Nová nakonfigurovaná enigma2 pre Opticum AX 4K BOX HD51

Napísal Ivan P. 1 dňa 19 máj 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.0+kodi17.1

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Opticum AX 4K BOX HD51 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.0. ellano_logo_hlavna.png

ax514k.jpg

 

Enigma OpenATV6.0

infoe2

Ako základ je použitá E2 OpenATV 6.0 z 04/2017 s najnovšími drivermi a  gstreamerom 1.11.2 ktorý vylepšuje prehrávanie videí. V enigme sú doinštalované tie najobľúbenejšie pluginy, softcamy, picony a pod.

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix

menu infb

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Usage & Gui/Skiny/HDGlass17.

hdg1 hdg2 hdg3

o skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdg4 hdg5 hdg6

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr.vstrede vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať pikony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a stlačte žlté tlačidlo. Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. NAstavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink

zpo1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK , Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf,KODI 17.1 a iné.

plg1 plg2

HbbTV plugin zatiaľ nie je v enigme  dostupný.

Nastavenia enigmy:

Obrazový výstup prijímača je nastavenýna 720p, rozlíšenie si zmeníte zobrazenie v menu/nastavenia/Systém/AV settings.

Prístupové FTP údaje sú:

meno:root

heslo:root

Nastavenie tlačidiel:

Do zoznamu favoritných skupín sa dostanete stlačením tlačidla FAV.

červené Info Panel

zelené Pluginy

žlté  Audio

modré Rýchle menu nastavení

modrédlho Rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača!

Postup nahratia enigmy2 do prijímača Opticum AX 4K BOX 51HD:

Štruktúra inštalačných súborov enigmy 2 pre prijímač AX 4k je trochu iná, ako u ostatných linuxových prijímačov a rozdielny je aj spôsob flashovania vytvorenej zálohy.

Fleshovanie spočíva z dvoch krokov a to:

1.Nafleshovanie tzv.RECOVERY (štandartnou inštaláciou cez tlač POWER pri štarte prijímača)

2.Nafleshovanie zálohy aj s pluginmi (cez lokálnu inštaláciu).

1.Nafleshovanie tzv.RECOVERY 

Pre inštaláciu čistej (nenakonfigurovanej enigmy azálohy recovery) sú dôležité inštalačné súbory disk.img a imageversion.

Pri inštalovaní vytvorenej zálohy sú potrebné súbory kernel.bin a rootfs.tar, kde sú uložené nastavenia zálohovanej enigmy.

Všetky tieto inštalačné súbory musia byť nakopírované v priečinku s názvom hd51, ako je na obrázku nižšie .

 

fls1

Postup flashovania enigmy2 do prijímača Opticum AX 4K BOX 51HD:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku hd51 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač AX 4K od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do predného USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Už pred zapojením prijímača do el. siete musíte stlačiť a držať stlačené tlačidlo POWER na prednom paneli prijímača.

5.Zapojete prijímač do elektrickej siete.  Tlačidlo power uvoľnite v momente, keď sa Vám na displeji zobrazí nápis Flashing. (Prijímač nevypisuje žiadnu hlášku o nájdení imagu enigmy2 ako je to u iných linuxových prijímačoch).

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty.

 

2.Nafleshovanie zálohy aj s pluginmi

Pokiaľ máte vytvorenú zálohu vždy sa nainštaluje najskôr vyššie uvedeným postupom cez tlačidlo power . Po spustení Vás enigma ( ktorá je nenakonfigurovaná)prevedie úvodnými nastaveniami, ktoré môžete preskočiť nakoľko nastavenie enigmy prenesieme s vytvorenej zálohy. Pokiaľ chcete preniesť nastavenia enigmy z vytvorenej zálohy musíte to previesť nasledovným spôsobom:

1.Na zasunutom USB kľúči v prijímači musíte mať súbory so zálohou teda nesmú chýbať ani súbory kernel.bin a rootfs.tar (pozri obrázok nižšie).

fls1

2. Stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači , čím sa Vám zobrazí panel rýchleho nastavenia. V ňom prejdite na položku Software Manager / Flash Online a potvrďte ju tlačidlom OK.

fls2

3. V ďalšom kroku na obrazovke  naľavo nižšie stlačte modré tlačidlo (Local).

4. Následne stlačte žlté tlačidlo (Zariadenia) kde sa Vám zobrazia všetky pamäťové zariadenia pripojené ku prijímaču (ako je na obrázku nižšie napravo). Mne sa tam zobrazil interný HDD ST500..., USB flash na ktorom mám zálohu enigmy USB FLASH DRIVE a interná flash pamäť prijímača Internal Flash. Vyberiem si teda zariadenie kde mám uloženú zálohu enigmy2 v mojom prípade je to USB FLASH drive  a potvrdím ho tlačidlom OK .

fls3 fls4 fls5

5. Súbory so zálohou na USB mám v zložke hd51 tak nadídem na túto zložku a potvrdím ju tlačidlom OK (obr. naľavo nižšie). Po potvrdení sa Vám zobrazia inštalačné súbory enigmy umiestnené v zložke hd51 ako je na obrázku nižšie v strede. Nás zaujíma súbor so záohovanými nastaveniami Kernel.bin na ktorý sa šípkami diaľkového ovladania presunieme a následne spustíme inštaláciu stlačením zeleného tlačidla (Flash).

Priebeh inštallácie sa Vám bude zobrazovať v okne ako je na obrázku napravo nižšie. Po nainštalovaní zálohy sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s nakonfigurovanou zálohou enigmy2.

fls6 fls7 fls81 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Nakonfigurovaná enigma OpenATV 6.0 je k dispozícii pri kúpe prijímača Opticum AX 4K BOX HD51eshope ELLANO.SK,tzn. že prijímač dostanete plne nakonfigurovaný.  

Samozrejme že táto Enigma 2 je k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu s číslom Vašej objednávky.

Verím že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (3)

 • Fero S.

  Fero S.

  22 máj 2017 v 17:18 |
  Má táto verzia funkčný web browser? Pretože tento prijímač je u mňa horúci kandidát na kúpu a jeho jediné nedostatky sú chýbajúce HbbTV a webový prehliadač v pôvodnej verzii.
  • IvanP

   IvanP

   23 máj 2017 v 13:57 |
   Dobrý deň.
   Zatiaľ nie je webbrovser ani HbbTV.
   HbbTV má Octagon SF 4008 , ale tiež nemá webbrovser.
   Podľa môjho názoru je webbrovser v enigme 2 zbytočný.
   • Fero S.

    Fero S.

    24 máj 2017 v 15:10 |
    Ďakujem za odpoveď.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget