CityCom CCR522

Napísal Torben N. 1 dňa 13 február 2011 do kategórie Digitálne prijímače, Recenzie, DVB-S prijímače

Preview

Dnes si predstavíme riešenie satelitného príjmu bez použitia klasického satelitného prijímača ako ho poznáme. Väčšina z nás si totiž pod pojmom satelitný prijímač predstaví plechovú škatuľku o rozmeroch cca 30x20 cm, nasledujúce riešenie je oproti klasickému digitálnemu prijímaču nenápadnejšie a rozmerovo niekoľkokrát menšie.

Popis prijímača
 

Digitálny satelitný prijímač CityCom CCR522 zvláda totiž funkcie klasického prijímača. Má však miniatúrne rozmery – 120 x 70 x 25 mm a váhu len neuveriteľných 120g! Prijímač sa umiestňuje priamo do televízora, ak Váš TV má konektor SCART v zadnej časti, digitálny satelitný prijímač CityCom CCR522 tým pádom prakticky neuvidíte.

ccr522 3

Obsah balenia

V balení nájdete samotný digitálny prijímač spolu s diaľkovým ovládačom, ktoré je síce trochu širšie ako klasické ovládače, skvele však padne do ruky a na účel plnohodnotného užívania plne postačuje. Ďalej tu nájdeme, ako býva zvykom, batérie pre diaľkový ovládač, adaptér napájania pre prijímač, predlžovací kábel SCART pre alternatívne pripojenie prijímača a externý senzor pre diaľkové ovládanie.

ccr522 2

Popis funkcií
 

Ako som spomenul, má všetky funkcie satelitného prijímača, zvláda prijímanie DVB-S satelitného signálu v štandardnej kvalite SD, má zabudovanú čítačku kariet Cryptoworks, pripája sa k TV prijímaču pomocou konektoru SCART a je plne lokalizovaný do českého jazyka. Zabudovaná čítačka kariet zabezpečuje bezproblémový príjem ponuky satelitných operátorov ako Skylink ( s použitím kariet rady ICE), CS Link, alebo UPC Direct, z boku prijímača vyčnieva konektor pre pripojenie satelitnej antény. Externý senzor diaľkového ovládania je dostatočne dlhý na umiestnenie pred, alebo mimo TV a zabezpečuje spojenie diaľkového ovládania s prijímačom CityCom CCR522. Obraz a zvuk je teda možné viesť do TV cez SCART kábel, zvuk je možné viesť do externého audio receiveru, alebo domáceho kina cez digitálny optický výstup zvuku S/PDIF, prijímač podporuje zvuk v kvalite Dolby Digital. Poskytuje plné OSD menu ako bežný prijímač, umožňuje aj aktualizáciu software cez OTA.

ccr522 4 

Po prvom spustení prijímača Vás privíta prehľadný sprievodca pripojením, ktorý umožňuje dva spôsoby nastavenia prijímača. Prvý je plne automatický a v prípade jeho zvolenia prijímač automaticky nastaví potrebné nastavenie pre Váš TV a aj vyhľadá stanice umiestnené na družici ASTRA 19,2°E. V druhej možnosti už je samozrejme možné nastaviť prijímač na akúkoľvek družicu, alebo družice manuálne. Nechýba podpora DiSEqC a USALS,  systém zoraďovania TV programov do obľúbených skupín,  teletext, titulky, rodičovský zámok, možnosť voľby zvukových stôp TV kanálu, úprava možností nastavenia obrazových formátov s podporou širokouhlého formátu 16:9,  a v neposlednom rade aj plnohodnotný elektronický programový sprievodca EPG. V menu je možné nastaviť až 8 rôznych nastavení časovania nahrávania na pripojený DVD alebo videorekordér, nahrávanie je možné kedykoľvek spustiť, alebo zastaviť pomocou diaľkového ovládania. Prijímač je možné nastaviť aj na pravidelné kontrolovanie pridania nových staníc, takže v prípade ak sa na družici objavia nové TV kanály, prijímač Vám ich automaticky nájde a uloží.

ccr522

 

 

Technické informácie:

Počet TV/rádiových staníc v predvoľbe:  4000

Prednastavené satelity: 9

Oblasť príjmu: 950 – 2150 MHz

Vstupná prenosová rýchlosť: 1 – 45 megasymbolov za sekundu (SCPC & MCPC)

Vstup SAT IF: 1 F-konektor

Napájanie LNB: 14V/18V, max. 275mA

Spojovací signál LNB: 0/22 kHz, 0,5 Vss tonového impulzu

Systém DiSEqC: Kontrola verzie 1.0, tónový impulz A, tónový impulz B

OSD menu: dostupné až v 12 jazykoch

Vyhľadávanie staníc: manuálne/automatické

Funkcia zapamätanie poslednej stanice: áno

Teletext, VPS: inštalovaný vstavaný teletextový dekodér

Aktualizácia firmware: Cez satelit Astra

Napájanie: DC (jednosmerný prúd) 12V s napájacou jednotkou 240V, 50Hz

Spotreba energie: v prevádzke max. 8W bez použitia LNB

Prevádzková teplota okolia: + 5°C až + 40°C

Rozmery: 110 x 70 x 25 mm

Hmotnosť: 120 g


Ďalšie fotografie v plnom rozlíšení si môžete prezrieť v galérii pod článkom.


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Hodnotenie článku

4.6/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget