November bol plný filmových a seriálových noviniek

Napísal Waerwulf 1 dňa 21 december 2021 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Teraz ich môžete zhltnúť na jeden šup

Streamovacie platformy majú s blížiacim sa koncom roka plné ruky práce. Dlhé zimné večery si budeme môcť skrátiť sledovaním kvalitných seriálov a filmov. Niektoré prišli z čista jasna, na iné si brúsime zuby už pol roka dopredu. Ak ste nemali v novembri čas na sledovanie kvôli predvianičnému zhonu, teraz je ten správny čas. Čo pre nás minulý mesiac Netflix, Disney+, Amazon Prime a Apple TV+ nachystali?

netflix gd188

The Harder They Fall - 3. november

Netflix uviedol v novembri 2021 114 filmov a seriálov, ktoré buď priamo vyprodukoval, alebo odkúpil. Jednou z originálnych noviniek je aj westernovka The Harder They Fall, ktorá sa točí okolo kovboja Nat Lovea (Jonathan Majors).

Nat Love musí znovu postaviť svoju partiu na nohy, aby sa mohol stretnúť v súboji so svojím úhlavným nepriateľom. Toho si zahrá charizmatický Idris Elba, ktorého určite poznáte z kultového filmu Nedotknuteľní či z úspešného seriálu Lupin.

Prvé hodnotenia neklamú. The Harder They Fall má potenciál očariť široké masy, predovšetkým pánov, keďže v ňom nebudú chýbať humorné, ale ani akciou nabité scény.

the harder they fall based on a true story regina king

Narcos: Mexico 3 - 5. november

Netflix nás potešil aj záverečnou sériou seriálu Narcos, ktorý vo svete zožal obrovský úspech. Pozícia narkobaróna je prázdna a Mexiko obsadzujú nové tváre. Súčasťou jednej z desiatich epizód je aj lov na nechvalne známeho El Chapa. Milovníci akcie, organizovaného zločinu, drog a zbraní sa majú na čo tešiť.

Tiger King 2 - 17. november

Vzhľadom k tomu, že tigrí kráľ Joe Exotic si ešte stále odpykáva svoj trest vo väzení, nám nie je celkom jasné, čo bude predmetom druhej série mimoriadne úspešného seriálu Tiger King. To ale nič nemení na tom, že si ho určite pozrieme. Za tú 100% dávku drámy to jednoznačne stojí. Joe Exotic je showman. Uvidíme, akú show nám cez telefón (pretože iba tak sa s ním filmári spojili) predvedie v druhej sérii Tiger King.

Úvodný trailer sľubuje, že tentoraz išli filmári skutočne do hĺbky. Na povrch vyplávajú nové šokujúce skutočnosti. Nikto nie je taký, za akého sa vydáva. Tešiť sa môžeme na známe tváre aj zábery impozantných mačkovitých šeliem.

 


Na čom si užiješ skvelý seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


 

Red Notice - 12. novembra

12. novembra sme sa vydali na okružnú cestu okolo sveta. Dwayne Johnson si nás v úlohe kriminálneho profilovača FBI získa svojimi svalmi a inteligenciou. Ryan Reynolds, druhý najhľadanejší zlodej umenia, sa bude musieť voľky nevoľky podieľať na policajnej akcii, aby Dwaynovi Johnsonovi pomohol s vypátraním prvej najhľadanejšej zlodejky umenia. Tou nie je nik iný ako sexy Wonder Woman, Gal Gadot.

V súčasnosti najdrahší film od Netflixu však okrem šialenej akcie, mierne nelogických scén a hollywoodskych hviezd nič prevratné neprinesie. Red Notice hravo pokryje vašu dennú dávku adrenalínu, no zrejme sa z neho nestane snímok, ktorý by ste si radi pozreli každý rok.

red notice trailer

Cowboy Bebop - 19. november

Fanúšikovia úspešného anime seriálu si v novembri 2021 konečne vydýchli. 23-ročné čakanie je na konci. O hranú verziu seriálu sa postaral Netflix. Pokiaľ pôvodné spracovanie nepoznáte, môžete si celý seriál Cowboy Bebop pozrieť na Netflixe ešte predtým, než vyjde hraná verzia.

Tá nám odhalí zákulisné okolnosti zo života hlavných postáv a vezme nás na dobrodružnú a poriadne akčnú výpravu po zákutiach vesmíru. Hlavnú štvoricu tvoria traja lovci odmien a zločincov a dievča menom Ed. Aby sa uživili, musia cestovať naprieč vesmírom a loviť rozličných kriminálnikov. O zábavu bude postarané.

The Wheel of Time - 19. november

V rovnaký dátum ako Cowboy Bebop sa na obrazovkách po celom svete objavil aj ambiciózny fantasy počin, tentoraz pod taktovkou platformy Amazon Prime. Ústrednou postavou seriálu bude Moiraine (Rosamunde Pike), ktorá verí, že jedným z pätice mladých ľudí je reinkarnovaný drak.

Moiraine, ktorá je okrem iného členkou silnej ženskej organizácie, musí spraviť všetko preto, aby táto skupina mládežníkov svet záchranila, namiesto aby ho zničila. Produkcia seriálu stála Amazon Prime kopec peňazí, takže je pravdepodobné, že na nás ostrá tvár Rosamunde Pikeovej bude o pár dní vyskakovať z každého banneru.

Home Alone - 12. november

Tento rok je výnimočný. Nemuseli sme čakať až do decembra, aby sme si mohli pozrieť Samého doma. Nová verzia nesmierne úspešnej vianočnej komédie Home Alone totiž dorazila na Disney+ už 12. novembra.

Má Archie Yates (nová tvár malého Kevina) šancu nahradiť Macaulaya Culkina? Zatiaľ sme na vážkach. Z traileru vyplýva, že film naozaj na 90 % kopíruje pôvodnú predlohu. Aký je potom jeho význam? Noví herci nie sú veľmi sympatickí a zlodejské duo v podaní muža a ženy za tým pôvodným poriadne zaostáva. Ale veď, vytvorte si vlastný názov.

Finch - 5. november

V tomto katastrofickom filme Tom Hanks opäť šoféruje. Spoločnosť mu robia pes a robot. Tie dialógy naozaj stoja za to. Svet je v troskách a ľudí je ako šafranu. Podarí sa Hanksovi a jeho zvláštnej partičke kamarátov zachrániť pred neznámou ničivou silou? Uvidíte sami.

Apple TV+ neprestáva prekvapovať kvalitnými novinkami. Na scenári Fincha sa vyzúril ambiciózny Craig Luck v spolupráci s Ivorom Powellom.

Apple TV Finch key art graphic header 4 1 show home

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Napíšte výsledok príkladu : 10 + 24 =
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu