Nové nakonfigurované E2 pre VU+Solo 4K a VU+Ultimo 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 31 máj 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.0+kodi17

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače VU+Solo 4K a VU+Ultimo 4K nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.0. ellano_logo_hlavna.png

vu-4ksolo.jpg

vu_ultimo_4k.jpg

Enigma OpenATV6.0

 infoe2 infoe2ul

Ako základ je použitá E2 OpenATV 6.0 z 05/2017 s najnovšími drivermi a  gstreamerom 1.11.2 ktorý vylepšuje prehrávanie videí. V enigme sú doinštalované tie najobľúbenejšie pluginy, softcamy, picony a pod.

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix

 infb menu

V Enigme  je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie & Gui/Skiny/HDGlass17.

 hdg1 hdg2 hdg3

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdg4 hdg5 hdg6

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr.vstrede vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať pikony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a stlačte žlté tlačidlo. Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. NAstavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink

zp1 zp2

 

Pluginy:  Infobartunerstate, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube TV, HDMI CEC, Hbbtv, webbrovser, OpenwebIf a iné.

 plg1 plg2

KODI 17.1:

V tejto verzii enigmy je možné doinštalovať aj multimediálne rozhranie KODI17.

nštalácia KODI:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

kodi1 kodi2

3.Nadídite na plugin KODI a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

 kodi3 kodi4

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

Nastavenia enigmy:

Obrazový výstup prijímača je nastavenýna 720p, rozlíšenie si zmeníte zobrazenie v menu/nastavenia/Systém/AV settings.

Prístupové FTP údaje sú:

meno:root

heslo:root

Nastavenie tlačidiel:

Do zoznamu favoritných skupín sa dostanete stlačením tlačidla FAV.

červené Info Panel

zelené Pluginy

žlté  Audio

modré Rýchle menu nastavení

modrédlho Rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača!

 

Postup nahratia softvéru do VU+Ultimo4k:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku ultimo4k a v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač  VU+ zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie „Update! Press Power“, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť dotykové tlačidlo Power na prednom paneli. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť dotykové tlačidlo Power na prednom paneli prijímača. Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6. Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2-3 minúty po nainštalovaní sa Vám prijímač sám reštartuje a nabootuje z novou enigmou.

Postup nahratia softvéru do VU+Solo4k:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku solo4k a v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač  VU+SOLO 4k zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť tlačidlo Power ktoré je umiestnené pod pravou odklopnou časťou predného panela. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power . Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6. Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2 minúty po nainštalovaní sa Vám sám Vám na displeji zobrazí hláška "Complete".po nainštalovaní sa Vám prijímač sám reštartuje a nabootuje z novou enigmou.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Nakonfigurovaná enigma OpenATV 6.0 je k dispozícii pri kúpe prijímača VU+Solo 4K alebo VU+Ultimo 4K v eshope ELLANO.SK,tzn. že prijímač dostanete plne nakonfigurovaný.  

Samozrejme že táto Enigma 2 je k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu s číslom Vašej objednávky.

Verím že aj vďaka takejto podpore zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (5)

 • Filip

  Filip

  02 jún 2017 v 07:02 |
  Dobrý deň
  Chcel by som sa spýtať kde sa dá stiahnuť táto konfigurácia.
  Ďakujem
 • johny

  johny

  02 jún 2017 v 08:32 |
  Precitaj si clanok poriadne, zvlast jeho KONIEC!
 • Filip

  Filip

  02 jún 2017 v 08:47 |
  Už je to vybavene.
 • Mato

  Mato

  05 jún 2017 v 20:20 |
  Dobry den

  Je mozne zhrnut v com sa lisia VTI 11.0.1 od OpenATV ?
  Dakujem ....
  • Ivan.P

   Ivan.P

   07 jún 2017 v 09:11 |
   Dobrý deň.
   OpenATv6.0 má novší gstreamer 1.11.2 má lepšiu spoluprácu s niektorými pluginmi, má iný vzhľad a iné usporiadanie menu a blue panelu a pri vybraných modeloch možnosť inštalácie KODI 17.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget