Nová nakonfigurovaná enigma2 pre Spark prijímače

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 október 2016 do kategórie Magazín, Špeciál

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Golden Media Spark Reloaded , Amiko Alien SHD 8900 , Amiko Alien Mini , Golden Media Spark Triplex , Golden Media Spark ONE a Amiko Alien 2  nová nakonfigurovaná verzia enigmy2.

ellano_logo_hlavna.png

Ako základ je použitá  E2 OpenTV 5.3 z 10/2016 a v nej doinštalované pluginy, setting, softcamy,picony a pod. 

infoe2 infoe22

 

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix, ktorý je v našej enigme defaultne prednastavený.

menu inb

Softcam: nastavený pre čítanie kariet Skylink Irdeto/ICE a UPC Freesat ICE  (okrem kariet Skylink StandartHD M7, s ktorými prijímač nespolupracuje).

Setting: aktuálny Skylink,UPC a ďalšie. V E2 sú aj picony (logá) programov, ktoré sa zobrazujú v infobare a zozname programov. Doinštalovaný je aj fastscan pre Skylink s aktivovaným autofastscanom (rýchle vyhľadávanie programov), takže stanice by mal prijímač doladovať automaticky.

 zp1 zp2

Pluginy:

Do enigmy sme neinštalovali ďalšie bežne používané pluginy, pretože prijímače majú na túto verziu image E2 slabý HW a s každým nainštalovaným pluginom sa systém veľmi spomaľuje. Preto neodporučame inštaláciu ďalších pluginov.

plg

 

Poznámka:

Rýchlosť enigmy je  vo veľkej miere závislá od HW prijímača, takže treba brať do úvahy že tieto prijímače majú pomalší jednojadrový procesor o frekvencii cca 450Mhz-507Mhz a aj menšiu operačnú pamäť narozdiel od súčasných prijímačov s mipsel procesorom, ktoré sú priamo určené pre chod s OS enigma2.

Nastavenie enigmy:

Rozlíšenie obrazu je nastavené na 720p nastavenie je samozrejme možné zmeniť. Satelitný tuner A je nastavený na družicu ASTRA 23,5E.

Pre FTP prístup do prijímača je nastavené meno a heslo: root a root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/moduly

žlté:výber audiostopy

modré: menu rýchleho nastavenia


 

Postup inštalácie zálohy E2 ELLANO.SK:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátu FAT32 nakopírujete zložku zálohy s názvom enigma2 a v ktorej sú 2 súbory so zálohou E2.

2.vyp.zadný vypínač na prijímači a USB kľúč s enigmou zasuňte do zadného USB portu prijímača.
3.Na prednom paneli stlačte a držte tlačidlo OK a zapnite zadný vypínač. 
4.Keď  nabehne na display nápis forc tlačidlo OK pustite a stlačte tlačilo šípka dole/CH-/na display napíše Enig ,stlačíte tlačidlo Vol +,prijímač začne inštalovať ENIGMU.

Inštaláciu neprerušujte!

Inštalácia trvá cca 5 minút prijímač sa po nainštalovaní enigmy automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

Tento spôsob inštalácie má však dosť často problém s kompatibilitou USB kľúčov preto odporúčam inštaláciu E2 s OS Spark pozri nižšie.


 

Postup inštalácie Enigmy 2 v OS Spark:

Enigmu je  možné inštalovať aj v OS Spark za pomoci nainštalovaného pluginu plugin_e2Update, tento systém je jednoduchší a rýchlejší.

Ako prvé pripojte USB kľúč s nakpírovanou zálohou E2 do USB portu prijímača. Potom sa držte nasledovných pokynov:

1.Vojdite do menu/Pripojiť

IMG 1072 IMG 1074

2. Nadídite na plugin "plugine2Update" a stlačte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači. Plugin sa spustí a presmeruje do menu tohto pluginu.

 IMG 1078

Po spustení pluginu si  vyberiete v plugine priečinok, kde sa nachádza záloha E2 a potvrdíte červeným tlačidlom na diaľkovom ovládači.

3.Ďalším stlačením červeného tlačidla sa spustí update enigmy. Inštaláciu neprerušujte trvá cca 2min. Po dokončení inštalácie sa zobrazí nápis Upgrade Enigmy2 sucess! 

IMG 1083 IMG 1084


 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe prijímača Golden Media Spark Reloaded , Amiko Alien SHD 8900 , Amiko Alien Mini Golden Media Spark Triplex  , Golden Media Spar ONE a Amiko Alien 2  iba v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač dostanete plne nakonfigurovaný.

Samozrejme, že táto E2  bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorý už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu s číslom Vašej objednávky.

Verím, že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu