Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Xtrend ET4000

Napísal Ivan 1 dňa 26 január 2015 do kategórie Magazín, Špeciál

Open ATV 4.2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače XTREND ET4000 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2.

Ako základ je použitá E2 OpenATV 4.2 z 01/2015 s úplne novým kernelom 3.14.16, najnovšími drivermi a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy, skiny,picony a pod.

xtrendET4000.jpg

V enigme nájdete skin OpenATV - MyMetrix.

infe2 menu infobar

 

Softcam: nastavený pre čítanie kariet Skylink/CSLink Irdeto,ICE a UPC Freesat ICE a CRW (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými prijímač nespolupracuje).

Nastavenia softcamu môžete upraviť cez webový prehliadač zadaním adresy:  IP adresa prijímača:port83 . ( príklad:  http://192.168.1.199:83 ).

Setting: aktuálny Skylink,UPC a ďalšie. V E2 sú aj picony (logá) programov, ktoré sa zobrazujú v infobare a zozname programov.

zozpr1 zozpr2

 

Pluginy: CSFD, ArchívyCZ/SK , Infotunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh,ClearMem, Mytube, HDMI CEC,webové rozhranie prijímača(umožňujúce ovládanie prijímača cez internetovú sieť a streamovať vysielanie do PC, alebo smartfónu/tabletu)  a iné.

plg1 plg2

Upozornenie:

HbbTV a webbrowser nie je v enigme nainštalovaný kôli malej veľkosti flash pamäte prijímača. Ak budete chcieť nainštalovať HbbTV z feedu enigmy OpenATV budete musieť najskôr odinštalovať niektoré pluginy, aby ste nezaplnili flash pamäť prijímača!

HbbTV+webbrovser nainštalujete nasledovne:

Vojdite do menu/pluginy , stlačte zelené tlačidlo na diaľkovom ovládači a počkajte kým sa Vám načíta zoznam pluginov umiestnených vo feede enigmy.

Tam si vyberiete položku extensions v ktorej vyhľadáte plugin openopera  a potvrdíte ho tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.

Nastavenie E2: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Inštalácia E2 ELLANO.SK:

1.na naformátovaný USB kľúč formátom fat32 nakopírujeme priečinok s E2 s názvom et4x00

2.odpojíme prijímač od elektrickej siete /vypneme zadným vypínačom/.

3.zasunieme USB kľúč z enigmou, do USB portu satelitného prijímača (druhý USB port musí byť voľný!).

4.pripojíme prijímač ku elektrickej sieti /zapneme zadným vypínačom/.

5.po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, ak nájde na USB kľúči inštalačné súbory image, tak sa po načítaní USB rozsvieti na prednom paneli oranžová led dióda.

6.následne stlačíme a pustíme tlačidlo na prednom paneli prijímača CH+/šípka hore/,rozsvietia sa všetky tri led diódy na prednom paneli prijímača a tým sa spustí samotná inštalácia Enigmy.

Inštaláciu neprerušujte!

Samotná inštalácia trvá cca 3 až 4 minúty po ktorých zhasne žltá led dióda a nasleduje automatický reštart prijímača a nabootovanie novej Enigmy.

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Xtrend ET 4000 v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu