RTVS získala licenciu na športový kanál RTVS Šport

Napísal Ivan 1 dňa 27 apríl 2020 do kategórie Správy, Magazín

Na slovenskom trhu môže vzniknúť nový športový kanál. Tamojší verejnoprávný vysielateľ RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) získal licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej stanice RTVS Šport.1427118234.gif

O licencii rozhodol slovenských regulátor médií RVR (Rada pre vysielanie a retransmisiu) na svojom poslednom zasadnutí 22.4.2020.

Nový program RTVS Šport zatiaľ nemá stanovený termín začatia vysielania vzhľadom na existujúcu pandémiu spôsobenú koronavírusom COVID-19. Väčšina športových podujatí bola pozastavená, odložená alebo zrušená. Avšak technické prípravy RTVS na spustenie športového okruhu pokračujú.

RTVS aktuálne prevádzkuje tri televízne programy - plnoformátový kanál Jednotka, pre náročnejšieho diváka a menšiny Dvojka. Koncom roku 2019 verejnoprávny vysielateľ spustil tretí kanál Trojka, ktorý je zameraný na kultúrne, dokumentárne, hudobné a dramatické programy. Cieľovou skupinou sú seniori.

RTVS už raz športový kanál prevádzkovala - volal sa STV3 (Trojka) a vysielal v rokoch 2008 až 2011. Potom bola prevádzka z ekonomických dôvodov ukončená.

Regulátor RVR na rovnakom zasadnutí zmenil licenciu televíznej stanice "Mestská TV Svit" na "Corona Vírus Info TV" košickej spoločnosti Antik Telecom. Program sa už vysiela v ponukách slovenských ale i českých televíznych operátorov. V licencii sa zmenil jazyk vysielania a podiely programových typov.

RVR tiež udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej stanici Šport Extra spoločnosti Správca SK.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu