Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Octagon SF4008

Napísal Ivan P. 1 dňa 15 august 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.0

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Octagon SF 4008 UHD nová nakonfigurovaná verzia enigmy2.

ellano_logo_hlavna.png

octagon-sf4008-1.jpg

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.0 z 08/2017 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.11.2 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

infoe2

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix, ktorý má množstvo rôznych nastavení, vrátane zobarazovania počasia pre Vaše mesto.

 menu

 Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Skiny/HDGlass17 .

 hdg3  hdg1 2 hdg1 3

 

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdgoc1

 

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr. vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať picony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a nadídite na voľbu Ponuka sťahovania a potvrďte ju tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:  nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto a ICE, UPC Freesat ICE, Antik sat, FlixTV a taktiež je nastavená funkčnosť kariet RTVS irdeto a Plustelka/Voľná Telka Irdeto (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými čítačka kariet nespolupracuje).

V tejto enigme OpenATV  je už aj funkčná spolupráca s CI a CI+ modulom.

Setting: aktuálny Skylink,Freesat UPC, Voľná Telka, Antiksat, FlixTV a ďalšie. V E2 sú aj picony (logá) programov, ktoré sa zobrazujú v infobare a zozname programov.

zp zp2

Taktiež je doinštalovaný aj fastscan: rýchle vyhľadávanie programov pre providera Skylink.

Pluginy:

V enigme sú doinštalované najobľúbenejšie pluginy: Infobartunerstate,ClerMem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC,  OpenwebIf a iné.

plg1  plg2

Plne funkčné je už aj HbbTV:

hbbtv hbbtv2

 

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. 

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup inštalácie enigmy Octagon SF4008:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku sf4008 , ktorá obsahuje inštalačné súbory enigmy.

2. Do vypnutého prijímača zasunte USB kľúč s enigmou (ostatné USB porty musia byť voľné) a zapnite prijímač zadným vypínačom.

3. Po zapnutí prijímač prehľadá USB porty a po nájdení enigmy sa zobrazí displeji hláška o nájdení enigmy a budete vyzvaný pre inštaláciu enigme pre stlačenie tlačidla power na prednom paneli prijímača.

4. Následne stlačte tlačidlo power na prednom paneli prijímača, tým sa začne sa inštalácia.

5. Po nainštalovaní sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 2-3 min.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Octagon SF4008 v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • Frantisek40

  Frantisek40

  22 september 2017 v 10:32 |
  Vážený p.Ivan P.
  Po nainštalovaní novo nakonfigurovanej E2-ATV 6.0 prijímač pracuje dobre,ale postrádam informácie v nasledovných stavoch prijímača:
  1.a: .Pri prepínaní kanálov natrafíte na kodovaný kanál ,v niektorej skupine, prijímač neinformuje ,že je to kodované obrazovka ostane čierná a v prvom momente neviete čo sa deje - porucha sat.prijímača alebo televízného prijímača.Chýba inform.“Kodovaný kanál“.
  b: Obdobný problém je pri sledovaní programu,ostane obrazovka čierná ale z titulu výpadku signálu / počasie,tech.porucha a pod./ -chýba inf. „No video alebo Bez signálu“.
  Dá sa to v menu sat.prijímača nastaviť?Ak sa to nedá,existuje dáky doplnok ktorý by to zabezpečoval? V prípade ,že nie- upozorniť tvorcu E2-ATV na vyriešenie týchto problémov.
  Predchádzajúce sat.prijímače tieto inf.poskytovali /HD boxy,Skytec Black Box,
  Royal twin.. a ďalšie/.


  2. HD glas 17
  Pri zatlačení na DO tlač.Guide – EPG sa zobrazí v ľavom hornom rohu o šírke 2/3 obrazovky a výška 2/3 výšky TV obrazovky.Riadky sú postláčané. V skýne Metrix HD je to poriadku.

  Prosím o odpoveď ako to dá nastaviť a kde v menu sat.prijímača tieto nastavenia sa nachádzajú.

  S úctou a prajem pekný deň
  Hanczko Fr.,ing.
 • IvanP

  IvanP

  25 september 2017 v 04:33 |
  Dobrý deň.
  V enigme informácie ako kódovaný kanál či nie je signál nie sú.
  Formát EPG je malý kôli skinu HD glass17 musí to autor upraviť.
  V článku ku enigme je aj upozornenie :
  UPOZORNENIE:

  I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.
  Pokiaľ máte návrhy a pripomienky môžete ich oznámiť tvorcovi HD Glass TU:
  https://forum.hdglass16.eu/viewforum.php?f=17
  Pokiaľ máte pripomienky ku enigme OpenATV môžete ich oznámiť tu:
  https://www.opena.tv/index.php

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget