Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre VU SOLO 4K a VU SOLO 2

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 december 2016 do kategórie Magazín, Špeciál

VTI 11.0.0

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače  VU+SOLO 4K a VU+SOLO2 nová nakonfigurovaná verzia enigmy 2.

ellano_logo_hlavna.png

 

solo2.jpg

Ako základ je použitá Enigma2 VTI 11.0.0 s poslednou dostupnou aktualizáciou k 8.12.2016 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy,skiny, softcamy,fastscan, hbbtv, setting Skylink,Upc,Voľná Telka ...,picony a pod. V enigme je navolený skin VTI VU HD 1080p.

 infoe2 infobar menu

 

HDGlass16:

Tentokrát sme zálohu upravili tak, aby sa do nej zmestil aj obľúbený skin HD Glass 16. Ten si môžete navoliť v menu/Nastavenia/Systém/Vzhľad/hd_glass 16 (HD). Taktiež si môžete navoliť aj skin Atille HD.

 

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka,  Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

zp1  zp2

Pluginy v E2:

Nainštalované pluginy v E2 pre SOLO 4k a SOLO 2 sa trocha odliľujú, ale konfigurácie sú takmer totožné.

V tejto enigme sú všetky nami najpoužívanejšie pluginy ako:

 • Archívy CZ/SK
 • CSFD
 • CoolTV guide 
 • Infobartunerstate
 • Mediaplayer2
 • Youtube TV
 • Multiquckbutton
 • OS Chromium
 • HbbTV
 • Transcoding
 • a iné

plg1 plg2

plg3 plg4

 

Doinštalovanie KODI 16.1 v enigme VU+SOLO4k a VU+SOLO 2:

KODI plugin je vo verzii enigmy 11.0.0 defaultne už odinštalovaný, kto bude chcieť môže si ho doinštalovať z feedu enigmy2 nasledovným spôsobom:

1.Zobrazte si modrým tlačidlom diaľkového ovládača VTI panel. V ňom nadíďte na položkuVTI-správca softvéru a potvrďte ju tlačidlom OK. 

 kodi3bkodi1 kodi2

2.Po načitaní zoznamu pluginov vstupte tlačidlom OK do položky Rozšírenia. Tam vyhľadajte a nadídite plugin KODI(pluginy sú zoradené podľa abecedy) a stlačte postupne tlačidla zelené - žlté - zelené.

3.Následne sa spustí inštalácia. Inštalácia trvá trochu dlhšie ako pri bežných pluginoch a to cca 2-3 minúty.

4.Po nainštalovaní KODI stlačte tlačidlo OK a následne preveďte cekový reštart prijímača, nie iba reštart Enigmy2!

 

Doinštalovanie HBBTV a Webbrovsera v enigme VTI VU+SOLO2

Pri prijímači VU+SOLO2 je nutné v prípade potreby HbbTV doinľtalovať vo VU+SOLO 4k je HbbTV súčasťou našej zálohy. Doinštalovaním HbbTV sa Vám medzi nainštalovanými pluginmi zobrazí webbrovser a aj Youtube TV pre prehrávanie Youtube videí.

Vojdite do VTI panelu do položky VTI systémové nástroje /VTI Zero

hbbtv1 hbbtv2

 

Nadídite na položku Odstráni podporu HbbTV a stlačte žlté tlačidlo (obnoviť) na diaľkovom ovládači.

V nasledujúcej hláške potvrďte voľbu ano. Po nainštalovaní reštartujte gui (E2). Po doinštalovaní spustite HbbTV dlhým stlačením červeného tlačidla.

hbbtv3 hbbtv4

Nastavenie E2:

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : jeden/Astra23,5E

Tuner B nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Softcamy sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto/ICE, UPC freesat ICE a RTVS a VoľnáTelka/Plustelka.

Čítačka nečíta karty Skylink Irdeto standart M7!

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton :

červené: výber pluginov

červené dlho: HbbTV

zelené:výber EPG a CSFD

zelené dlho: cam manager

žlté:voľby pre rôzne zobrazenie a úpravy PIP 

žlté dlho: vstup do menu/pluginy

modré: VTI panel

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia E2 do VU+Solo4k:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku solo4k a v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač  VU+SOLO 4k zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie "UPDATE! Press Power", kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť tlačidlo Power ktoré je umiestnené pod pravou odklopnou časťou predného panela. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power . Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6. Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 3 minúty po nainštalovaní sa Vám sám Vám na displeji zobrazí hláška "Complete" a prijímač sa sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

Postup inštalácie Enigmy ELLANO.SK do VU+Solo2:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku solo2 a v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač  VU+ zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť dotykové tlačidlo Power na prednom paneli. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť dotykové tlačidlo Power na prednom paneli prijímača. Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6.  Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2 minúty.
 7. Po dokončení inštalácie sa na displeji VU+SOLO2 zobrazí nápis Completed . Následne sa prijímačautomaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto Enigma ELLANO.SK je zadarmo k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. kde  do emailu so žiadosťou o zaslanie novej zálohy napíšete číslo faktúry a model prijímača.

Prijímače VU+SOLO4K a VU+SOLO2 si môžete zakúpiť v takto upravenej podobe v eshope ELLANO.SK.

Zálohy robíme už dlhú dobu vo verzii Základ kde je setting, pikony, nastavené čítačky , základné nastavenia enigmy a plugin epg refresh na obnovu EPG bez nainštalovaných ďalších pluginov a skinov a verziu s označením FULL alebo FINAL kde sú doinštalované najobľúbenejšie pluginy a skiny prípadne aj nastavené tlačidla cez plugin Multiquic button. Takže stačí napísať do žiadosti o zaslanie emailu o akú verziu zálohy máte záujem : Základ, alebo s pluginmi.

shoproku-200x200.pngPokiaľ ste spokojný s našimi službami môžete zahlasovať za náš eshop ELLANO.SK o eshop roka v súťaži HEUREKY.

https://www.shoproku.sk/sutaz#hlasovat-v-cene-popularity

     
ĎAKUJEME!

Verím že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (16)

 • Martin

  Martin

  14 december 2016 v 21:33 |
  Uvažujete aj o podpore pre VU+ DUO2 ?
  Kúpil som ho od Vás len v jeseni tohto roku, no asi som mal kúpiť VU+ 4K, lebo to bol od Vás asi posledný predaný kus ...
  A asi už bez podpory ?
  • IvanP

   IvanP

   15 december 2016 v 16:01 |
   Dobrý deň.
   Nie je to tak ,podporu máte od nás kúpou prijímača v našom eshope.
   Problém je v tom že nemáme ani kus VU+DUO2 a nemáme na čom urobiť zálohu. Ak teda nám zapožičiate na pár dní Váš prijímač, alebo niekto iný, tak Vám ochotne zálohu spravíme aj pre VU+DUO2.
 • Martin

  Martin

  16 december 2016 v 20:57 |
  Je nejaké riziko ne-apgrejdovania napr. VU+ DUO2 na new verzie / VTI 11.0.0 atď...) ? Čo sa týka napadnutia linuxu malvérom a iným škodlivým soft, či zrúteniu systému ?
  Ak je samozrejme napojený na internet.
  Alebo je tam len malé riziko a postačuje zmeniť root heslo a apgrejny neriešiť ak som len sledovateľ TV SAT ?
  a
  napr VTI 9.0.0 som bežne čiastkové apgrejdy robil cez satelit a stále tam bol 9.0.0, ale pri verzii na VTI 11.0.0 už asi hrozí zrúteniu systému ak je konfigurácia od Vás, ako popisujete ? Či skúsim a ak to spadne obnovím zo zálohy ?
  Ďakujem za informácie...
  • Ivan.P

   Ivan.P

   17 december 2016 v 10:11 |
   Dobrý deň.
   Pokojne môžete používať staršiu verziu enigmy VTI 9.x.xnič také ako ste popisoval Vám nehrozí
   Upgrade softvéru danej verzie býva u VTI bezpečný. Ale pokiaľ prechádzate online updatom z jednej verzie do druhej online updatom tak väčšinou to dopadne pádom systému a je nutná reinštalácia cez USB. Zálohu systému nie je naškodu mať v zálohe.
 • johny

  johny

  17 december 2016 v 10:41 |
  ...tak neviem, ci pomoc Ellano funguje, lebo este v stredu doobeda som poziadal o link na verziu VTi 11 a este stale Ellano nereaguje, tak podpora funguje, ci...?
  • IvanP

   IvanP

   17 december 2016 v 14:23 |
   Dobrý deň.
   Samozrejme že podpora a pomoc funguje, len prosíme o trocha korektnosti nakoľko je toho teraz pred vianocami veľmi veľa a to nevravím o počte emailov .
   Ďakujem za porozumenie.
   @johny Píšem Vám email.
 • johny

  johny

  17 december 2016 v 17:48 |
  Vsetko je uz OK, dufam, ze ste radi, ze mate tolko zakaznikov...
 • Juro

  Juro

  17 december 2016 v 22:56 |
  Je možné nastaviť nahrávanie aj podľa názvu programu ? Podľa času, to je jasne, to poznáme...
  Ake napr. či je možnosť zadať "Agent 007" a ak sa ten názov programu niekde objaví začne ho nahrávať.
  Kto pozná mágio box tam je daná funkcia pridaná, ale aj enigmy 2, či nejakého doplnku ?
  Hodilo by sa nahrávať podľa názvu ...
 • peter

  peter

  30 december 2016 v 15:45 |
  V nastaveni System->Setting->Animations som vypol animacie, ale nie je to take plynule ako v starom VTI 6.

  Ked zapnem Channel-Selection tak nenabehne hned, proste to chvilu trva kym to prekresli, najprv jeden riadok a potom nabehne cela screena. Robi to na hocijakom skin-e. Vsimol som si ze animacie kurzora v menu su animovane, mozno by pomohlo tie vypnut ale neviem kde.

  Nejake info ako to fixnut? Nechce sa mi vracat na stary image, zvysok ide pekne. Dakujem za image ;)
  • peter

   peter

   30 december 2016 v 16:01 |
   Odpoviem si sam, bolo nutne aktualizovat plugin animation setup :)
 • MartinŠ

  MartinŠ

  21 január 2017 v 11:18 |
  Ahoj, keď chcem niečo nahrávať Archive CZ/SK napr. Sosač, tak po zvolení mám stále čiernu obrazovku a nenahráva. To isté sa mi deje keď chcem pozrieť nastavenia (modré) v Archive CZ/SK. Viete mi s tým pomôcť?
  Ďakujem.
  MartinŠ
  • IvanP

   IvanP

   23 január 2017 v 07:35 |
   Dobrý deň.
   Tento problém pluginu Archívy CZ/SK je zapríčinený nekompatibilitou nového skinu VTI "VU+1080p" a samotného pluginu.
   Riešenie je zmeniť iný skin enigmy napr HDGlass16 alebo AtilleHD v menu/ nastavenia/systém/Vzhľad.
 • Marek

  Marek

  16 júl 2017 v 17:14 |
  Zdravim. konecne som sa dostal k prehodeniu VTi 9xxx na VTi 11xxx z decembra 2016.
  zatial vsetko co potrebujem je OK az a jednu vec. v CAM manager nevidim oscam (aj ked v balickoch ho vidim nainstalovany). su tam len nejake Sky*ink ICE, Sky*ink IRDETO, Freecat, Doscam a CCCam.
  viete mi poradit ako spustim oscam bez instalacie dalsich balickov (TSpanel a.p.). mam VU+ Solo2
  • IvanP

   IvanP

   16 júl 2017 v 19:49 |
   Dobrý deň.
   Oscam je nainštalovaný.
   KAždá konfigurácia oscamu je zvlášť pre danú kartu takže ak máte kartu Skylink ICE spustite oscam,_Skylink ICE a pod, alebo si spustite ktorý kolvek a nakonfigurujte ho podľa seba..
   Webrozhranie oscamu je na porte 8888.
 • pavol

  pavol

  12 september 2017 v 05:04 |
  Ako odstranim nepouzivane satelity a providerov? Diky

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget