Nakonfigurovaná Enigma2 OpenATV6.2 pre prijímače Amiko A5 Combo

Napísal Ivan P. 1 dňa 01 február 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv na microsd karte

Firma ELLANO.SK oznamuje užívateľom prijímačov Amiko A5 Combo, že sme pripravili pre tieto prijímače nakonfigurovanú enigmu2 OpenATV 6.2.

Enigmu pre prijímače Amiko A5 Combo nie je možné zálohovať, ako je tomu u iných prijímačov s OS enigma2, preto sme museli každú enigmu zvlášť nakonfigurovať na micro SD kartu.

Túto micro SD kartu s nakonfigurovanou enigmou užívateľ iba zasunie do čítačky micro SD kariet vypnutého prijímača a pri spustení vyberie operačný systém, ktorý chce spustiť. Táto možnosť výberu operačných systémov Android a Enigma 2 pozasunutí microSD karty je od FW 1.0.09. Pokiaľ máte starší FW, tak je nutná online aktualizácia Androidu v menu/App/Settings/Systém/Upgrade.

ellano_logo_hlavna.png

a5.jpg

 Po výbere voľby Enigma2 Vám z microSD karty nabootuje nastavená enigma2 OpenATV 6.2 v nižšie popísanej konfigurácii.

IMG 2567

Enigma OpenATV 6.2 ELLANO.SK pre Amiko A5 Combo

 Ako základ je použitá Enigma 2 OpenATV 6.2 z 12/2018 a v nich doinštalované pluginy, softcamy,picony a pod. 

infoe2

 

Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.15.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

V enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

menu

V Enigme nie je nainštalovaný skin HDGlass , nakoľko vykazujú skiny HDglass16, aj HDGlass17 nekompatibilitu s danou enigmou.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje), UPC Freesat ICE Antiksat, Orange TV, RTVS a Plustelka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto, ktorý bude dekódovať ICE kartu od Skylinku v IRDETO móde a tým Vám umožní aj sledovanie nových programov, ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV,Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

zp1 zp2

 

Pluginy:

CSFD 12.50,Cool TV Guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube,HbbTV,HDMI CEC, OpenwebIf, a iné.

 

plg1 plg2

 

Tu musím upozorniť na nedostatky enigiem pre Amiko A5 Combo nakoľko nespolupracujú s niektorými pluginmi, ako napr. Archívy CZ/SK, kde po nainštalovaní doplnku nie je možné ovládať doplnok a pod. Doplnky, na ktoré ste zvyknutí z Archívov tak môžete využívať v Androide.

HbbTV je funkčné, až na prehrávanie videí v HbbTV, tie prehrávať nejdú.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Neodporúčame doinštalovanie ďalších pluginov do enigmy, nakoľko môže s doinštalovaním nekompatibilného doplnku dôjsť k znefunkčneniu enigmy!

Nakonfigurovaná enigma je dodávaná na 16GB micro SD karte, pričom enigma využíva iba malú časť karty, a to cca 200MB  (žiaľ inak to nie je možné).

Enigma je plne funkčná pre sledovanie TV a nahrávanie a je vhodná pre zoznámenie užívateľov s OS enigma2.  Žiaľ, nie všetky doplnky sú funkčné, ako je tomu v enigmách u linuxových prijímačov.

Nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Amiko A5 Combood ELLANO.SK za zvýhodnenú cenu (zadaním čísla faktúry v poznámke objednávky), nakoľko ju musíme dodávať na micro SD karte a každú kartu samostatne konfigurovať. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK za plnú cenu.

Verím, že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget