Schalke Cup 2014 na SPORT 5

Napísal Ivan 1 dňa 16 júl 2014 do kategórie Správy, Magazín

Na začiatku augusta hosťuje supermoderná Veltins aréna v Gelsenkirchene veľmi atraktívny futbalový turnaj - Schalke Cup 2014. Okrem domáceho tímu Schalke 04, sa ho zúčastnia aj tradičné kluby anglickej Premier League Newcastle United FC, ​​tiež zástupca najvyššej španielskej súťaže a predvlaňajší štvrťfinalistov Ligy majstrov Malaga CF.
Kvarteto celkov, ktoré budú bojovať o celkový triumf, potom doplní známy londýnsky klub West Ham United FC.

Turnaj prebehne cez víkend 2. a 3. 8. 2014. Hrať sa bude tesne pred štartom najlepších európskych ligových súťaží. Tímy by teda mali nastúpiť v najsilnejších zostavách as novými posilami.

Všetky štyri duely budú môcť diváci sledovať v priamych prenosoch na SPORT 5. Zápasy sa budú hrať klasicky na 2 x 45 minút. V prípade, že stretnutie po 90. minútach skončí nerozhodne, okamžite bude nasledovať atraktívny penaltový rozstrel. Za výhru v riadnom hracom čase víťaz získa 3 body, za víťazstvo po penaltách 2 body. Tím s najvyšším počtom získaných bodov sa stane celkovým víťazom turnaja.