Top 7 seriálov, ktoré sa oplatí vidieť

Napísal Monika 1 dňa 29 november 2021 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Seriálové tipy na december

Ste milovníkom seriálov, no máte pocit, že pozeráte stále to isté dookola? V tom prípade pre vás máme riešenie. Prinášame vám prehľad top 7 seriálov, o ktorých sa zároveň dá povedať, že ide o novinky. Čoraz viac sa dostávajú do popredia a recenzie ľudí skutočne hovoria za všetko. Pohodlne sa usaďte a spríjemnite si deň prečítaním o top seriálových novinkách.

Seriály sú pre mnohých ľudí akousi formou relaxu. Viaceré seriály sú postavené tak, aby ste si pri nich oddýchli. V niektorých prípadoch je však potrebná aj určitá dávka adrenalínu a napínavý dej. Vybrali sme pre vás tie najviac top seriálové novinky. Po ich pozretí to rozhodne neoľutujete.

Squid game

Prvou seriálovou novinkou je Squid game - Hra na oliheň. Tento seriál sa na Netflixe nachádza už niekoľko týždňov. Za ten čas si už táto novinka získala milióny divákov po celom svete. Squid game pochádza z Južnej Kórei. V seriáli vystupujú rôzni hráči, ktorých čaká prekonanie úloh. Ak ich však nezdolajú, hrozí im smrť, o čom však nevedia. Squid game je poriadne napínavý seriál a popcorn sa vám k nemu rozhodne zíde.

Napriek tomu, že seriál je poriadne napínavý, určite sa pri jeho pozeraní aj zabavíte. Je totiž prepracovaný až do najmenších detailov, o čom svedčí 13 rokov práce na vzniku prvej série. Hwang Dong-hyuk všetky epizódy vymýšľal a režíroval úplne sám. Squid game získal až taký úspech, že je veľmi pravdepodobné, že čoskoro sa niekto bude snažiť vymyslieť podobný seriál na takmer rovnakej platforme.

squid game hra na olihen

foto: Netflix.com

I know what you did last summer

Máte radi napätie a možno aj štipku hororového štýlu? V tom prípade si seriál s názvom Tajomstvo minulého leta rozhodne zamilujete. Ide o mierne hororový príbeh m skupina tínedžerov si užíva pohodový večer, ktorý sa týka ich promócií. Keď však pôjdu autom, stane sa tragédia, pri ktorej zomrel záhadný muž.

Skupina mladých ľudí sa však medzi sebou zaprisahali, že to ostane len medzi nimi. Potom sa však stane niečo, čo by nečakali. Rok po tom ich začne prenasledovať tajomný vrah, ktorý sa prišiel pomstiť za smrť muža. Tento seriál môžete poznať aj vďaka kultovému hororu z 90. rokov či knižke zo 70. rokov. I know what you did Last summer je napínavý seriál, kedy sa nebudete vedieť dočkať ďalšej časti.

amazon 7 620x455

foto: amazonadviser.com

Maid


Seriál s názvom Maid (Slúžka) si získal obrovskú priazeň ľudí. Dôvodom je, takpovediac, momentálna situácia v tomto svete. Nie každý je bohatý a všetci si raz za čas musia prejsť nejakou prekážkou. V seriáli Maid ide o život matky, ktorá sa stane samoživiteľkou po tom, ako sa rozhodla odísť od násilného partnera. Najskôr musí žiť ako bezdomovkyňa a život jej teda dá poriadne zabrať. Urobí však všetko preto, aby uživila svoju jedinú dcéru.

Chce pre ňu lepšiu budúcnosť, vďaka čomu bude bojovať zo všetkých síl. Tento seriál bude pre citlivejšie povahy častokrát dojímavý. Silné puto medzi matkou a dcérou bude vždy to najsilnejšie, čo sa potvrdilo aj v tomto obľúbenom seriáli. Ide o dramatický debut, kde si hlavné úlohy zahrajú Billy Burke a Andie MacDowell.

maid sluzka

foto: Netflix.com


Na čom si užiješ skvelý seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


 

After life


Ako by ste sa správali po smrti vašich blízkych? Ťažko povedať. Pre každého je to rozhodne poriadna rana. Nikdy sa však netreba utápať v smútku po dlhú dobu. To zažil Ricky Gervais (Tony), ktorý v seriáli After Life (Po živote) prišiel o milovanú manželku. Tá podľahla zákernej rakovine a Tonymu sa v momente zrútil celý svet. Nemal chuť ďalej žiť, bol nepríjemný a osamotený. Dokonca, v jednu chvíľu premýšľal na samovraždou. Našťastie mu to celé došlo.

Každý má na tomto svete nejaké poslanie. Tony zrazu chcel žiť, cítiť sa potrebný a pomáhať tomu, kto to bude najviac potrebovať. Počas sledovania tohto seriálu sa rozhodne aj zasmejete. Ide totiž o čisto úprimný seriál, kde zažijete množstvo vtipných chvíľ. Samozrejme, je to aj o dojemných scénkach, vďaka čomu sa seriál stal tak obľúbeným.

after life review main

foto: Netflix.com

Cobra Kai


Máte radi bojový štýl seriálov? V tom prípade si Cobru Kai zamilujete. Ide o pokračovanie Karate Kid a musíme uznať, že tento seriál sa rozhodne vydaril. V hlavných rolách sú rovnakí herci, akí boli pred 35. rokmi. Tentokrát si však v seriáli zahrajú aj mladší herci, ktorí budú po starších preberať štafetu. Už hneď na začiatku si zamilujete všetky postavy.

Okrem iného, nebudete sa vedieť dočkať ďalšej časti. Samozrejme, treba počítať s tým, že v seriáli sa vyskytnú naivné scénky, ktoré v reálnom živote nie sú možné. Avšak vo svete Karate Kid je možné všetko. A práve to je dôvod, prečo ľudia milujú tento druh žánru. Preniesť sa na chvíľu mimo reality nikdy nezaškodí. 

Kobra Kai

foto: vocalmedia.com

Succesion


Tento seriál už má svoju tretiu sériu. Aj to značí o tom, že je mimoriadne populárny. Skúma témy moci, politiky a rodiny. Succesion (Boj o moc) je seriál, kde hrá v hlavnej úlohe Brian Cox. Ten je na vysokej pozícii, ktorá je však nebezpečná. Ako generálny riaditeľ sa snaží zaistiť svoju rodinu, a tiež financie. Dráma však bude neustále rásť až do takej miery, že to prehĺbi do rodinnej vojny. Seriál poukazuje na problémy vysoko postavených ľudí a taktiež mnohé nebezpečenstvá, ktoré im môžu hroziť.

succession1280

foto: hbo.com

The good fight


Ak obľubujete seriály z oblasti práva, The good fight (Dobrý boj) si hneď zamilujete. Ide už o piatu sériu tejto drámy, kde je herečka Christine Baranski postavená pred hotovú vec. Musí poriadne zvážiť, či bude viesť advokátsku kanceláriu aj napriek tomu, že spoločnosť sa už vzdala niekoľkých právnikov. Táto séria vám ponúka až 10 dielov, ktoré rozhodne stoja za pozretie.

good fight

foto: primevideo.com

 

Veríme, že sme vás našim výberom inšpirovali a niektoré zo spomínaných seriálov si s radosťou pozriete aj vy! 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Napíšte výsledok príkladu : 57 + 89 =
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu