Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Gigablue Quad plus a Gigablue HD Ultra UE

Napísal Ivan P. 1 dňa 31 máj 2016 do kategórie Magazín, Špeciál

OpenATV 5.3

 Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 pre prijímače Gigablue HD Quad Plus a Gigablue HD Ultra UE.

ellano_logo_hlavna.png

quad-plus-960x640.jpg

Gigablue_Ultra_UE_1.png

Ako základ je použitá E2 OpenTV 5.3 z 05/2016 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Táto enigma má nový kernel 4.0.1 a obsahuje najnovšie drivery zo dňa 1.3.2016  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.9.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. Obe enigmy sú takmer identicky nakonfigurované.

infoe2 infoe2quad

 V enigme nájdete skin OpenATV - MyMetrix, ktorý má množstvo rôznych nastavení, vrátane zobrazovania počasia pre Vaše mesto.

menu  infb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť vmenu/nastavenia/Usage & GUI/Skiny/HDGlass16 .

 hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcam: nastavený pre čítanie kariet Skylink/CSLink Irdeto,ICE, UPC Freesat ICE a taktiež je nastavená funkčnosť kariet RTVS irdeto a Plustelka/Voľná Telka Irdeto (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými prijímač nespolupracuje).

Setting: aktuálny Skylink,Freesat UPC, Voľná Telka a ďalšie. V E2 sú aj picony (logá) programov, ktoré sa zobrazujú v infobare a zozname programov.

Pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink je v enigme doinštalovaný aj FASTSCAN.

zp1 zp2

 Pluginy: ArchívyCZ/SK , Infobartunerstate, ClerMem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, HbbTV je plne funkčné aj s prehrávaním videí, OpenwebIf a iné.

 plg1 plg2

 týchto verziach enigiem sú plne funkčné wifi pripojenia za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden Media  a pod.

Nakonfigurovali sme pre Vás aj zobrazovanie displejov pomocu pluginu LCD4linux(obrázky LCD displeja sú ilustračné):

Zobrazovanie LCD displeja prijímačom Gigablue HD Quad Plus:

1 2 3

Zobrazovanie LCD displeja prijímačom Gigablue HD Ultra UE:

5 6 7 8

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do prijímačov Gigablue HD Quad plus a Gigablue HD Ultra UE:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku gigablue v ktorej sa nachádza priečinok quadplus alebo ultraue (záleží korú enigmu a prijímač flehujete) a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač Gigablue zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač Zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou zobrazí sa na displeji hláška " IMAGE FOUND CONFIRM WITH OK ON FRONTPANEL TO FLASH!" Táto hláška trvá krátko iba cca2-3 sekundy v tomto okamihu musíte pre spustenie fleshovania enigmy stlačiť tlačidlo OK pod odklopnou časťou predného panela prijímača . Počas fleshovania svieti LED na fialovo.

Inštalácia trvá cca 5minút. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 ! 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Gigablue HD Quad Plus, alebo Gigablue HD Ultra UE v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

4.7/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget