
a) vytvorenú domácu počítačovú sieť
b) na sieťovom disku nadefinovať prístupové práva - pre prístup na sieťový disk (teda prístupové meno a heslo pre satelitný prijímač)
c) tieto prístupové údaje správne zadať do Vášho satelitného prístroja

U sieťového riešenia sa nám ponúkajú dve riešenia:
a) jednoduchšie a lacnejšie riešenie nastavenia zdieľaného adresára na disku vo Vašom počítači
b) zložitejšie, elegantnejšie, a bohužiaľ drahšie riešenie pomocou sieťového disku

Aby ste nemuseli tráviť veľa času u satelitného prístroja pri jeho konfiguráciu pre pripojenie sieťového disku, sú pre Vás určené nasledujúce riadky:

Zadanie cesty, kde sa nachádza Váš sieťový disk nájdete u Vášho satelitného prístroja v konfigurácii pripojenia, teda napríklad takto:

1) najprv vyberte miesto, kam sa budú nahrávky ukladať, teda sieťový disk

Vber_msta_k_uloen


2) definícia miesta, kde sa nachádza sieťový disk musíte zadať v tomto formáte IP adresa zariadenia / adresár (ako na nižšie uvedenom obrázku)

Zadn_msta


3) definícia sieťového disku potom vyzerá nasledovne:

 

Nadefinovan_sov_disk

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (7 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget