Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre VU+UNO 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 29 jún 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače  VU+UNO 4K  nová nakonfigurovaná verzia enigmy 2 OpenATV 6.0.

ellano_logo_hlavna.png

vu-uno-4k.png

Ako základ je použitá Enigma2 OpenATV 6.0 z 06/2017 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,setting Skylink,Upc,Voľná Telka ...,picony a pod.

Enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.11.2 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

infoe2

 

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb menu

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie & Gui/Skiny/HDGlass17.

hdg2 hdg3

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdg4 hdg5 hdg6

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr.vstrede vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať picony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a stlačte žlté tlačidlo. Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. NAstavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

zp1 

Pluginy: ClearMem, Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

Plugin HbbTV je  beta verzia takže nie všetko musí cez HbbTV fungovať.

plg1 plg2

KODI 17.1:

V tejto verzii enigmy je možné doinštalovať aj multimediálne rozhranie KODI17. KODI 17 je dostupné v enigme VU+SOLO SE v1 a v2 a VU+SOLO2.

VU+ ZERO túto možnosť nemá pretože HW tohto prijímača tento doplnok nepodporuje.

Inštalácia KODI 17:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

kodi1 kodi2

3.Nadídite na plugin KODI a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

 kodi3 kodi4

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia E2 VU+UNO4k:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku vuplus, ktorá musí osahovať druhú podzložku uno4k a v nej umiestnené inštalačné súbory enigmy2. 

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom. 

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne !

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom. 

5.Po zapnutí prijímač začne sám fleshovať novú enigmu z USB kľúča.

6.Počas inštalácie enigmy sa LED dióda na prednom paneli opakovane, pomaly, plynulo rozsvecuje a zhasína.

7.Po ukončení inštalácie LED dióda ostane krátky čas svietiť a následne začne rýchlejšie blikať čo znamená ukončenie inštalácie. 

8.Prijímač vypnite zadným vypínačom.

9.Odpojte USB kľúč z USB portu prijímača.

10.Po zapnutí prijímača zadným vypínačom Vám začne bootovať nová enigma.

Inštaláciu neprerušujte ! Inštalácia trvá cca 2-3 minúty.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto Enigma ELLANO.SK je zadarmo k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Prijímač VU+UNO 4k si môžete zakúpiť v takto upravenej podobe v eshope ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (4)

 • svito

  svito

  05 február 2018 v 13:01 |
  Dobrý deň, bude v dohľadnej dobe dostupná aj verzia OpenATV 6.1?
 • IvanP

  IvanP

  06 február 2018 v 09:17 |
  Dobrý deň.
  Na túto otázku Vám momentálne nevieme presne odpovedať kedy bude.
 • Miroslav

  Miroslav

  18 máj 2018 v 12:11 |
  Zdravim.
  Mam od Vas zakupeny VU UNO 4K, ktory je este v zaruke kedze bol kupovany v septembri 2017. Posledne tri dni mi na nom vypadava internetova siet cez LAN pripojenie. Chova sa to tak, ze strcim sietovy kabel do VU UNO 4K do LAN, diody svietia (blikaju) internet funguje a nasledne v nepravidelnych intervaloch prestane fungovat, diody nesvietia ani neblikaju, internet nefunguje. Vytiahnem LAN kabel z VU UNO 4K, strvim ho spät a znovu siet funguje cca hodinu, niekedy dve, niekedy 8 hodin a potom znova prestane fungovat LAN pripojenie na zariadeni a zbova musim opakovat postup vytiahnutia a znovu zapojenia internetoveho kabla do LAN portu na VU UNO 4K. Idem na OpenATV 6.0, tak ako mi bol dodany. Mam to reklamovat alebo mi este radite nieco skusit, pred tym ako Vam ho odoslem?
  Dakujem za odpoved.
  • IvanP

   IvanP

   20 máj 2018 v 16:14 |
   Dobrý deň.
   Skúste ak nemáte v nastaveniach siete VU+ DHCP voľbu dať na zap. a reštartujte router,
   Ak to nepomôže tak prefleshujte prijímač zálohou enigmy, tú si môžete vyžiadať na info@ellano.sk kde uvediete číslo faktúry.
   Ak budú problémy aj potom tak prijímač reklamujte.
   https://satelity.ellano.sk/reklamacny-formular/

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget