Nová nakonfigurovaná enigma2 pre XpeedLX1 a XpeedLX2

Napísal Ivan P. 1 dňa 26 apríl 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.0

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Golden Interstar XPEED LX1 a Golden Interstar XPEED LX2 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.0. 

ellano_logo_hlavna.png

  infoe2

Ako základ je použitá E2 OpenATV 6.0 04/2017 s najnovšími drivermi a  gstreamerom 1.11.2 ktorý vylepšuje prehrávanie videí. V enigme sú doinštalované pluginy, softcamy, picony a pod. 

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix iný skin sme neinštalovali vzhľadom na výkon HW prijímača.

 menu infb

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink

 zp1 zp2

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. NAstavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Pluginy:

Vzhľadom na veľkosť fleshovateľnej zálohy sa veľa pluginov do enigmy nezmestilo. Po nafleshovaní si môžete ďalšie obľúbené pluginy doinštalovať..

plg1 plg2

 

HbbTV je plne funkčné aj s prehrávaním videí ale je ho potrebné doinštalovať nasledovným postupom:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

hbbtv1 hbbtv2 hbbtv3

3.Nadídite na plugin HbbTV(2.0....) a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

hbbtv4 hbbtv5 

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

hbbtv6 hbbtv7

Po reštarte je HbbTV pod červeným tlačidlom DO. Aktivovať sa dá iba na programoch obsahujúcich HbbTV ako Markíza HD, STV1 SD, programy ČT a pod.

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Cryptoboxa pod.

 

Nastavenia enigmy:

Obrazový výstup prijímača je nastavenýna 720p, rozlíšeniesi zmeníte zobrazenie vmenu/nastavenia/Systém/AV settings.

Prístupové FTP údaje sú:

meno:root

heslo:root

Nastavenie tlačidiel:

Do zoznamu favoritných skupín sa dostanete stlačením tlačidla FAV.

červené Info Panel

zelené Pluginy

žlté  Audio

modré Rýchle menu nastavení

modrédlho Rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup inštalácie zálohy E2 XpeedLX1 a LX2:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátu FAT32 nakopírujte zložku xpeedlx  v ktorej sú súbory zo zálohou E2.

2. Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3. Zasuňte do predného USB portu USB kľúč .

4. Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5. Príjímač prehľadá USB kľúč a po nájdení súborov enigmy ju začne automaticky flashovať (nahrávať).

6. Flashovanie enigmy trvá  cca 4-5minút.

7. Po ukončení flashovania príde na displej prijímača hláška (done alebo comp) o ukončení fleshovania. Až po zobrazení tejto hlášky na displeji prijímača, prijímač vypnite zadným vypínačom, vytiahnite USB kľúč z USB portu prijímača a následne prijímač opätovne zapnite zadným vypínačom. Prijímač nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !  

Samozrejme že táto Enigma 2 je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu s číslom Vašej objednávky.

Verím že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget