Je „Vražda v Paríži“ len lenivým pokračovaním jeho predchodcu „Vražda na jachte“?

Napísal Waerwulf 1 dňa 11 august 2023 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Murder Mystery 2

Prvý film "Murder Mystery" z roku 2019, ktorého scenárista je James Vanderbilt ("Zodiac"), bol zábavným hviezdnym návratom k filmom Agathy Christie z 80. rokov, ako napríklad "Zlo pod slnkom" z roku 1982, pričom sa do neho primiešali Brooklynčania Nick a Audrey Spitzovci (Adam Sandler a Jennifer Aniston).

murder mystery 2 fb ikona 666544

V čom sa dvojka líši?

Scenár bol inteligentnou žánrovou záležitosťou spojenou s mierne infantilnou komédiou v sandlerovskom štýle, čo bola kombinácia, ktorá takmer fungovala, ale zničila ju nevýrazná réžia Kylea Newachecka.

Nanešťastie, jeho pokračovanie, ktoré tiež napísal Vanderbilt a tentoraz režíroval Jeremy Garelick, ("The Wedding Ringer"), sa ešte viac prikláňa ku komédii a súčasnému trendu miliardárskych fantasy prostredí, než k starej dobrej záhade. Rovnako ako jeho lenivý názov, aj "Murder Mystery 2" sa uspokojuje s najnižšou verziou seba samého.

Murder Mystery 2

O čom je Murder Mystery 2? (SPOILER)

Dej sa odohráva niekoľko rokov po prvom filme. Bývalý policajt Nick a bývalá kaderníčka Audrey si teraz založili vlastnú súkromnú detektívnu agentúru, pričom v stávke sú všetky ich životné úspory. Podnikaniu sa nedarí a rovnako ani ich manželstvu.

Keď ich priateľ miliardár Maharadža (Adeel Akhtar), s ktorým sa zoznámili v predchádzajúcom filme, pozve na svoju svadbu na svojom súkromnom ostrove, manželia sa chopia príležitosti na dovolenku, ktorá je hradená z cudzích zdrojov.

 

Keď sa tam ocitnú, privítajú ich CGI plameniaky a žirafy v plienkach, ako aj maharadžova nevesta Claudette (Mélanie Laurent), jeho bývalá snúbenica grófka (Jodie Turner-Smith), jeho sestra Saira (Kuhoo Verma) a predstavenstvo jeho spoločnosti (Enrique Arce).

Keď je jeho nový ochrankár pán Lou (Larry Myo Leong) zavraždený a maharadža unesený, Nick a Audrey sa stanú partnermi muža, ktorý doslova "napísal knihu" o tom, ako byť detektívom, Connora Millera (Mark Strong).

Vydajú sa do Paríža, aby ho zachránili. Samozrejme, každý je podozrivý - vrátane Nicka a Audrey - ktorí sa opäť stanú "najhľadanejšími zločincami Európy".


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Všade samé bohatstvo

Zvyšok filmu sa odohráva presne tak, ako by ste očakávali, Sandler a Anistonová sa vrhajú do zabehnutých akčných sekvencií a zároveň sa medzi sebou hádajú v takom rýchlom tempe, s akým začali v prvom filme.

Diváci sú ohromení maharadžovou štedrosťou - ktorá väčšinou prichádza v podobe extravagantných darov, ako sú nové iPhony, drahé šperky a dokonca pár originálnych Air Jordanov. Jediná vec, ktorá každého v tejto vyššej vrstve zaujíma, sú peniaze a materializmus.

To má byť kontrastom k Nickovi a Audrey, ktorých živobytie upadá, pretože investovali do svojej novoobjavenej vášne pre pátranie. Hoci sú v tom väčšinou hrozní, tento zločin samozrejme vyriešia - rovnako ako ten prvý. Ale tam, kde v prvom filme bolo pre nich odmenou za vyriešenie veľkej záhady nájdenie ich povolania, v pokračovaní takáto vnútorná odmena nestačí.

Namiesto toho na konci kladie za jedinú skutočnú odmenu veľký balík peňazí, ktorý Nicka a Audrey priblíži k radom ultrabohatých. Je príznačné, že franšízu vedú Anistonová a Sandler, ktorí väčšinu svojej kariéry, napriek svojmu bohatstvu, strávili premietaním práve tejto myšlienky, že sú len obyčajní ľudia ako my ostatní.

murder mystery 2 movie review 2023

Chémia medzi Adamom a Jennifer

Pravdepodobne najpríjemnejším aspektom filmu je dynamika vytvorená medzi Sandlerom a Anistonovou. Napriek ich individuálnej hviezdnej sile sa im podarilo predať myšlienku Nicka a Audrey ako dlhoročného manželského páru zo strednej triedy, a čo je dôležitejšie, každý z nich si udržiava rovnocenné postavenie v centre pozornosti. Tieto filmy možno nie sú klasikou, ale aspoň rovnováha medzi Nickom a Audrey je tu dobre nastolená.

Murder Mystery 2 netflix 02 030723 7dce1c6b446045eb99d4c366cd061303


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný QLED televízor, v našej ponuke máme super modely od Nokia. Pozri celú ponuku >


Záverečný verdikt

Akcia nie je okázalá, ale decentná. Scény sú ľahko predvídateľné, ale prinášajú niekoľko účinných gagov. Dokonca je tu niekoľko kľúčových momentov, ktoré vyvolávajú salvy smiechu.

Existuje veľa iných filmov, ktoré tento druh vyhrotenej akčnej komédie zvládajú lepšie: Mila Kunis/Kate McKinnon v snímke Špión, ktorý mi dal kopačky. Ale tieto filmy sa momentálne na Netflixe nepremietajú. Ak sa teda tento piatkový večer nudíte a "nevtieravé" vám pripadá ako dostatočné odporúčanie, Murder Mystery 2 je na vás ready.

Je to jednoducho film, po ktorého zhliadnutí sa budete cítiť dobre, aj keď budete mať zlú náladu. Murder Mystery 2 nevyžaduje veľké sústredenie na rozdiel od iných mysterióznych filmov Hollywoodu. Je to zábavný film a nemôžeme poprieť chémiu, ktorú Adam Sandler a Jennifer Aniston zdieľajú na plátne. Scenár mohol byť trochu inteligentnejší, ale celkovo je to film na jedno pozretie a príbeh vás nenúti príliš premýšľať.

Kde sledovať Vražda v Paríži?

 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu