Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Gigablue HD X1 a Gigablue HD X3

Napísal Ivan P. 1 dňa 01 február 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

 Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 pre prijímače Gigablue HD X1 a Gigablue HD X3.

ellano_logo_hlavna.png

gigablux11-960x473-1.png

x3-3.jpg

Ako základ je použitá E2 OpenTV 5.3 z 12/2016 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Táto enigma má kernel 4.0.1 a obsahuje najnovšie drivery z 12/2016 a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.9.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií. Obe enigmy pre oba prijímače sú takmer identicky nakonfigurované.

infoe2 infoe2gx3

 

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix

menu infb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť vmenu/nastavenia/Usage & GUI/Skiny/HDGlass16 .

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcam: nastavený pre čítanie kariet Skylink Irdeto,ICE, UPC Freesat ICE a taktiež je nastavená funkčnosť kariet RTVS irdeto a Plustelka/Voľná Telka Irdeto (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými UNI čítačka kariet nespolupracuje).

Setting: aktuálny Skylink,Freesat UPC, Voľná Telka a ďalšie. V E2 sú aj picony (logá) programov, ktoré sa zobrazujú v infobare a zozname programov.

Pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink je v enigme doinštalovaný aj FASTSCAN.

zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK , Infobartunerstate, ClerMem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

V týchto verziach enigiem sú plne funkčné wifi pripojenia za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 wifi USB dongle Formuler , Cryptobox wifi USB a pod.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do Gigablue HD X1 a Gigablue HD X3:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku gigablue v ktorej sa nachádza priečinok x1 (alebo X3 záleží od modelu) a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač Gigablue zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač Zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou (prejaví sa to rýchlym striedavým blikaním LED diódy červenou a modrou farbou).

6. V okamihu blikania LED diódy musíte pre sputenie flashovania enigmy stlačiť tlačidloPOWER umiestnené na prednom paneli prijímača.

7. Počas flashovania svieti LED dióda nafialovo a na obrazovke TV sa zobrazí správa o flashovaní prijímača. Inštaláciu neprerušujte!

Inštalácia enigmy trvá do cca 2min.

8.Po ukončení inštalácie sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 ! 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímačaGigablue HD X1 alebo Gigablue HD X3 v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • Miri Lani

  Miri Lani

  02 marec 2017 v 19:25 |
  Dobrý deň,
  neurobíte konfiguráciu OPEN ATV 6.0 pre Gigablue ultra ue?Celkom by ma to potešilo,
  • IvanP

   IvanP

   04 marec 2017 v 09:14 |
   Dobrý deň.
   OpenATV 6.0 ešte nie je dostatočne osladená , preto sme volili OpenATv5.3.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget