Nová nakonfigurovaná enigma2 pre GI XpeedLX3

Napísal Ivan P. 1 dňa 16 máj 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.0

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Golden Interstar XPEED LX3 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.0. ellano_logo_hlavna.png

lx3_final-front.jpg

Enigma OpenATV6.0

Ako základ je použitá E2 OpenATV 6.0 z 04/2017 s najnovšími drivermi a  gstreamerom 1.11.2 ktorý vylepšuje prehrávanie videí. V enigme sú doinštalované tie najobľúbenejšie pluginy, softcamy, picony a pod.

infoe2

 

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix

infb menu

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Usage & Gui/Skiny/HDGlass17.

hdg1 hdg2 hdg3

 

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdg4 hdg5 hdg6

 

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr.vstrede vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať pikony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a stlačte žlté tlačidlo. Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. NAstavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink

zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK , Infobartunerstate, ClerMem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

HbbTV je plne funkčné aj s prehrávaním videí ale je ho potrebné doinštalovať nasledovným postupom:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

hbbtv1 hbbtv2 hbbtv3

3.Nadídite na plugin HbbTV(2.0....) a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

hbbtv4 hbbtv5  

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

hbbtv6 hbbtv7

Po reštarte je HbbTV pod červeným tlačidlom DO. Aktivovať sa dá iba na programoch obsahujúcich HbbTV ako Markíza HD, programy ČT a pod.

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia interného wifi modulu.

Žiaľ CI a CI+ modul je v tejto enigme nefunkčný.

Nastavenia enigmy:

Obrazový výstup prijímača je nastavenýna 720p, rozlíšenie si zmeníte zobrazenie v menu/nastavenia/Systém/AV settings.

Prístupové FTP údaje sú:

meno:root

heslo:root

Nastavenie tlačidiel:

Do zoznamu favoritných skupín sa dostanete stlačením tlačidla FAV.

červené Info Panel

zelené Pluginy

žlté  Audio

modré Rýchle menu nastavení

modrédlho Rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Pred inštaláciou našej zálohy E2 je vhodné mať nainštalovaný v prijímači novší bootloader ktorý podporuje fleshovanie zálohy do veľkosti 200MB. Pokiaľ nemáte tento bootloader tak Vám našu enigmu nemusí nainštalovať(inštalácia je rovnaká ako pri flashovaní enigmy akurát trvá iba niekoľko sekúnd)! V takom prípade sa musí nafleshovať novší bootloader, alebo nafleshovať záloha enigmy2 bez nainštalovaného HbbTV ktorá ,má menšiu veľkosť.

Postup flashovania E2 do prijímača XpeedLX3:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku xpeedlx3

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč so súbormi do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5.Prijímač pri bootovaní prehľadáva USB porty a ak nájde USB s inštalačnými súbormi tak sa na displeji zobrazí hláška:""Vol+ to upgrade".

6.Následne stlačíte šípku do hora (vol+) na prednom paneli a inštalácia sa spustí.

7.Inštaláciu neprerušujte! Prijímač Vás po nainštalovaní vyzve ku vytiahnutiu USB z USB portu(REMOVE USB.....) a následnám stlačením dotykového tlačidla POWER na prednom paneli prijímača. Tým sa vykoná reštart a prijímač nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Nakonfigurovaná enigma OpenATV 6.0 je k dispozícii pri kúpe prijímača Golden Interstar Xpeed LX3 eshope ELLANO.SK,tzn. že prijímač dostanete plne nakonfigurovaný.  

Samozrejme že táto Enigma 2 je k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu s číslom Vašej objednávky.

Verím že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget