10 filmových remakov, ktoré sú lepšie ako originály. Vychutnajte si ich na streame

Napísal misterz 1 dňa 30 august 2023 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Život je plný prekvapení. To platí aj pri filmoch. Niekedy sa stane, že motyka vystrelí a remake sa stane lepším ako jeho pôvodný originál. V našom článku vám predstavíme 10 takýchto úžasných filmových remakov, ktoré sa odvážne vyšvihli nad svoje originály.  Všetky tieto skvosty sú k dispozícii aj na vašom obľúbenom streamovacom kanáli a čakajú iba na to, aby ste si ich mohli vychutnať.

10 filmovych remakov lepsich ako originaly fb 65554

Remaky filmových klasík sa medzi filmovými fanúšikmi často stávajú predmetom vášnivých diskusií. Prirodzene, len niektoré z nich sa dokážu vyrovnať, či dokonca prevýšiť pôvodné diela. Aby sa tak stalo, musí remake splniť niekoľko kľúčových faktorov:

  • Modernizácia a zlepšenie vizuálnych efektov - v technologicky pokročilejšom svete filmu, musí remake priniesť vylepšenú vizuálnu stránku a prispôsobiť príbeh súčasnej dobe.
  • Vylepšený scenár a zaujímavejšie postavy - remaky majú príležitosť odstrániť nedostatky originálov a poskytnúť nový scenár, ktorý je dobre prepracovaný a chytľavejší. Vylepšené postavy môžu priniesť nový rozmer a viac emócií do príbehu.
  • Inovácia a nové perspektívy - remake musí priniesť nový pohľad na známu tému alebo príbeh, čo ho odlíši od pôvodného diela. Inovácia tiež môže spočívať v odlišnej štruktúre príbehu, zmenách v rozpávaní príbehu alebo v novom umiestnení deja.
  • Rešpektovanie pôvodného diela - napriek inováciám a zlepšeniam musí remake prejaviť úctu k pôvodnému dielu. Je dôležité zachovať esenciu a dôležité prvky, ktoré urobili pôvodné dielo takým výnimočným, a zároveň pridať vlastnú hodnotu.

Na inšpiráciu sme pre vás pripravili náš výber TOP 10 filmových remakov, ktoré sa podľa nás dotiahli na svoj originál a dokonca niektoré z nich ho aj predčili a stali sa kultovou záležitosťou. Dôkazom toho je aj ich dostupnosť na viacerých streamovacích platformách.

The Thing (1982)

Remake hororového filmu „The Thing from Another World“ z roku 1951, ktorý bol zase adaptáciou poviedky „Who Goes There?“ od Johna W. Campbella Jr. Príbeh filmu sa odohráva na výskumnej stanici v Antarktíde, kde sa skupina vedcov a členov posádky zaoberá objavom mimozemského organizmu, ktorý dokáže napodobňovať ľudí a iné formy života. Keď sa toto mimozemské stvorenie dostane medzi ľudí, začne sa šíriť paranoja a nedôvera. A samozrejme aj smrť.

„The Thing“ je známy svojou atmosférou napätia, izolovaným prostredím Antarktídy a vynikajúcimi vizuálnymi efektami. Diváci ocenia jeho hororovú atmosféru a napínavý príbeh, ktorý stavia na všadeprítomnej paranoji a neistote. Prirodzene, tento remake vylepšil vizuálne efekty a použil pokročilejšie maskérske a animačné techniky. Diváci tiež ocenia vynikajúce herecké umenie Kurta Russella a režisérskej zručnosti Johna Carpentera. Film je právom považovaný za jeden z najlepších remakov a kultových hororových filmov všetkých čias.

the thing 1982 hallway macready gun TITLE

Kde sledovať Vec?

 

Scarface (1983)

Film „Scarface“ z roku 1983 režiséra Briana De Palmy sa inšpiroval pôvodným filmom „Scarface“ z roku 1932, ktorý režíroval Howard Hawks. Dejová linka stavia na príbehu Kubánca Tony Montanu (Al Pacino), ktorý sa presťahuje do Miami za účelom nájsť si lepší život. Postupne sa dostáva do sveta zločinu a stavia si vlastné drogové impérium. Film sleduje jeho vzostup a pád, pričom sa zameriava na temné stránky ľudského charakteru a násilie kriminálneho podsvetia.

scarface 1983 poster

Diváci rozhodne ocenia výkon Al Pacina, ktorý sa už za tie roky stal doslova ikonickou postavou. Film je známy svojim drsným a brutálnym zobrazením zločinu, intenzívnymi scénami a výraznou vizuálnou štylizáciou. Okrem toho sa často považuje za klasiku amerického gangsterského žánru a je obľúbený pre svoju energiu, nekompromisnosť a za výrazný hudobný doprovod.

Je však dôležité poznamenať, že film z roku 1983 sa od pôvodného filmu z roku 1932 značne líši a nie je preto považovaný za priamy remake. Skôr ide o samostatné spracovanie témy s novým scenárom a postavami. No inšpirácia staršou predlohou je zrejmá.

Kde sledovať Zjazvená tvár?

 

The Fly (1986)

Remake pôvodného filmu „The Fly“ z roku 1958. Dejová linka sa zameriava na vedeckého génia (Jeff Goldblum), ktorý objaví revolučný teleportačný prístroj. Keď sa sám seba snaží teleportovať, do prístroja sa spolu s ním dostane mucha. V dôsledku toho dochádza ku genetickému zlúčeniu vedcovho tela s telom muchy.

Postupne sa vedec začína meniť na groteskného a nebezpečného hybridného tvora. Film sleduje jeho pomaly klesajúcu duševnú stabilitu, zhoršujúce sa vzťahy so svojou priateľkou Veronicou (Geena Davis) a zúfalé pokusy, ako zastaviť svoju nezvratnú premenu.

Diváci tu ocenia vynikajúce herecké výkony, vizuálne efekty a šokujúce scény. Režisér David Cronenberg je majstrom atmosferického hororu a patrične to tu dokázal. V tomto prípade sa zameral hlavne na temné a odpudivé stránky transformácie, čím sa mu podarilo dosiahnuť hororový no zároveň aj emocionálny efekt. Film si pozriete a zapamätáte na veľmi dlhú dobu, to je isté.

the fly 1200 1200 675 675 crop 000000

Kde sledovať Mucha?

 

Cape Fear (1991)

Remake rovnomenného filmu „Cape Fear“ z roku 1962, ktorý bol režírovaný J. Lee Thompsonom. Príbeh filmu sa zameriava na bývalého väzňa Maxa Cadyho (Robert De Niro), ktorý sa vráti do mesta s jediným cieľom - pomstiť sa svojmu bývalému právnikovi Samovi Bowdenovi (Nick Nolte), ktorý ho zastupoval v súdnom procese.

Max Cady začne terorizovať Bowdenovu rodinu a postupne odhaľuje svoju manipulatívnu, brutálnu a nebezpečnú povahu. Sam Bowden sa preto musí spojiť so svojou rodinou a vyvinúť všetko úsilie, aby sa ubránil pred Cadyho hrozbami.

Diváci ocenia najmä vynikajúce herecké výkony oboch hlavných postáv. Film zároveň prináša napätie a strach, pričom zaujímavým spôsobom odhaľuje Cadyho temnú a zvrátenú motiváciu. Navyše režisér Martin Scorsese tu vytvoril priam dokonalú atmosféru napätia a vyšperkoval film precíznym strihom. Film obsahuje aj intenzívne scény a silnú vizuálnu a zvukovú stránku, ktoré majú potenciál diváka úplne pohltiť.

Cape Fear Featured

Kde sledovať Mys hrôzy?

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


The Parent Trap (1998)

Remake rovnomenného filmu „The Parent Trap“ z roku 1961, ktorý bol režírovaný Davidom Swiftom. Dejová linka sa zameriava na identické dvojčatá Annie Jamesovú a Hallie Parkerovú (Lindsay Lohan), ktoré boli po rozvode rodičov oddelené ešte ako malé bábätká. Keď sa náhodne stretnú na letnom tábore, rozhodnú sa vymeniť si miesta a uskutočniť plán na znovuspojenie svojej rodiny. S pomocou nových priateľov a niekoľkých komických situácií sa snažia zladiť svojich rodičov a dať ich späť dohromady.

Diváci film ocenia najmä pre jeho veľmi milý rodinný príbeh, ktorý je plný humoru, dobrodružstva, zábavných scén a emocionálneho napätia. Film ponúka mladým divákom a rodinám príjemný relaxačný zážitok.

Tento remake tiež priniesol modernizáciu a vylepšenie pôvodného filmu, pričom ale zachoval jeho pôvodnú koncepciu. Lindsay Lohan tu exceluje v oboch svojich úlohách dvojčiat, ktoré majú odlišné osobnosti i rôzne životné skúsenosti. Jej herecké výkony prispievajú k príťažlivosti a autenticite filmu.

lindsay lohan parent trap 1998

Kde sledovať Pasca na rodičov?

 

Ocean's Eleven (2001)

Remake rovnomenného filmu „Ocean's 11“ z roku 1960, ktorý bol režírovaný Lewisom Milestonom. Príbeh filmu sa točí okolo Dannyho Oceana (George Clooney), skúseného zločinca, ktorý plánuje a realizuje veľkú lúpež kasína v Las Vegas. Danny si zostaví tím vynikajúcich zločincov a odborníkov, vrátane Rustyho Ryana (Brad Pitt), aby spoločne vykonali zdanlivo nemožnú lúpež. Ich cieľom je okradnúť tri najväčšie kasína v Las Vegas, a to za jednu noc.

0 ZijEoXkYrxSeaqV

Diváci tento remake ocenia pre jeho štýlový prístup, vtipné dialógy a elegantný spôsob rozprávania príbehu. Film sa vyznačuje dynamikou, rýchlym tempom a neustálymi zvratmi. Je tu množstvo zaujímavých plánov, trikov a nápadov na realizovanie lúpeže storočia. Samozrejme, aj herecké obsadenie, vrátane Georgea Clooneyho, Brada Pitta, Matta Damona, Julii Roberts a ďalších, prispieva k príťažlivosti filmu. Ich herecké výkony, šarm a vzájomná chémia dodávajú filmu úplne iný rozmer.

Kde sledovať Danyho jedenástku?

 

The Ring (2002)

Remake japonského hororového filmu „Ringu“ z roku 1998, ktorý bol režírovaný Hideo Nakatou. Príbeh sa zameriava na mladú novinárku Rachel Keller (Naomi Watts), ktorá sa začne zaujímať o záhadnú videokazetu, ktorá údajne spôsobuje smrť každého, kto si ju pozrie. Rachel zistí, že na kazete je séria nezrozumiteľných obrazov. To najdesivejšie však je, že po jej pozretí nešťastníkovi zazvoní telefón a záhadný hlas mu oznámi, že ho čaká smrť do siedmich dní.

Aby Rachel Keller zachránila svojho syna, musí objaviť tajomstvo kazety a vyhnúť sa neúprosnému a nadprirodzenému prenasledovaniu duchom mladej dievčiny, ktorý je spojený s touto videokazetou.

Diváci tu ocenia atmosféru plnú ťaživého, hororového napätia a neustále stúpajúceho strachu. Film je rovnako známy aj pre svoje vizuálne efekty a dnes už kultové stvárnenie ducha, čo ešte viac pridáva na celkovej strašidelnosti. Prirodzene, film disponuje aj dobre prepracovaným príbehom, ktorý je plný zvratov a tajomstiev, ktoré dráždia zvedavosť.

824908

Kde sledovať Kruh?

 

The Departed (2006)

Remake japonského filmu Infernal Affairsz roku 2002, ktorý natočili Andrew Lau a Alan Mak. Dejová linka sa odohráva v prostredí organizovaného zločinu v Bostone a sleduje príbeh dvoch mužov, ktorí sa pohybujú na oboch stranách zákona. Jedným z nich je policajt, ktorý sa infiltroval do mafiánskeho gangu a druhým je gangster, ktorý sa stáva tajným agentom na polícii. Obe postavy sa snažia zistiť identitu toho druhého a získať tak informácie, aby mohli ochrániť svoju stranu zákona.

Diváci ocenia najmä napínavý a komplexný scenár, skvelé herecké obsadenie a výbornú réžiu Martina Scorseseho. Film získal množstvo ocenení a je plný nečakaných zvratov, temného humoru a napätia, ktoré vás doslova pripúta na stoličku. Prirodzene, divák si tu príde na svoje aj ohľadom realistického zobrazenia organizovaného zločinu a korupcie medzi policajtmi.

Kde sledovať Skrytá identita?

 

Chceš si užiť skvelý filmový a seriálový zážitok ako v kine?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


True Grit (2010)

Remake rovnomenného filmu z roku 1969, ktorý bol natočený podľa románu Charlesa Portisa. Dejová linka sa odohráva v prostredí divokého západu v období amerického osídľovania. Príbeh sleduje mladú dievčinu Mattie Ross, ktorá sa rozhodne pomstiť smrť svojho otca a najme si lovca odmien Rooster Cogburna, aby jej pomohol nájsť a zatknúť vrahov. Spoločne s nimi sa do pátrania zapája aj Texas Ranger LaBoeuf, ktorý má tiež záujem na dopadení zločincov.

Diváci tento film ocenia pre jeho autentické a atmosférické zobrazenie divokého západu, ktoré je typické pre filmy bratov Coenovcov. Vzťahy medzi postavami sú plné napätia, humoru a emócií. Film sa tiež vyznačuje výbornou kamerou a pekným vizuálnym spracovaním. Hlavným lákadlom filmu je však skvelé herecké obsadenie. Jeff Bridges si zahral postavu Roostera Cogburna a jeho výkon si vyslúžil nomináciu na Oscara. Okrem neho sa tu objavujú aj ďalšie zvučné mená -  Matt Damon,  Hailee Steinfeld…

Kde sledovať Skutočná guráž?

 

A Star Is Born (2018)

Ide o veľmi vydarený režijný debut Bradleyho Coopera. Film je remake rovnomenného filmu z roku 1937, ktorý bol neskôr ešte dvakrát prerobený, a to v rokoch 1954 a 1976. Príbeh sa točí okolo dvoch hudobníkov - Jacksona Mainea (Bradley Cooper) a Ally (Lady Gaga). Jackson je uznávaný rockový spevák, ktorý ale trpí alkoholizmom a závislosťou.

Keď ale stretne talentovanú a ambicióznu Ally, začne jej pomáhať rozbehnúť kariéru. Ich vzťah sa síce vyvinie romantickým smerom, avšak zatiaľ čo Ally začína získavať popularitu a úspech, Jackson sa stále hlbšie prepadá do temnoty plnej vlastných démonov.

Diváci ocenia najmä emotívne vykreslenie vzostupu a pádu hviezdy. Film sa venuje téme slávy, hudby a osobných obetí, ktoré s ňou súvisia. Hudobné vystúpenia a skladby vo filme sú veľmi chytľavé a pridávajú na autenticite celého príbehu.

Kde sledovať Zrodila sa hviezda?

 

 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu