Plugin Netflix dostupný už aj pre prijímače Uclan Ustym 4K PRO

Napísal Ivan P. 1 dňa 04 február 2020 do kategórie Digitálna škola, Magazín

Postup inštalácie pluginu netflix

Dovoľujeme si oznámiť užívateľom linuxových prijímačov Uclan Ustym 4K PRO, že je pre tieto prijímače dostupný plugin NETFLIX, ktorý je určený pre sledovanie seriálov a filmov z platenej videotéky NETFLIX. Ako prvý linuxový prijímač mal tento plugin dostupný Octagon SF 8008, teraz je už dostupný aj pre prijímač Uclan Ustym 4K PRO.

Poznámka:Už je dostupný plugin NETFLIX aj pre prijímač Gigablue UHD TRIO 4K, viac sa dočítate TU.

LOGOELLANO2018GLOW.png

uclan-displej.png

Pre sledovanie filmov a seriálov z portálu NETFLIX, je nutné zaregistrovať sa na stránkach Netflixu. Po registrácii a zadaní prihlasovacích údajov do pluginu NETFLIX, je možné využiť skušobné obdobie pre sledovanie filmov a seriálov, a to až na 30 dní zdarma. Pokiaľ budete chcieť aj po tomto skušobnom období naďalej sledovať Netflix, tak si budete musieť samozrejme uhradiť predplatné. Predplatné sa pohybuje od 7,99 € mesačne, okrem linuxových prijímačov Octagon SF8008, alebo Uclan UStym 4K PRO môžete sledovať seriály a filmy aj na PC, tablete, alebo smartfóne.

 

Postup inštalácie pluginu NETFLIX

Upozornenie:  Pre inštaláciu pluginu a sledovanie Netflixu musí byť Váš prijímač  pripojený k internetovej sieti!

  • Vojdite v linuxovom prijímači Uclan Ustym 4K PRO do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo na diaľkovom ovládači. Tým sa Vám načíta zoznam kategórií pluginov umiestnených na serveri enigmy OpenATV (obrázok naľavo nižšie).
  • Nadíďte na skupinu pluginov EXTENSIONS a stlačte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači. Tým sa Vám rozbalí ponuka pluginov v skupine EXTENSIONS, ktoré sú k dispozícii pre online inštaláciu. Pluginy sú v zozname zoradené abecedne.
  • Nadíďte v zozname pluginov na plugin netflix a stlačte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači

net1 net2

  • Zobrazí sa Vám okno, kde potvrdením voľby Áno spustíte inštaláciu pluginu (obr. vľavo nižšie).
  • Po nainštalovaní pluginu Vám v okne inštalácie napíše oznam Skončené! (obr.vpravo nižšie). Po nainštalovaní pluginu, pre návrat do hlavného menu prijímača, stlačte viac krát tlačidlo EXIT.

net3 net4

Reštart enigmy nie je po inštalácii potrebný. Ikona pluginu Netflix sa Vám zobrazí v menu/pluginy a aj naspodu hlavného menu.

net5 net7

 

Spustenie pluginu Netflix

Potvrdením položky Netflix v hlavnom menu, alebo ikony Netflix v menu/pluginy, spustíte aplikáciu Netflix.

Po spustení Netflixu Vás privíta úvodná obrazovka, kde musíte zadať prihlasovacie registračné údaje (email a heslo), z portálu NETFLIX.

Po potvrdení položiek "email a heslo", sa Vám zobrazí virtuálna klávesnica, pomocou ktorej napíšete Vaše prihlasovacie údaje.

Nakoniec prejdete na červenou farbou označenú položku SIGN IN (prihlásiť sa) a potvrdíte ju tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.

net8 net9

Po úspešnom prihlásení, sa Vám zobrazí samotná aplikácia NETFLIX, kde si môžete vyhľadať a spustiť filmy, či seriály, ktoré sú zoradené do rôznych kategórii.

net10 net12net11

 

 

Vo filmoch je funkčné aj pretáčanie, šípkami vľavo, alebo vpravo na diaľkovom ovládači.

Pre nastavenie a odhlásenie NETFLIXU slúži horná lišta. Odhlásite sa tak, že nadídete na hornú lištu celkom doprava (ako je na obrázku vyššie v strede žltá ikona), kde sa Vám zobrazia položky a naspodu aj Odhlásenie. K nej sa však nedostanete šípkou dolu, ale šípkou doprava!

Pre celkové vypnutie pluginu NETFLIX, musíte stlačiť červené tlačidlo (v ľavom hornom rohu diaľkového ovládania), ktorým sa vypína prijímač do standby režimu.

Prijímače Octagon SF 8008 a Uclan Ustym 4K PRO, na ktorých je možná inštalácia a sledovanie Netflixu, si môžete zakúpiť v plne nakonfigurovanom stave v našom e-shope ELLANO.SK.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Video k článku

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu