Tipy na skryté poklady filmového sveta, ktoré môžete nájsť aj na streame

Napísal misterz 1 dňa 26 júl 2023 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Nesmrteľné diela kina: Klasické filmy na streamovacích platformách

Máte pocit, že ste už videli všetky dobré filmy, ktoré sú na streamovacích platformách k dispozícii? Myslíte si, že nové filmy sú jedinými skvostmi, ktoré môžete na týchto platformách nájsť? Pokiaľ áno, mali by ste si prečítať náš článok, ktorý vám predstaví niekoľko skrytých filmových pokladov. Medzi nimi nájdete aj skutočne nesmrteľné diela. Tak neváhajte a dajte sa na cestu objavovania starších filmových skvostov!

tipy na skryte filmove poklady fb 654654

Ako spoznáte skutočne kvalitný film? Kritici a diváci sa väčšinou zhodujú, že dobrý film by mal mať silný príbeh, ktorý diváka upúta a udrží v napätí. Okrem toho by mal mať výborné herecké výkony a zaujímavú vizuálnu stránku. Prirodzene, skvelé filmy tiež dokážu emóciami ovplyvniť diváka a ukázať mu svet z iného uhla pohľadu.

Medzi príklady úspešných filmových trhákov, ktoré boli ocenené kritikmi a stále ich preto môžete sledovať aj na viacerých streamovacích platformách, patria napríklad:

  • Forrest Gump (1994) - oscarový film s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe. Tento film je už považovaný za totálnu klasiku.
  • The Godfather (1972) - kultový film, ktorý si získal mnoho ocenení a nespočetné množstvo fanúšikov. Tento epický príbeh o mafiánskej rodine Corleone sa zameriava na vzťahy medzi jednotlivými členmi rodiny a ich snaženie udržať si kontrolu nad mestom.
  • Pulp Fiction (1994) - úžasný film Quentina Tarantina, ktorý vás zavedie do sveta gangstrov a ich príbehov. Tento film získal niekoľko cien a stal sa jedným z najobľúbenejších filmov 90. rokov.
  • The Silence of the Lambs (1991) - psychothriller, ktorý získal mnoho ocenení. Sleduje príbeh Clarice Starlingovej, FBI agentky, ktorá sa musí spojiť s Hannibalom Lecterom, sériovým vrahom, aby mohla vypátrať iného vraha.

Prirodzene, týmto zoznam skrytých pokladov filmového sveta ani zďaleka nekončí. Pripravili sme pre vás náš stručný výber zaujímavých tipov.

Nebraska (2013)

Dramatický čiernobiely film, ktorý režíroval Alexander Payne a scenár napísal Bob Nelson. Príbeh sa zameriava na dôchodcu Woodyho Granta, ktorý verí, že vyhral milión dolárov v lotérii a chce ísť do Lincolnu v Nebraske, aby si tam prevzal svoju výhru. Jeho rodina si myslí, že je to len podvod a snažia sa ho presvedčiť, aby tam nejazdil. Woodyho syn Ross sa nakoniec rozhodne odviezť svojho otca kam si želá, čo ich spolu zavedie na cestu plnú prekvapení a zistení.

Divák ocení autenticitu a nekompromisný prístup k príbehu, ako aj silné herecké výkony hlavných postáv Brucea Derna a Willa Forte. Film je tiež zaujímavým pohľadom na život v malom meste a na vzťahy v rodine. Nebraska získala pozitívne recenzie od kritikov a bola nominovaná na 6 Oscarov, vrátane najlepšieho filmu, najlepšieho režiséra a najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe.

Kde sledovať Nebraska?

 

Sling Blade (1996)

Dramatický film, ktorý napísal, produkoval a režíroval Billy Bob Thornton. Dejová linka sa zameriava na Karla Childersa, muža s mentálnym postihnutím, ktorý sa po 25 rokoch vráti do spoločnosti po tom, čo bol zatvorený za vraždu. Po prepustení sa Karl zapája do miestneho komunitného projektu a nadväzuje priateľstvo s malým chlapcom, ktorý trpí fyzickým a emocionálnym zneužívaním zo strany svojej matky a jej násilníckeho priateľa. Karl sa snaží chrániť chlapčeka a zároveň sa vyrovnávať so svojimi vlastnými démonmi z minulosti.

Určite oceníte dojímavé spracovanie témy mentálneho postihnutia a sociálnej nespravodlivosti, ako aj vynikajúci herecký výkon Billyho Boba Thorntona, ktorý stvárnil hlavnú postavu. Film získal pozitívne recenzie od kritikov a bol nominovaný na 2 Oscary, vrátane najlepšieho scenára a najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Dnes je už kultovou záležitosťou a je považovaný za jedno z najlepších diel Billyho Boba Thorntona.

Kde sledovať Sling Blade?

 

Chceš si užiť skvelý filmový a seriálový zážitok ako v kine?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


A Serious Man (2009)

Komediálno-dramatický film, ktorý napísali, produkovali a režírovali Joel a Ethan Coenovci. Film sa zameriava na Larryho Gopnika, fyzika žijúceho v židovskej komunite. Larryho život sa začína rozpadať, keď ho postihnú rôzne nepríjemné situácie - jeho manželka ho opúšťa pre iného muža, jeho syn má problémy v škole, jeho bratranec sa nelegálne nasťahuje do jeho domu a jeho kariéra je ohrozená. Larry sa snaží nájsť riešenia a usporiadať svoj život tým, že sa obracia na rôznych duchovných vodcov a rabínov.

Diváci ocenia temné a filozofické tóny filmu, ako aj jeho autentické a detailné spracovanie židovskej kultúry a komunity v 60. rokoch 20. storočia. Film sa tiež môže pýšiť vynikajúcimi hereckými výkonmi hlavných postáv, hlavne Michaela Stuhlbarga, ktorý stvárnil Larryho Gopnika. Získal pozitívne recenzie od kritikov a bol nominovaný na mnohé ceny, vrátane Oscara za najlepší scenár.

Smrť panien (1999)

Americký film, ktorý režírovala Sofia Coppola. Je adaptáciou rovnomenného románu Jeffreya Eugenidesa z roku 1993. Príbeh sa odohráva v roku 1970 v Detroite a sleduje osudy piatich sestier Lisbonových, ktoré žijú svojimi rodičmi v prísne kontrolovanej domácnosti. Po samovraždách dvoch sestier sa škola a miestna komunita začínajú snažiť získať pozornosť zvyšných troch sestier a tiež ich rodičov. V priebehu filmu sa pred divákom postupne odkrývajú jednotlivé problémy v ich rodinnom živote, ktoré sestry priviedli až k samovražde.

Určite oceníte sofistikovanú a poetickú réžiu, ktorá sa vyznačuje jemnými tónmi a dobovou atmosférou 70. rokov. Film sa tiež môže pochváliť vynikajúcimi hereckými výkonmi, najmä Kirsten Dunst, ktorá stvárnila jednu z hlavných postáv. Bol nominovaný na mnohé ceny a je už dávnejšie považovaný za kultový film.

Kde sledovať Smrť panien?

 

 


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


The Vanishing of Sidney Hall (2017)

Americký dramatický film, ktorý režíroval Shawn Christensen. Zameriava na Sidneyho Halla, talentovaného spisovateľa, ktorý sa náhle zjaví po niekoľkých rokoch nezvestnosti. Jeho debutová kniha sa stala bestsellerom, ktorá ho uviedla do sveta celebrít a bohatstva. Keď sa však stáva jeho život už nezvládnuteľným, rozhodne sa zmiznúť a vrátiť sa do svojho rodného mesta, aby sa opäť sústredil na písanie. Avšak zistí, že jeho kniha malá nečakaný vplyv na jedného z jeho fanúšikov…

Diváci ocenia vynikajúce herecké obsadenie, vrátane Logana Lermana v hlavnej úlohe, ale aj Elle Fanning, Michelle Monaghan, Kyle Chandler či Alexandry Shipp. Film tiež vyniká jeho pozornou réžiou a scenárom, vďaka čomu postava Sidneyho Halla získala zaujímavý rozmer. Zaoberá sa mnohými zložitými témami, ako sú osobné tragédie, úspech a zlyhanie, čo mu dáva dramatickú hĺbku a mnoho zaujímavých myšlienok.

Kde sledovať Sidney Hall?

 

Nebezpečná krása (1998)

Americký historický film, ktorý režíroval Marshall Herskovitz. Inšpiroval sa skutočným príbehom a knihou „The Honest Courtesan“ od Margaret Rosenthal. Dejová linka sa odohráva v 16. storočí v Benátkach a sleduje osud Veroniky Franco, mladej a krásnej ženy, ktorá sa stane vyhľadávanou kurtizánou. Má však nekonvenčné názory, ktoré jej prinášajú problémy. Keď sa mesto dostane do politických a náboženských zmätkov, Veronika musí čeliť nebezpečným výzvam a rozhodnúť sa, na ktorú stranu sa postaví.

Divák tu ocení vynikajúce herecké výkony hlavnej predstaviteľky Catheriny McCormack, ako aj jej kolegov Rufusa Sewella a Jacqueline Bisset. Film tiež vyniká svojou historickou vernosťou a nádhernými kostýmami, ktoré vytvárajú autentickú atmosféru Benátok 16. storočia.

Kde sledovať Nebezpečná krása?

 

Parfum: Príbeh vraha (2006)

Nemecký film, ktorý režíroval Tom Tykwer. Film je adaptáciou rovnomenného románu od Patricka Süskinda. Dejová linka sa odohráva v 18. storočí v Paríži a sleduje príbeh Jeana-Baptiste Grenouillea, muža s neuveriteľne vyvinutým zmyslom pre čuch, ktorý túži vytvoriť dokonalý parfém. Aby dosiahol svoj cieľ, Grenouille sa rozhodne zabíjať mladé ženy a ukradnúť im ich vôňu. Jeho krvavá stopa zločinov tak spustí krimi pátranie po sériovom vrahovi.

Rozhodne tu oceníte nádhernú vizuálnu stránku filmu a jeho vynikajúce herecké obsadenie - Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman a Rachel Hurd-Wood. Film tiež ponúka temné a nekompromisné pohľady na lásku, túžbu a krutosť, ktoré sú prezentované výrazným a esteticky zaujímavým spôsobom.

Kde sledovať Parfum: Príbeh vraha?

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný QLED televízor, v našej ponuke máme super modely od Nokia. Pozri celú ponuku >


Patriot (2000)

Kultová historická záležitosť, ktorú určite netreba predstavovať. Film režíroval Roland Emmerich a hlavné úlohy v ňom zohrali Mel Gibson, Heath Ledger, Joely Richardson, Jason Isaacs a Chris Cooper.

Dejová linka sa odohráva počas americkej revolúcie v roku 1776 a sleduje príbeh Benjamina Martina (Mel Gibson), veterána z vojny s Francúzskom a vdovca so siedmimi deťmi. Po tom, ako britskí vojaci brutálne zabijú jeho syna Thomasa (Gregory Smith), sa Benjamin rozhodne bojovať proti Britom a pomáhať v boji za americkú nezávislosť.

Film obsahuje veľké množstvo akčných scén a bitiek, ktoré sú vizuálne veľmi pôsobivé. Zároveň ide o emocionálny a príbehovo pútavo spracovaný scenár, ktorý sa zaoberá dôležitými udalosťami amerických dejín a prezentuje hrdinstvo a obetavosť niekoľkých jednotlivcov. Získal tri nominácie na Oscara (najlepšia kamera, najlepšia hudba a najlepší mix zvuku).

Kde sledovať Patriot?

 

Heat (1995)

Kriminálny film, ktorý režíroval a produkoval Michael Mann. Hlavné postavy si v ňom zohrali Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight a Tom Sizemore. Sleduje príbeh dvadsiatky zločincov, ktorí plánujú a vykonávajú sériu násilných lúpeží v Los Angeles. Jedným z hlavných postáv je aj Neil McCauley (Robert De Niro), profesionálny a veľmi inteligentný zločinec. Na druhej strane je Vincent Hanna (Al Pacino), inšpektor z oddelenia vrážd, ktorého rozhodne nečaká jednoduché pátranie.

Film sa zapísal do histórie jednou z najznámejších scén - veľká banková lúpež. Je známa pre svoju intenzitu a realistické zobrazenie zločinu. Film sa tiež môže pochváliť pekným vizuálnym spracovaním a výbornou hudbou.

Kde sledovať Heat?

 

Requiem za sen (2000)

Intenzívna dráma, ktorú režíroval jeden z najlepších režisérov súčasnosti - Darren Aronofsky. Hlavné postavy si v nej zahrali Jared Leto, Jennifer Connelly, Marlon Wayans a Ellen Burstyn. Príbeh sa zakladá na osudoch štyroch ľudí, ktorí sa snažia dosiahnuť svoje sny a túžby.

Harry (Leto) a jeho najlepší priateľ Tyrone (Wayans) sa snažia predať drogy, aby získali peniaze na založenie vlastného podniku. Harryho priateľka Marion (Connelly) sa zase snaží stať sa slávnou módnou návrhárkou, zatiaľ čo Harryho matka Sara (Burstyn) sníva o úspechu v televíznej show a chudnutí pomocou amfetamínov. Do cesty im však vstúpi drogová závislosť.

Film krásne ukazuje, ako ambície a túžby jednotlivých postáv postupne prechádzajú do závislosti, choroby a deštrukcie. Je tiež známy pre svoju vizuálnu originalitu, používanie rôznych filmových techník a kameru. Atmosféru dotvára jedinečná a dychberúca hudba.

Kde sledovať Requiem za sen?

 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu