Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Dreambox DM900 UHD a Dreambox DM920 UHD

Napísal Ivan P. 1 dňa 27 marec 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

OpenATV6.1+Newnigma2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre prijímače Dreambox 900 UHD a pre Dreambox 920 UHD nová nakonfigurovaná enigma2.

ellano_logo_hlavna.png

dm900-ultra-hd_2.jpg

 

Pre naších zákazníkov sme nakonfigurovali dve verzie enigmy a to OpenATV 6.1 v ktorej sú všetky nami bežne používane pluginy a skiny avšak táto enigma nemá HbbTV Druhá enigmy je OE 2.5 Newnigma2 ktorá obsahuje HbbTV.

OpenATV6.1

Ako základ je použitá E2 OpenTV 6.1 z 03/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Enigma obsahuje najnovšie drivery a gstreamer 1.13.0 pre lepšie prehrávanie video streamov.

infoe2 infoe2920

 

V enigme nájdete navolený skin OpenATV - MyMetrix.

menu

 

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16, stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Skiny/HDGlass16.

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:  nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto a ICE, UPC Freesat ICE, Antik sat, FlixTV a taktiež je nastavená funkčnosť kariet RTVS irdeto a Plustelka/Voľná Telka Irdeto (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými čítačka kariet nespolupracuje).

V tejto enigme OpenATV  je funkčná spolupráca s CI a CI+ modulom.

Setting: aktuálny Skylink,Freesat UPC, Voľná Telka, Antiksat, FlixTV a ďalšie. V E2 sú aj picony (logá) programov, ktoré sa zobrazujú v infobare a zozname programov.

zp1 tp2

Taktiež je doinštalovaný aj fastscan: rýchle vyhľadávanie programov pre providera Skylink.

Pluginy:

V enigme sú doinštalované najobľúbenejšie pluginy: Archívy CZ/SK 1.0.7,CSFD 12.20,Infobartunerstate,Cool tv guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC,  OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

 

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod. 

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root / root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

NEWNIGMA2

Ako základ je použitá E2  Newnigma OE 2.5 z 03/2018 a do nej sú doinštalované softcamy , základné pluginy+ HbbTV a skin HD glass18 ktorý je aj navolený.

IMG 2464

Upozornenie:Newnigma OE2.5 nepoužíva štandartné ipk. inštalačné balíčky pre inštaláciu pluginov a skinov, ale musí byť použitý debian inštalačný balíček s koncovkou .deb.

Softcamy:  nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto a ICE, UPC Freesat ICE, Antik sat, FlixTV a taktiež je nastavená funkčnosť kariet RTVS irdeto a Plustelka/Voľná Telka Irdeto (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými čítačka kariet nespolupracuje).

V tejto enigme OpenATV  je funkčná spolupráca s CI a CI+ modulom.

Nastavenie softcamu:

Pre zmenu softcamu postupujte podľa obrázkov nižšie.

IMG 2453 IMG 2454

 IMG 2455 IMG 2456

 

V enigme nájdete navolený skin HDGlass 18.

Navolenie skinu:

Pre zmenu skinu postupujte podľa obrázkov nižšie.

 IMG 2457 IMG 2458

IMG 2459 IMG 2460

 

HDGlass 18:

 IMG 2461 IMG 2462 IMG 2463 

HbbTV sa v newnigme2 aktivuje stlačením červeného tlačidla na programoch vysielajúcich HbbTV ako Markíza STV1 a pod.

Postup nahratia Enigmy2:

Dreambox 900 UHD a Dreambox 920 UHD sa flashuje štandartne cez webový prehliadač PC a cez internetovú sieť. 

Pre zahájenie fleshovania musíte prijímač uviesť do tzv. "Rescue modu" iba v tomto móde je možné flashovať OS Enigma2 cez webbrovser a PC.

Po prepnutí do Rescue modu sa Vám zobrazí na TV obrazovka nižšie kde v spodnej časti máte zadanú adresu, alebo IP adresu prijímača cez ktorú sa pripojíte z PC na Dreambox.

Väčšinou by sa pri tomto modeli mala zobraziť pre spojenie PC a Dreamboxu adresa : http://dm900.lan/ alebo http://dm920.lan/ prípadne zadáte IP adresu daného prijímača.

Ako prepnúť prijímač do rescue módu?

 Prepnutie prijímača do Rescue modu je trošku obtiažné, ale existuje viac možností ako prepnúť Dreambox 52x do fleshovacieho módu:

1.Najjednoduchší spôsob je pokiaľ máte originál enigmu, alebo enigmu OE2.2 tak ti majú túto možnosť priamo v menu/Vypnú,Reštartovať/Režim údržby.

Po potvrdení tejto voľby sa Vám zobrazí hláška ako je na obrázku nižšie napravo kde potvrdíte voľbu ÁNO. Prijímač sa automaticky prepne do Rescue módu a signalizuje ho svietenie tlačidla power červenou farbou a zobrazenie rescue obrazovky na TV.

flashdm520 flashdm520 2

2.Druhý spôsob je spustenú enigmu vypnúť do režimu hlbokého spánku (nie do standby režimu) v menu/Vypnúť,reštartovať/Vypnúť.

Po potvrdení tejto voľby sa prijímač vypne do režimu hlbokého spánku (na prednom paneli dotykové tlačidlo power nesvieti).

Následne ak je prijímač vypnutý v hlbokom spánku priložíte a držíte prst na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.

IMG 1120 rescue

 3. Tretí spôsob je prepnutie prijímača cez telnet zadaním nasledovných príkazov do telnetu, prijímač po chvíľke prejde do rescue módu (tlačidlo power začne trvalo svietiť načerveno a zobrazí sa na obrazovke TV rescue obrazovka)

Telnet: 

Code:

echo "rescue" >> /proc/stb/fp/boot_mode

Code:

reboot

4. Najpoúživanejší spôsob no spočiatku najťažší spôsob je nasledovný:

  • Vypnite prijímač zadným vypínačom
  • zapnite prijímač zadným vypínačom
  • v okamihu zapnutia Vám cca do 1sekundy preblikne dotykové tlačidlo power modro/červeno/fialovou farbou a to je ten okamih kedy musíte vystihnúť a priložiť a držaľ prst na dotykovom tlačidle power. Nevýhoda je že máte po zapnutí zadného vypínača veľmi krátky čas na priloženie prsta na tlačidlo power iba cca1sek a musíte vystihnúť správny okamih rozblikania tlač power(je to len sila zvyku)
  • prst držíte na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.

Pokiaľ sa Vám podarilo prepnúť prijímač do rescue módu (svieti trvalo načerveno dotykové tlačidlo power na prednom paneli a zobrazila sa rescue obrazovka na TV) 

 IMG 1120 rescue

tak postupujte ďalej podľa postupu flashovania:

1.Otvorte webový prehliadač v PC a do neho zadajte adresuhttp://dm900.lan/ , http://dm920.lan/  alebo IP adresu prijímača a potvrďte ju tlačidlom enter. Následne sa Vám načíta stránka určená pre flash cez LAN Dreamboxu. (PC a prijímač musia byť pripojené ku tej istej internetovej sieti). Na načítanej stránke kliknite navoľbu "firmware upload" a v ďaľšom okne kliknite na voľbu "prehľadávať"

fls1 fl2

2. Vyhľadáte a vyberiete uloženú enigmu v PC, ktorú chcete inštalovať a kliknete na tlačidlo "otvoriť"(záloha alebo čistá enigma musia mať tvar koncovky súboru .tar resp .tar.xz )V ďalšom okne kliknite na voľbu "Go!" a inštalácia sa spustí.

3.Inštalácia trvá 1-2 minúty. Po dokončení flashovania sa Vám na spodu okna zobrazí tlačidlo "Click here to reboot" na ktoré kliknite tým sa Vám prijímač reštartuje a nabootuje s novou enigmou.  Týmto je flashovanie ukončené webový prehliadač v PC môžete zavrieť.

fl3 fl4

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Tieto nakonfigurované enigmy sú k dispozícii pri kúpe nového prijímača , Dreambox 900 UHD alebo Dreambox 920 UHD  v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že je k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu,, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

3.6/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget