Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre VU+Ultimo 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 29 január 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

vti 14.0.1

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače VU+Ultimo 4K nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 VTI 14.0.1.

ellano_logo_hlavna.png

 

vu_ultimo_4k.jpg 

Ako základ je VTI 14.0.1 s poslednou aktualizáciou ku z 01/2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Enigma má najnovšie drivery a taktiež obsahuje nový gstreamer pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

 infoe2

V enigme je navolený skin VTI VU HD 1080p. Okrem tohto skinu sú dostupné aj iné skiny ako AtilleHD a pod.

 menu infb

Taktiež sme Vám v enigme pre VU+ Ultimo 4K doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/Nastavenia/Systém/Vzhľad/hd_glass 17 .

hdg1  hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE , Antiksat,RTVS/ Plustelka, a OrangeTV . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,OrangeTV,Antiksat, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

 zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.1.2 , Infobartunerstate, CSFD 12.50,clearmem, Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, HDMI CEC, OpenwebIf,HbbTV,chromium,webradiofs,Youtube TV a iné. Na žiadosť viacerých zákazníkov sme do enigiem nainštalovali aj prehrávač internetových rádií WebradioFS. Nájdete tam množstvo CZ aj SK rádií.

 

plg1 plg2

plg3 plg4

 

 WIFI a Bluetooth je žiaľ momentálne vo VTI 14.0.1 nefunkčný!  Medzičasom však VTI vydalo online aktualizáciu cca 22.1.2019 pre wifi takže po online aktualizácii enigmy VTI  v menu/VTI/aktualizácia softvéru by malo ísť aj wifi a Bluetooth.

Taktiež je v enigme funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu. Pokiaľ by Vám CI modul nedekódoval tak pre funkčnosť CI modulu a danej karty je potrebné priradiť CI modulu caid dekódovacej karty!

Postup priadenie CAID pre CI modul a kartu:

1. Vojdite do menu/nastavenia//Priradenie CI

2.Stlačte zelené tlačidlo na DO (upraviť)

ci1 ci2

3. Stlačte modré tlačidlo na DO (zvoliť Caid)

4. Zvoľte si caid Vašej dekódovacej karty a uložte ho zeleným tlačidlom na DO. Po reštarte enigmy by mal nabehnúť dekódovanie a obraz kódovaných programov.

   ci4   ci3              

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton :

červené: HbbTV

červené dlho: výber pluginov

zelené:výber EPG a CSFD

zelené dlho: cam manager

žlté:  voľby pre rôzne zobrazenie a úpravy PIP

žlté dlho:  vstup do menu/pluginy

modré: VTI panel

modré dlho: rozšírenia

šípka nahor: zoznam programov

šípka nadol: FAV skupiny programov

Postup nahratia softvéru do VU+Ultimo4k:

  1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku ultimo4k a v nej inštalačné súbory enigmy.
  2. Vypnite satelitný prijímač  VU+zadným vypínačom.
  3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
  4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
  5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť dotykové tlačidlo Power ktoré je umiestnené naľavo od displeja prijímača. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power . Následne sa spustí inštalácia enigmy.
  6. Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2 minúty po nainštalovaní sa Vám sám Vám na displeji zobrazí hláška "Complete". Prijímač vypnite a vyberte USB kľúč s usb portu VU+.
  7. Po opätovnom zapnutí Vám prijímač nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto Enigma ELLANO.SK je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpené tieto prijímače od ELLANO.SK, stačí Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Prijímač Vu+Ultimo 4K  si môžete zakúpiť v takto upravenej podobe v eshope ELLANO.SK.

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget