Nová nakonfigurovaná enigma2 pre Xtrend ET8000

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 jún 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.0

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Xtrend ET8000 nová verzia nakonfigurovanej enigmy 2.

ellano_logo_hlavna.png

 

 et8000.jpg

Ako základ je použitá E2 OpenTV 6.0 z 06/2017 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

 infoe2

Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.11.2 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

menu

 

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Usage & Gui/Skiny/HDGlass17.

 hdg2 hdg3

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdg4 hdg5 hdg6

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr.vstrede vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať picony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a stlačte žlté tlačidlo. Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. NAstavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

 zp1 zp2

Pluginy: ClearMem, Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

 

HbbTV je plne funkčné aj s prehrávaním videí ale je ho potrebné doinštalovať nasledovným postupom:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

hbbtv1 hbbtv2 hbbtv3

3.Nadídite na plugin HbbTV(6.0....) a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

hbbtv4 hbbtv5  

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

hbbtv6 hbbtv7

Po reštarte je HbbTV pod červeným tlačidlom DO. Aktivovať sa dá iba na programoch obsahujúcich HbbTV ako Markíza HD, programy ČT a pod.

 V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Golden MediaCryptobox USB wifi  a pod.

Taktiež je funkčný v tejto enigme aj CI slot s CI/CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup inštalácie zálohy enigmy2 ELLANO.SK pre prijímače Xtrend ET8000 :

1. na naformátovaný USB kľúč formátom fat32 nakopírujeme priečinok s názvom et8000 v ktorom sa budú nachádzať inštalačné súbory zálohy E2.

2. odpojíme prijímač od elektrickej siete /vypneme zadným vypínačom/
3. zasunieme USB kľúč z enigmou, do USB portu satelitného prijímača
4. pripojíme prijímač ku elektrickej sieti /zapneme zadným vypínačom/
5. po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, ak nájde na USB kľúči inštalačné súbory image, tak sa na display zobrazí nápis o nájdení enigmy na USB.

6. inštaláciu spustíme tak, že stlačíme a pustíme tlačidlo na prednom paneli prijímača OK tretie tlačidlo zľava.

POČAS INŠTALÁCIE PRIJÍMAČ NEVYPÍNAJTE, ANI INŠTALÁCIU NEPRERUŠUJTE!
Samotná inštalácia trvá cca 3-5 min, po nej nasleduje automatický reštart prijímača a nabootovanie Enigmy.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Xtrend ET8000 v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme, že je k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač odELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím, že aj vďaka jedinečnej softvérovej podpore firmy ELLANO.SK zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (4)

 • wabi

  wabi

  02 august 2017 v 19:33 |
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli bude v blízké době dostupná nová enigma2 pro X-trend ET 10000?
 • IvanP

  IvanP

  03 august 2017 v 15:46 |
  Dobrý deň.
  Radi by sme urobili avšak nemáme tento box už na sklade a nemáme ho ani k dispozícii takže nemáme na čom urobiť zálohu. Pokiaľ nám však niektorý náš zákazník bude ochotný zapožičať tento prijímač na cca3 dni tak zálohu urobíme.
 • fbi68

  fbi68

  10 september 2017 v 17:01 |
  Dobrý deň, rád by som Vás poprosil o jednu radu. Po flash na OpenATV 6.0 od ellano, sa stretávam s jedným problémom, doteraz na mojom et8000 v žiadnom image som sa s tým doteraz nestretol. Ak som na satelite trebárs Astra 3, prepínanie medzi kanálmi ide svižne. Ale ak prepnem na kanál, na iný satelit, trebárs 19,2E, alebo iný, motor otočí, zastaví a čakám 15-20 sekúnd, kým kanál nabehne. Celých tých 15-20 sekúnd mi ukazuje signál 0%, potom po tej dlhej dobe naskočí percento signálu a kanál. Skúšal som ako kódované, tak aj FTA kanály, robí to u oboch. Neviete v čom by mohol byť problém?
  • IvanP

   IvanP

   12 september 2017 v 04:42 |
   Dobrý deň.
   Nemali sme hlásený podobný problém.
   Skúste prefleshovať inú enigmu (prípadne staršiu zálohu) či Vám to už aj tam nebude robiť a nebude chyba v motore.
   Prípadne treba skúsiť reset motora.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget