Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Dreambox DM900 UHD

Napísal Ivan 1 dňa 25 august 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.0 s KODI 17

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre prijímače Dreambox 900 UHD nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV 6.0.

ellano_logo_hlavna.png

dm900-ultra-hd_2.jpg

Ako základ je použitá E2 OpenTV 6.0 z 08/2017 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Enigma obsahuje najnovšie drivery z 08/2017 a gstreamer 1.11.2 pre lepšie prehrávanie video streamov.

infoe2

V enigme nájdete navolený skin OpenATV - MyMetrix.

infb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass117 ktorý je už vo FULL HD rozlíšení stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Skiny/HDGlass17.

hdg1 hdg2 hdg3

 

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdgoc1

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr. vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať picony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a nadídite na voľbu Ponuka sťahovania a potvrďte ju tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:  nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto a ICE, UPC Freesat ICE, Antik sat, FlixTV a taktiež je nastavená funkčnosť kariet RTVS irdeto a Plustelka/Voľná Telka Irdeto (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými čítačka kariet nespolupracuje).

V tejto enigme OpenATV  je funkčná spolupráca s CI a CI+ modulom.

Setting: aktuálny Skylink,Freesat UPC, Voľná Telka, Antiksat, FlixTV a ďalšie. V E2 sú aj picony (logá) programov, ktoré sa zobrazujú v infobare a zozname programov.

zp1 zp2

Taktiež je doinštalovaný aj fastscan: rýchle vyhľadávanie programov pre providera Skylink.

Pluginy:

V enigme sú doinštalované najobľúbenejšie pluginy: Infobartunerstate,ClerMem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC,  OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

 

KODI 17.3:

V tejto verzii enigmy je možné doinštalovať aj multimediálne rozhranie KODI 17.x.

Inštalácia KODI 17:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

kodi1 kodi2 kodi3

3.Nadídite na plugin KODI a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

kodi4 kodi

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. 

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root / root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Postup nahratia Enigmy2:

Dreambox 900 UHD sa flashuje štandartne cez webový prehliadač PC a cez internetovú sieť. 

Pre zahájenie fleshovania musíte prijímač uviesť do tzv. "Rescue modu" iba v tomto móde je možné flashovať OS Enigma2 cez webbrovser a PC.

Po prepnutí do Rescue modu sa Vám zobrazí na TV obrazovka nižšie kde v spodnej časti máte zadanú adresu, alebo IP adresu prijímača cez ktorú sa pripojíte z PC na Dreambox.

Väčšinou by sa pri tomto modeli mala zobraziť pre spojenie PC a Dreamboxu adresa : http://dm900.lan/

Ako prepnúť prijímač do rescue módu?

 Prepnutie prijímača do Rescue modu je trošku obtiažné, ale existuje viac možností ako prepnúť Dreambox 52x do fleshovacieho módu:

1.Najjednoduchší spôsob je pokiaľ máte originál enigmu, alebo enigmu OE2.2 tak ti majú túto možnosť priamo v menu/Vypnú,Reštartovať/Režim údržby.

Po potvrdení tejto voľby sa Vám zobrazí hláška ako je na obrázku nižšie napravo kde potvrdíte voľbu ÁNO. Prijímač sa automaticky prepne do Rescue módu a signalizuje ho svietenie tlačidla power červenou farbou a zobrazenie rescue obrazovky na TV.

flashdm520 flashdm520 2

2.Druhý spôsob je spustenú enigmu vypnúť do režimu hlbokého spánku (nie do standby režimu) v menu/Vypnúť,reštartovať/Vypnúť.

Po potvrdení tejto voľby sa prijímač vypne do režimu hlbokého spánku (na prednom paneli dotykové tlačidlo power nesvieti).

Následne ak je prijímač vypnutý v hlbokom spánku priložíte a držíte prst na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.

IMG 1120 rescue

 3. Tretí spôsob je prepnutie prijímača cez telnet zadaním nasledovných príkazov do telnetu, prijímač po chvíľke prejde do rescue módu (tlačidlo power začne trvalo svietiť načerveno a zobrazí sa na obrazovke TV rescue obrazovka)

Telnet: 

Code:

echo "rescue" >> /proc/stb/fp/boot_mode

Code:

reboot

4. Najpoúživanejší spôsob no spočiatku najťažší spôsob je nasledovný:

 • Vypnite prijímač zadným vypínačom
 • zapnite prijímač zadným vypínačom
 • v okamihu zapnutia Vám cca do 1sekundy preblikne dotykové tlačidlo power modro/červeno/fialovou farbou a to je ten okamih kedy musíte vystihnúť a priložiť a držaľ prst na dotykovom tlačidle power. Nevýhoda je že máte po zapnutí zadného vypínača veľmi krátky čas na priloženie prsta na tlačidlo power iba cca1sek a musíte vystihnúť správny okamih rozblikania tlač power(je to len sila zvyku)
 • prst držíte na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.

Pokiaľ sa Vám podarilo prepnúť prijímač do rescue módu (svieti trvalo načerveno dotykové tlačidlo power na prednom paneli a zobrazila sa rescue obrazovka na TV) 

 IMG 1120 rescue

tak postupujte ďalej podľa postupu flashovania:

1.Otvorte webový prehliadač v PC a do neho zadajte adresuhttp://dm900.lan/ a potvrďte ju tlačidlom enter. Následne sa Vám načíta stránka určená pre flash cez LAN Dreamboxu. (PC a prijímač musia byť pripojené ku tej istej internetovej sieti). Na načítanej stránke kliknite navoľbu "firmware upload" a v ďaľšom okne kliknite na voľbu "prehľadávať"

fls1 fl2

2. Vyhľadáte a vyberiete uloženú enigmu v PC, ktorú chcete inštalovať a kliknete na tlačidlo "otvoriť"(záloha alebo čistá enigma musia mať tvar koncovky súboru .tar resp .tar.xz )V ďalšom okne kliknite na voľbu "Go!" a inštalácia sa spustí.

3.Inštalácia trvá 1-2 minúty. Po dokončení flashovania sa Vám na spodu okna zobrazí tlačidlo "Click here to reboot" na ktoré kliknite tým sa Vám prijímač reštartuje a nabootuje s novou enigmou.  Týmto je flashovanie ukončené webový prehliadač v PC môžete zavrieť.

fl3 fl4

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača , Dreambox 900 UHD  v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu,, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (6)

 • Petr Kremla

  Petr Kremla

  02 september 2017 v 08:28 |
  Je možné zpřístupnit OpenATV pro DM900 i pro nezákazníky Ellano.sk?

  Odpovedať

 • irss

  irss

  08 január 2018 v 09:27 |
  Dobrý deň
  potrebujem radu, po nainštalovaní nového softwaru mi UNI čítačka nedekóduje kartu, len v CI slote funguje s Cryptoworks. Dal som soft openATV-dm900-s-kodi-2017-08-23.tar, v predošlom openatv-dm900-final-2017-04-25-08-06.tar to dekodovalo kartu Skylink Irdeto. Ide o Dreambox DM 900 Ultra HD 4K. Prosím odpoved na irss@pobox.sk. Ďakujem

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   09 január 2018 v 15:18 |
   Dobrý deň.
   Musíte si spustiť oscam podľa VAašej karty teda "oscam-irdeto":
   modré tlačidlo/softcam/Panel pre softcam vyberiete softcam podľa karty a stlačite zelené tlač.
   Chvíľu trvá pokiaľ sa karta načíta hlavne pri irdeto karte skúste poprepínať viac krát po spustení softcamu.

   Odpovedať

 • alexej tuleja

  alexej tuleja

  03 december 2018 v 15:37 |
  funguje to image len pre original DM 900 alebo aj pre clone DM900 dakujem za odpoved

  Odpovedať

 • IvanP

  IvanP

  03 december 2018 v 18:53 |
  Dobrý deň.
  To Vám musí povedať predajca tých klonov DM900 čo urobí s prijímačom originál enigma OpenATV.
  My máme iba originál DM900..

  Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu