VOYO.SK už aj v satelitných prijímačoch s OS Enigma 2

Napísal Ivan P. 1 dňa 04 júl 2013 do kategórie Magazín, Špeciál

Ku každému prijímaču 1 mesiac zdarma!

Pre tých, ktorý využívajú platenú službu portálu VOYO.SK na sledovanie archívov, či live streamu a majú doma satelitný prijímač OS Enigma 2 mám dobrú správu a to takú, že už je možné sledovať tieto video streamy aj cez tento  satelitný prijímač.

Na úvod by som rád poznamenal, že táto aplikácia je schválená zo strany Markíza a VOYO.SK, neumožňuje nelegálny príjem VOYO.SK, ale len s platným predplatným (napr. 7/30 dní zdarma, zakúpením voucheru, alebo plateným predplatným). Naša firma spolu s tvorcom pluginu prezentovala možnosti príjmu VOYO služieb priamo v sídle tejto televízie jej zástupcom, s ktorými sme následne dohodli spoluprácu pri vývoji a propagácii tejto služby v satelitných prijímačoch s operačným systémom Enigma 2.

Aktuálne sme pre záujemcov o nový linuxový satelitný prijímač prijímač s podporou pre OS Enigma 2 pripravili akciu, v ktorej pribaľujeme ku každému takémuto prijímaču kupóny VOYO.SK na jeden mesiac zdarma. Pre existujúcich užívateľov je tu možnosť zakúpenia kupónu v našom eshope. POZOR! Akcia je časovo obmedzená, preto neváhajte!

Čo teda k príjmu VOYO.SK potrebujete?

 1. Satelitný prijímač s operačným systémom Enigma 2 napr: VU+, XTREND , GM Spark/One/Triplex, alebo iné prijímače podporujúce oper. systém Enigma 2
 2. Tento prijímač pripojený ku internetovej sieti s rýchlosťou najmenej cca 2-5Mbit
 3. Nainštalovaný v tomto prijímači plugin Archívy CZ/SK verziu 0,70 alpha 12 alebo vyššiu.
 4. Aktívne predplatné VOYO.SK

Ako nainštalovať tento plugin?

Plugin si môžete stiahnuť vo forme inštalačného ipk súboru s tejto adresy:

http://code.google.com/p/archivy-czsk/downloads/list

 

Tento súbor nakopírujete cez ftp klienta napr: RCC,DCC alebo Total Commander do prijímača do priečinku tmp. Postup ako sa pripojiť k sat. prijímaču cez FTP nájdete tu.

Vojdete do menu /systém / správa software a tam vyberieme položku inštalovať miestne rozšírenie. Tam v položke tmp sa Vám zobrazí súbor s názvom pluginu Archívy CZ/SK. Tento označíme a dáme nainštalovať.

Spôsob inštalácie sa môže mierne líšiť vzhľadom na typ prijímača a typ enigmy. Prípadné otázky radi zodpovieme, stačí napísať komentár pod článok.


Po nainštalovaní pluginu treba previesť reštart Enigmy.

Po reštarte Vám pribudne v hlavnom menu prijímača položka s názvom prehrávanie CZ/SK archívov

 

Takýmto istým spôsobom prevediete aj upgrade už nainštalovaného pluginu na novšiu verziu.

Pri prvom spustení  aktualizovanej verzie sa zobrazí nasledovná obrazovka:

 

 

Potvrdíte tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.

V ďalšej obrazovke Vás vyzve ku aktualizácii modulov pluginu, ktoré prevediete podľa popisu v plugine.

Prejdeme ku samotnému nastaveniu pluginu pre portál VOYO.SK

V skušobnej 7-dňovej dobe používania VOYO.SK nie je možné prehrávať všetky archívy z tohto portálu, ale iba vybrané napr: COMBACK 2, FARMA ...! Po zaplatení a aktivovaní predplatného pôjde plná ponuka, okrem niektorého prémiového obsahu.

Po nadídení na položku VOYO.SK stlačíte tlačidlo menu a následne sa Vám zobrazí táto ponuka:

V položke nastavenia

Potvrdením tlačidla OK na diaľkovom ovládači na položke Meno, zadáte Vaše prihlasovacie meno a uložíte zeleným tlačidlom

 

Potvrdením tlačidla OK na diaľkovom ovládači na položke Heslo, zadáte Vaše prihlasovacie prihlasovacie heslo a uložíte zeleným tlačidlom

 

Celú položku nastavenia  uložíte zeleným tlačidlom.Položku zariadenie nevypĺňajte tá sa Vám vyplní po uložení a prvom spustení streamu automaticky!

 

Podmienkou pre fungovanie prehrávania videí z VOYO.SK je , že v nastaveniach Vášho VOYO účtu budete mať aspoň jedno voľné miesto medzi zariadeniami. Pokiaľ nemáte tak jedno zariadenie vyberiete a kliknete na tlačidlo Odobrať.

Do týchto nastavení sa dostanete ak sa cez PC prihlásite na svoj účet VOYO.SK a následne kliknete na tento odkaz:

http://voyo.markiza.sk/profil?sect=subscription

 

Pokiaľ nemáte tak jedno zariadenie vyberiete a kliknete na tlačidlo Odobrať.

 

Teraz máte účet takmer nastavený a môžete spustiť stream. Pri jednotlivých reláciách je možné zobraziť podrobnejšie informácie priamo z CSFD.CZ

 

Pri prvom pokuse o spustenie relácie z VOYO.SK vypíše chybu:Chyba Archívu"Nemáte oprávnenie na  sledovanie tohto videa!" čo je úplne v poriadku pretože prvým spustením niektorého streamu sa prijímač prihlasuje na účet VOYO.SK a prideľuje sa mu názov zariadenia.

Po opätovnom spustení už streamy pôjdu. Toto sa deje iba prvý krát pri zadávaní prihlasovacích údajov.

SERIÁLY:

 

 


   

 RELÁCIE:

SPRAVODAJSTVO:


DOKUMENTY:


 

ŠPORT:  

 

DETI:

 


ŽIVÉ VYSIELANIE:

FOOOR:

DAJTO:

DOMA:


 

MARKÍZA:

NOVA SPORT:


Dúfam že Vám tento návod pomôže a spokojne si užijete sledovanie VOYO.SK na svojom satelitnom linuxovom prijímači a že zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Satelitné linuxové prijímače s možnosťou inštalácie Enigma 2 systému a s pribalený voucherom VOYO.SK na jeden mesiac zdarma nájdete v našom eshope.

Ak už v Enigma 2 aplikáciu Archívy CZ/SK máte a potrebujete ju aktualizovať na verziu, ktorá podporuje aj VOYO, prinesieme Vám čoskoro návod na aktualizáciu tohto pluginu. Otázky prosím smerujte do komentárov pod článkom.

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (4)

 • adklinec

  adklinec

  09 september 2014 v 15:10 |
  Dobry den.
  Ktory Archív CZ/SK podporuje VOYO a kedy bude ten návod?
  • Ivan.P

   Ivan.P

   11 september 2014 v 15:19 |
   Však návod na inštaláciu máte v tomto článku.
 • peter

  peter

  16 september 2014 v 08:48 |
  Dobry den. Nainstaloval som to na VU+ UNO avsak ani po zadani prihlasovacich udajov archiv Markizy nefunguje. Problem je v tom ze sa dostanem ku vsetkym filmom/relaciam ale ked to dam spustit tak sa nic neudeje. Vidim iba ciernu obrazovku bez akejkolvek chyby. Zariadenie mi to do nastaveni pridalo. Skusal som aj archiv TV JOJ a ten ide bez problemov.Viete mi prosim poradit kde je problem?
 • Ivan.P

  Ivan.P

  16 september 2014 v 17:10 |

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget