Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre VU+DUO2

Napísal Ivan P. 1 dňa 11 september 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

OPENATV 6.0+KODI17

 Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače  VU+DUO2 nová nakonfigurovaná verzia enigmy 2 OpenATV 6.0.

ellano_logo_hlavna.pngduo2.jpg

Ako základ je použitá Enigma2 OpenATV 6.0 z 09/2017 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,setting Skylink,Upc,Voľná Telka ...,picony a pod.

Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.11.2 pre lepšie prehrávanie video streamov.

 menu

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie & Gui/Skiny/HDGlass17 

hdg1 hdg3

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdg4 hdg5 hdg6

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr.vstrede vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať picony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a stlačte žlté tlačidlo. Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje)UPC Freesat ICE. 

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink. 

zp1 zp2

Pluginy: CSFD, Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plgsolose1 plg2

HbbTV je plne funkčné aj s prehrávaním videí ale je ho potrebné doinštalovať nasledovným postupom:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

hbbtv1 hbbtv2 hbbtv3

3.Nadídite na plugin HbbTV(6.0....) a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

hbbtv4 hbbtv5  

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

hbbtv6 hbbtv7

Po reštarte je HbbTV pod červeným tlačidlom DO. Aktivovať sa dá iba na programoch obsahujúcich HbbTV ako Markíza HD, programy ČT a pod.

KODI 17.1:

V tejto verzii enigmy je možné doinštalovať aj multimediálne rozhranie KODI17.

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

kodi1 kodi2

3.Nadídite na plugin KODI a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

 kodi3 kodi4

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup inštalácie Enigmy ELLANO.SK do VU+Duo2:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku duo2 a v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač  VU+ zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť tlačidlo Power na prednom paneli. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť dotykové tlačidlo Power na prednom paneli prijímača. Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6.  Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2 minúty po nainštalovaní sa Vám sám reštartuje a nabootuje z novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Enigma ELLANO.SK je zadarmo k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač VU+DUO2 odELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu.

Verím, že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (4)

 • Spako

  Spako

  12 september 2017 v 06:51 |
  Dobry den. Je mozne uz nastavit kodi na rozlisenie 1080p a pouziva na prehravanie kodi player, alebo prehrava playerom enigmi? Dakujem za odpoved.
  • IvanP

   IvanP

   12 september 2017 v 15:18 |
   Dobrý deň.
   KODI ide aj pri rozlíšení obrazu 1080p avšak stále používa mediaplayer enigmy takže jeho funkčnosť nie je plnohodnotná pre spoluprácu s doplnkami.
 • Jaro

  Jaro

  21 september 2017 v 19:33 |
  Dobrý deň,
  ďakujem za dnešnú pomoc pri nastavení novej konfigurácie na Duo2 prostrednictvom vjúvra.

  Doplnky fungujú perfektne, Kodi je rýchlejšie ako v predchádzajúcej verzii a hlavne nezamrzne pri spustení.

  Ale v hlavnom menu nevidím ponuku zoznamu stiahnutých nahrávok z TV.
  • IvanP

   IvanP

   25 september 2017 v 04:37 |
   Dobrý deň.
   Keď sa Vám zobrazí zoznam v EMC kde by mal byť adresár nahrávok tak stlačte tlačidlo MENU na DO a potvrďte "directory UP" a nájdite zložku kde máte nahrávky štandartne media/hdd/movie.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget