Ariva Remote - ovládač vo Vašom smartphone

Napísal Torben 1 dňa 12 júl 2012 do kategórie Rady a tipy, Digitálna škola, Magazín

Zaujímavá Android aplikácia

 

Dnes som natrafil na zaujímavú Android aplikáciu, ktorú v pondelok vydala spoločnosť Ferguson pre svoje prijímače. V skratke pre začiatok uvediem, že ide o plnohodnotný ovládač sateltiného prijímača vo Vašom mobilnom telefóne, ktorým môžete ovládať všetky svoje prijímače Ferguson Ariva.

Podporované sú modely:

- Ariva 52E
- Ariva 102mini
- Ariva 102E
- Ariva 102 cable
- Ariva 202E
- Ariva 150Combo
- Ariva 250Combo

5

Podmienkou pre správne fungovanie je, že v prijímači musíte mať nainštalovanú verziu softvéru od 1.18xx a vyššie. Nájdete ich tu.

Váš smartphone musí mať operačný systém Android vo verzii 2.2 a vyšší. Aplikáciu Ariva Remote si stiahnete tu.

Dôležité je si nastaviť meno prijímača ( v Menu Nástroje - Nastavenia lokálnej siete - STB Name), aby ste v aplikácii vedeli identifikovať tú Arivu vo Vašej domácnosti, ktorú chcete ovládať. Prepínanie medzi ovládaním jednotlivých prístrojov je veľmi jednoduché, po štarte aplikácie a stlačení tlačidla scan Vám aplikácia vyhľadá všetky Arivy a vyberiete si, ktorú chcete ovládať. Treba podotknúť, že všetky Arivy a aj Vás smaprtphone musia byť pripojené na rovnakú sieť.

1      4

Na výber je zmenšený model ovládača, kde máte základné nastavenia

2

alebo plný ovládač aj s číselníkom a ovládaním PVR funkcií.

3      dscf2971

Musím povedať, že som bol naozaj veľmi prekvapený rýchlosťou reagovania, nezbadal som rozdiel medzi rýchosťou reakcie klasického ovládača a cez smartphone. Dokonca mi to príde ešte komfortnejšie, predsa len dotyková obrazovka vyžaduje veľmi slabý dotyk, kdežto tlačidlo na ovládači treba stlačiť a je potrebný väčší tlak :)

Hodnotenie článku

4.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu