Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre VU+UNO a VU+DUO

Napísal Ivan P. 1 dňa 02 jún 2014 do kategórie Magazín, Špeciál

VTI 6.0.8

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače VU+UNO a VU+DUO nová nakonfigurovaná verzia enigmy 2.ellano_logo_hlavna.pngduo.jpgvuuno.jpg

Ako základ je použitá E2 VTI 6.0.8 s najnovšími drivermi a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,setting Skylink,Upc a iné,picony a pod.

V enigme je použitý skin VTI AtileHD, ktorý má už tiež množstvo rôzných nastavení zobrazenia. Môžete si nastaviť aj zobrazovanie počasia pre Vaše mesto v infobare (pozri obrázky nižšie).

 menu infob zozprg

Nastavenie zobrazovania skinu AtileHD prevediete v menu/VTI/Setup-AtileHD.

Nastavenie počasia pre Vaše mesto prevediete nasledovne:

na stránke https://weather.yahoo.com/ zadáte Vaše mesto pre zobrazenie počasia a po potvrdení tlačidla Search Weather, Vám ku linku stránky pridá do webovej adresy aj číslo pre dané mesto napr. pre Bratislavu vyzera takto:

https://weather.yahoo.com/slovakia/bratislavsky/bratislava-818717/

Potom toto číslo zadáte do nastavení skinu v menu/VTI/Setup-AtileHD do položky Location...http://yahoo.. v prípade Bratislavy zadáte číslo 818717 a nastavenie uložíte zeleným tlačidlom. Zobrazovanie počasia aktivujete v menu/VTI/Setup-AtileHD, tam žltým tlačidlom AtileHDpro zobrazíte ďalšie nastavenia skinu. Tam aktivujte položku Infobar Weather  zapnete ju zeleným tlačidlom.

atilehd atilehd2 atilehd3

V enigme je nainštalovaných množstvo výborných pluginov.

plg1 plg2 plg3

HbbTV aj webbrowser sú plne funkčné. Hbbtv sa aktivuje dlhým stlačením červeného tlačidla, akonáhle sa na obrazovke objaví v pravom spodnom rohu TV CT-menu tak znovu krátko stlačíte červené tlačidlo a HbbTV sa spustí. Cez HbbTV môžete prehrávať aj relácie v archíve ČT.

hbbtv2 hbbtv3 hbbtv4

Nastavenie E2:

 Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : jeden/Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Softcam je nastavený na čítanie kariet Skylink a CSLINK Irdeto/ICE a CRW a UPC freesat ICE a CRW. Prijímač nečíta karty Skylink Irdeto standart M7!

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton:

červené: výber pluginov

cerve

červené dlho: HbbTV

zelené: EPG

zelene

zelené dlho:VTI info

zltedlhp

žlté: audio

zlte

modré: VTI panel

modre

modré dlho: rýchly vstup do menu/moduly

Nepoužívajte automaticku aktualizáciu softvare E2, predídete tak problémom s nefunkčnou enigmou!

Samozrejme, že je zadarmo k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Tieto vydarené prijímače už síce nie sú v predaji, no v ponuke eshopu ELLANO.SK je veľa nových skvelých linuxových prijímačov ako napr. Golden Interstar Xpeed LX3, ktorý určite patrí momentálne medzi najlepšie vybavené prijímače a to platí aj v pomere cena /výkon.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget