Recenzia: Dreamsky HD6 Duo

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 júl 2017 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

linuxový prijímač od fortisu

V dnešnej recenzii Vám predstavím satelitný prijímač od kórejskej firmy Fortis, ktorý je na trhu pod označením Dreamsky HD6 Duo. Jedná sa jednotunerový, linuxový, FULL HD, digitálny prijímač, pomocou ktorého môžete sledovať HD a SD satelitné vysielanie v kompresii Mpeg2 a Mpeg4/H.264. 

Srdcom prijímača je procesor STiH237 (SH4) doplnený o operačnú pamäť 512MB RAM DDR3 a 256MB flash pamäte. Prijímač pracuje na uzavretom FW na báze linuxu. Do prijímača je možné inštalovať iba doplnky a pluginy SH4 určené pre tento prijímač (nie je možné inštalovať pluginy enigmy2). Prijímač má takmer identický HW, funkcie a vzhľad s prijímačom Openbox SX6, ktorý má však vyššiu cenu ako Dreamsky HD6 Duo.dreamsky-hd6-duo-dvb-s-s2-linux.jpg

Špecifikácia:

 • Vynikajúci obraz, 
 • Jednoduchá obsluha, prehľadné Menu
 • DVB-S2   Tuner, FullHD PVR, Linux OS
 • Systém pluginov Fortis SH4  
 • H.264/MPEG4-HD, MPEG2-SD 
 • Procesor STiH237 (Cardiff)
 • 2x čítačka kariet   -Smarde card CA   (pluginy) podpora bežných kariet  
 • 2x slot pre vloženie modulu CAM CI +
 • Pamäť RAM 256 MB, DDR3 512 MB, EEPROM 256b
 • Rošírené EPG so záznamom udalostí,  
 • Time Shift,  
 • Blind Scan, Fast Scan Skylink   ;, UPC
 • Free TV, IPTV, TV portal, Air tívite +, Torrent Player, Weather Cast, RSS, YouTube, YouPorn, Internetové rádiá 
 • Podpora Diseqc 1.0, 1.1, 1.2 a USALS
 • Podpora TXT, titulkov, PIP (obraz v obraze) 
 • 10000 programov TV R 
 • Upgrade cez USB, RS-232 alebo Internetu  
 • Spotreba Stand-by 0,5 W
 • Podporované jazyky OSD: Česky, Slovenský, Anglicky, Rusky, francúzskej, Nemecky, Holandsky, 
  Grécky, Španielsky, Arabsky, Taliansky, Portugalsky, Turecky, Poľsky, Litovsky, 
  Švédsko, Fínsko, Dánsko, Nórsko, Slovinsko    

Vstupy/Výstupy 

 • TV SCART A/V
 • kompozitný RCA  
 • HDMI Video/Audio   (576i, 576p, 720p, 1080i, 1080P) 
 • SPDIF optical 
 • 4x USB port   (MP3, JPEG, ..) 
 • RS232C
 • Ethernet port RJ45 10/100 Mb/s 

Predný panel 

 • Veľký biely displej VDF Alfanumerický, vo stadby ukazuje čas   &Nbsp; HH: MM,  
 • 3 tlačidlá 

Balenie a príslušenstvo:

IMG 1596 IMG 1598

Balenie obsahuje:

1x prijímač Dreamsky HD6 Duo

1x Univerzálne programovateľné diaľkové ovládanie.

2x AAA batérie do ovládača.

1x HDMI kábel.

2x návod na obsluhu.

1x napájací kábel.

 

Predný panel:

IMG 1601 

Na prednom paneli sa nachádza:

V strede predného panela sa nachádzajú pod sebou zoradené tri ovládacie tlačidla prijímača: power, CH+ a CH- .

Pre zobrazovanie je na prednom paneli zabudovaný 8-miestný VFD alphanumerický displej bielej farby, ktorý zobrazuje názov programu, čas a iné textové informácie (dlhšie názvy rolujú z prava doľava). 

IMG 1720 IMG 1721

V pravej časti predného panelu sa nachádzajú odklopné dvierka, kde sa nachádza:

IMG 1605

2x Conax čítačka dekódovacích kariet, ktorá je softvérovo upraviteľná. Čítačka kariet po softvérovej úprave pluginmi MCAS, alebo OScam spolupracuje s kartami Skylink ICE, Skylink Irdeto , Freesat UPC ICE, Plustelka/Voľná telka, RTVS , FLIX TV, Antiksat a pod. Čítačka kariet nespolupracuje s kartami Skylink Irdeto Standart M7!

2x CI slot - pre vloženie dekódovacieho modulu. Pokiaľ použijete CI modul Skylink ready, môžete v ňom použiť aj kartu Skylink Irdeto Standart M7.

1x USB 2.0 - port pre pripojenie USB komponentov.

Zadný panel:

IMG 1607

Na zadnom paneli sa nachádza:

Vstup LNB IN a LOOP výstup satelitného tuneru.

3x cinch audio/video (RCA analógové výstupy) - slúžia pre pripojenie ku starším typom TV, alebo ku zosilňovaču.

1x SCART - analógový výstup video a audio pre pripojenie ku starším typom TV.

3x USB2.0 port - porty pre pripojenie USB HDD, alebo iných USB komponentov.

1x HDMI - slúži pre pripojenie prijímača ku LCD, alebo plazmovej TV.

1x S/PDIF - slúži pre pripojenie prijímača ku digitálnemu zosilňovaču optickým káblom.

1x RS232 - servisný port.

1x LAN 10/100Mbit/s - slúži pre pripojenie prijímača ku internetovej sieti LAN káblom.

1x kolískový vypínač.

1x konektor pre pripojenie napájacieho kábla.

IMG 1609 IMG 1610

 

Diaľkové ovládanie:

Diaľkové ovládanie je univerzálne (programovateľné aj pre ovládanie TV, DVD a pod.) je rovnaké ako bolo použité u prijímačov HDBOX, ale tento ovládač je konštrukčne lepšie vyrobený.

Tlačidla sú pomerne dobre rozmiestnené, pri stláčaní vydávajú pukavý zvuk . Smerovosť ovládača je veľmi dobrá.

IMG 1599 IMG 1600

Hardvér prijímača:

IMG 1602

 

Prijímač Dreamsky HD 6 Duo má iba pasívne chladenie hlinníkovým chladičom procesora (nemá zabudovaný žiadny ventilátor). Pre odvod nadbytočného tepla má na hornej a bočných častiach krytu vetracie otvory. Napájaný zdroj prijímača je interný (zabudovaný v prijímači). Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD. Satelitný tuner je napevno zabudovaný (nie je vymeniteľný).

Spustenie prijímača:

Pri prvom spustení Vás prijímač prevedie počiatočnými nastaveniami prijímača ako:

nastavenie jazyka : prijímače majú plnú podporu slovenského aj českého jazyka.

nastavenie časového pásma

- nastavenia siete : prijímače podporujú pripojenie ku internetovej sieti pomocou LAN kábla, wifi USB adaptéru, alebo 3G USB adaptéru.

nastavenie antény : prijímače majú podporu príjmu z viacerých družíc cez DiSEqC prepínač protokolom 1.0 alebo 1.1, alebo pomocou pozicionéra protokolom DiSEqC 1.2 a USALS.

vyhľadanie programov: prijímač Dreamsky má podporu rýchleho vyhľadávania FASTSCAN pre Skylink a aj pre Freesat UPC.

Aktualizácia FW:

Pred testovaním prijímača som ho aktualizoval na najnovší dostupný firmvér 3.02.75. Aktualizáciu som previedol cez USB. Možnosť update FW je aj cez internet (podmienka pre túto aktualizácu je pripojenie prijímača k internetu a pripojený USB kľúč , alebo USB HDD do USB portu prijímača).  

 img 1703 IMG 1690

Pre čítanie kariet naších providerov sa musí doinštalovať potrebný plugin (MCAS, Oscam a pod). Pluginy pre prijímač Dreamsky si môžete nainštalovať cez internet priamo cez menu prijímača. Server na sťahovanie pluginov, FW a iných doplnkov (rádií, internetovej TV a pod.) je už nastavený vo FW, nie je ho potrebné nastavovať, takže všetky tieto doplnky si nainštalujete cez internet priamo v menu prijímača.

IMG 1628 IMG 1627

 

Infobar:

Okrem štandardných informácii ako čas, názov a číslo programu, infobar zobrazuje aj EPG, v ktorom sa môžete pohybovať šípkami hore a dole, tým si môžete prezerať TV program sledovaného kanálu, bez nutnosti prerušenia sledovania relácie. V infopaneli sa zobrazuje aj ikona, ktorá informuje, či sledujete živé vysielanie (LIVE), alebo či využívate nahrávanie s časovým posunom (Thimeshift). Po dvojitom stlačení tlačidla info si môžete zobraziť podrobný popis práve vysielanej relácie (obr. napravo nižšie). V tomto okne sa vám zobrazí aj kvalita signálu sledovaného programu, parametre programu, ako frekvencia/polarizácia/SR/FEC a ďalšie info o danom programe.

IMG 1618 IMG 1638

Zoznam programov:

Zoznam programov si navolíte stlačením tlačidla OK na diaľkovom ovládači. Iné zobrazenie zoznamu programov (obr.napravo nižšie) aktivujete stlačením šípky dohora na diaľkovom ovládači. 

IMG 1620 IMG 1624 

V prijímači je vytvorených 14 favoritných skupín, ktoré sú tématicky pomenované (nedajú sa premenovať). Do týchto favoritných skupín si môžete zaradiť Vaše obľúbené programy a získať tak k nim rýchlejší prístup. V prijímači môžete jednotlivé programy presúvať/premenovať/vymazať/preskočiť/zamknúť/priradiť ku obľúbeným. Programy naladené pomocou fastscanu však presúvať a upravovať nejdú.

IMG 1622

Ladenie prijímača:

Prijímač Dreamsky HD6 DUO podporuje aj príjem z viacerých družíc protokolmi DiSEqC prepínača protokolom 1.0 DiSEqC, alebo 1.1 a pre pozicionér môžete použiť protokoly DiSEqC 1.2 alebo USALS. Prijímač podporuje aj príjem po jednom kábli s použitím UNICABLE LNB konvertora.

img 1615 img 1617 img 1616

 

Pre ladenie môžete použiť automatické ladenie, manuálne ladenie (jednotlivých TP), hľadanie naslepo (blind scan), Rýchle skenovanie (Fastscan), UPC DTH (rýchle skenovanie Freesat UPC).

img 1705 img 1706

Fastscan ladí programy do zoznamu programov od poradového čísla 1, ostatné typy ladení radia od poradového čísla 4000.

 img 1612

Fastscan:

Prijímač podporuje aj rýchle vyhľadávanie programov FASTSCAN pre satelitných providerov Skylink, Canal Digital, TV Vlaanderen, Telesat, a Austria Sat. Toto ladenie Vám naladí a systematicky zoradené uloží všetky programy daného providera v priebehu niekoľkých sekúnd. Fastscan má možnosť automatickej aktualizácie programov Fastscanu Skylinku (skontroluje aktuálnosť zoznamu programov pri spustení prijímača). Fastscan Skylinku má možnosť zvolenia naladenia programov pre región Česko, alebo Slovensko. 

img 1614 img 1613

 

Fastscan má však aj mierne nedostatky a to ak máte zapnutý fastscan pre SK s automatickou aktualizáciou a spustíte prvé ladenie, tak sa Vám naladí zoznam fastscanu pre SK. Avšak po doladení sa fastscan prepne sám na CZ región a tak pri ďalšom update sa Vám naladia programy pre CZ región. Preto je vhodnejšie mať automatický update fastscanu vypnutý. Programy fastscanu sú naladené v zozname programov od č. 1. Programy naladené fastscanom sa nedajú presúvať.

img 1623 img 1619

Rýchle ladenie pre providera Freesat UPC je taktiež, avšak nie je zahrnuté v položke vyhľadávania rýchle ladenie, ale je to ako samostatná voľba ladenia s označením UPC DTH. Pri UPC si môžete navoliť región naladenia programov SK/CZ/HU alebo RO. Toto ladenie nemá auto update programovmá však funkciu upozornenia na nové programy " ChannelUPdate Alarm". Programy naladené rýchlym ladením UPC DTH sa nedajú presúvať. Ďalším nedostatkom rýchleho ladenia je, že ak si naladíte programy fastscanom Skylink a následne si naladíte programy rýchlym ladením UPC DTH, tak Vám prijímač naladí nové programy od čísla 1 a vymaže Vám programy Fastscanu Skylink.

EPG (elektronický programový sprievodca):

Prijímač disponuje aj elektronickým programovým sprievodcom, pomocou ktorého si môžete zobraziť TV program až na sedem dní dopredu. Pomocou epg si jednoducho načasujete aj nahrávanie požadovanej relácie.

IMG 1639 IMG 1640

 

V nastavení časovača cez EPG máte na výber:

Záznam: jednej relácie.

Skupinový záznam: navolením tohto časovača Vám bude prijímač nahrávať aj v nasledujúce dni/týždne/mesiace ďalšie časti relácie.

Prehrať: nastavením tohto časovača Vám prijímač prepne na sledovanie danej relácie v čase jej začiatku.

Diakritika EPG Skylinku aj Freesatu UPC je bezproblémová.

Menu:

IMG 1625

Menu prijímača je tvorené ikonami s popisom. Tvorí ho týchto deväť položiek:

Nastavenie časovača

IPTV+

Plugin

Media

Internetový prehliadač

Stiahnutie

Doplnky

Manažér

Nastavenia

Nastavenie časovača

V tejto položke menu si môžete spravovať nastavené časovače nahrávania.

img 1626 img 1722

IPTV+

V položke IPTV+ nájdete rôzne IPTV službe pre prehrávanie videí

img 1651 img 1652

img 1653 img 1654

Plugin

Do prijímača sa môžu inštalovať SH4 kompatibilné pluginy. Všetky potrebné pluginy sa dajú nainštalovať online priamo z menu prijímača.

IMG 1627 IMG 1628

Media

V položke Media nájdete rôzne doplnky na prehrávanie internetových videí a hudby.

IMG 1629 

Youtube:

V prijímači nechýba ani prehrávač videí s portálu Youtube. Videá sú zoradené do jednotlivých kategórií, ale môžete použiť aj vyhľadávanie požadovaného videa podľa názvu. Videá je možné počas prehrávania posúvať dopredu i dozadu.

img 1664

Internet TV:

Pomocou tejto aplikácie môžete sledovať Internetovú TV. Musíte si však zadať adresu internetového streamu. Plynulosť sledovanie videí je závislé na zaťažení daného serveru.

 img 1668 

Internetové rádio:

Pomocou prehrávača internetových rádií môžete počúvať internetové rádiá v digitálnej kvalite. Zoznam internetových rádií si môžete nainštalovať priamo z menu prijímača menu/stiahnutie/užívateľské dáta/Inštalovať URL Internet radio. Ale taktiež si môžete doplniť aj svoje rádia pomocou diaľkového ovládača.

img 1670 

Kartina:

Je platená aplikácia pre sledovanie IPTV z portálu KartinaTV. Pre sledovanie je nutné mať aktívne predplatné.

 img 1671 

Vzdialené prehrávanie (DLNA klient):

Jedná sa o funkciu DLNA Klient, pomocou ktorej sa môžete pripojiť k všetkým DLNA serverom v domácej sieti a prehrávať z nich multimediálne súbory (videá /filmy/hudbu/fotky). Dlna server môžete vytvoríť napríklad v satelitnom prijímači a prehrávať z pripojeného, alebo zabudovaného HDD, alebo aj zo smartfónu s OS Android, z ktorého môžete prehrávať napr. natočené videa, alebo zobraziť si fotky na obrazovke TV a pod.

Bit Torrent:

Pomocou tejto funkcie si môžete prehrávať stiahnuté súbory pomocou Bit Torrentu uložené v počítači. Podmienka je mať spustený v PC tento program a spárovať sa pomocou aplikácie Bit Torrent player s prijímačom

 

img 1673

TV Portal+:

V položke Tv portál+ môžete využívať internetové aplikácie, prečítať správy z rôzných portálov, zahrať si internetové hry pomocou diaľkového ovládača a sledovať videá z rôzných portálov.

img 1674 img 1675 img 1676

img 1680 img 1679 img 1678

Internetový prehliadač

Screenshot-13-11-2014-18-20-07             

Pomocou internetového prehliadača si môžete prehliadať internetové stránky na obrazovke TV. V tomto menu je aj položka FACEBOOK, čo je vlastne spustený internetový prehliadač s predvolenou stránkou Facebooku.

img 1682

Ovládať prehliadač môžete za pomoci virtuálnej klávesnice a diaľkového ovládania. Môžete si uložiť aj záložky pre rýchly prístup k obľúbeným webovým stránkam. Polohu internetového prehliadača si tiež môžete meniť na celú obrazovku, na spodnú časť obrazovky, alebo na bočnú časť obrazovky.

img 1684 img 1685 img 1686

Prijímač však nemá nainštalovaný flash player, ktorý je potrebný na prehrávanie videí. Videá na stránkach napr. na youtube a pod. cez internetový prehliadač načíta, avšak neprehrá ich.

img 1687 img 1688

Pre bežné prehliadanie stránok je však prehliadač postačujúci. Rýchlosť načítania stránok je však oveľa pomalšia a ako u načítavania stránok cez PC, tablet a pod.

Stiahnutie

V tejto položke si môžete online upgradovať firmvér prijímača, inštalovať pluginy a aj doinštalovať nové OTT služby (Freetv+) , internetové TV , rádia a RSS stránky. A to všetko zo serveru Dreamsky, ktorý je vo firmvéri už prednastavený pre download.

IMG 1631 img 1691

Doplnky

IMG 1633

Predpoveď počasia:

Po zadaní názvu Vášho mesta si môžete zobraziť v tejto aplikácií predpoveď počasia. Na výber máte jednodňovú predpoveď podľa hodín, alebo predpoveď na viac dní dopredu.

 img 1692 img 1693 img 1696 

Vo FW nájdete aj iné doplnky ako RSS, Forwiev, Kalendár a Kalkulačku.

img 1699 img 1698 img 1697

Manažér

IMG 1634 

V správe úložisk si môžete nastaviť okrem prpojenia USB HDD a USB flash , aj pripojenie k sieťovému disku (cez SAMBA protokol), z ktorého potom môžete prehrávať multimediálne súbory. V tomto menu si môžete aj naformátovať pripojené USB formátom FAT32, alebo NTFS.

img 1701 img 1700

Pokiaľ si navolíte v nastaveniach nahrávania sieťový disk, tak môžete naň aj nahrávať a aj prehrávať z neho vytvorené nahrávky prijímačom.

img 1702

V položke prenos dát si môžete zálohovať celé nastavenie prijímača, alebo iba samotný zoznam programov.  Taktiež môžete v položke prenos dát aj inštalovať pluginy, alebo FW prijímača z USB kľúča, alebo obnoviť z USB kľúča uložené nastavenie prijímača, alebo zoznam programov.

DLNA server:

img 1704

Aktiváciou voľby DLNA server môžete aj z tohto prijímača vytvoriť server pre zdielanie súborov pomocou DLNA protokolu. Tzn. že sa budete môcť na Dreamsky HD 6 DUO pripájať všetkými zariadeniami podporujúci DLNA protokol a prehrávať multimédiá z pripojeného pamäťového média, ktoré je pripojené k prijímaču. Spustený DLNA server je taktiež nutný pri využívaní aplikácie AirTV+, ktorú si môžete nainštalovať do smartfónu, PC, alebo tabletu.

Nastavenia

Do položky nastavenia sa dostanete slačením tlačidla menu a následným stlačením modrého tlačidla na diaľkovom ovládači. V tomto menu nájdete všetky nastavenia prijímača, nastavenie nahrávania/thimeshiftu , nastavenie antény, nastavenie siete a pod.

img 1707 img 1708 img 1709

 

Rozlíšenie obrazu je možné nastaviť do 1080p, pri tomto nastavení je kvalita obrazu veľmi dobrá. Plne funkčné je aj pripojenie prijímača cez scart a cinch konektory , pri tomto pripojení je nutné nastaviť rozlíšenie prijímača iba na 576i (pri vyššom rozlíšení sa obraz cez scart, alebo cinch nezobrazí). Pri pripojení prijímača cez scart, alebo cinch je kvalita obrazu výrazne nižšia ako cez HDMI.

img 1710 

Prijímač disponuje aj rodičovským zámkom, pomocou ktorého si môžete uzamknúť vybrané kanály, menu prijímača, nastavenia, plugin, zoznam súborov, alebo IPTV+.

Pripojenie ku prijímača ku internetu:

Prijímač môžete pripojiť k internetovej sieti pomocou ethernetu 10/100Mbit a LAN kábla, alebo bezdrôtovo kompatibilným wifi USB adaptérom s chipsetom rallink a pod. Podmienkou pre načítanie USB wifi adaptéra je zasunúť ho pri vypnutom prijímači, alebo po zasunutí wifi USB do USB portu prijímača a prijímač je nutné následne reštartovať!

Nahrávanie:

Prijímač Dreamsky HD6 DUO si poradí s nahrávaním troch kódovaných (alebo nekódovaných) HD, alebo SD programov v rámci toho istého transpondéru (za podmienky, že karta je v čítačke, nie v CA module). 

IMG 1641 IMG 1642 

Nahrávať môžete na pripojené USB pamäťové médium USB (USB kľúč/USB HDD) formátu FAT32,  NTFS, alebo aj na sieťový disk cez internetovú sieť. Nahrávky sú vo formáte TS, sú nekódované, tzn. že ich môžete prehrať aj v PC. Nahrávanie je signalizované v pravom hornom rohu obrazovky TV. Počas nahrávania sa v zozname programov zvýraznia iba programy , ktoré sa nachádzajú na tom istom transpondéri, ako je nahrávaný program, kedže prijímač má iba jeden tuner.

IMG 1643 IMG 1644

 

Nahhrávanie si môžete načasovať pomocou EPG, časovače nahrávania je možné upravovať. Nahrávať môžete aj okamžitým nahrávaním.

Do zoznamu nahrávok sa dostanete tlačidlom, ktoré je na DO umiestnené pod tlačidlom EPG. Nahrávky sú na USB umiestnené v priečinku Recordings. Nahrávky môžete prehrávať, pozastaviť a aj pretáčať dopredu i dozadu 2x/4x/8x/16x.

IMG 1646 IMG 1647

Thimeshift:

Prijímač podporuje aj nahrávanie s časovým posunom a to manuálne, alebo automatické. Manuálny thimeshift si navolíte najskôr v nastaveniach nahrávania a potom ho aktivujete stlačením tlačidla pauza na diaľkovom ovládači. (Pre funkčnosť thimeshiftu musí byť pripojený k prijímaču USB kľúč, alebo USB HDD). Po aktivácii thimeshiftu prijímač pozastaví práve vysielanú reláciu a začne ju nahrávať na pripojený HDD. Po opätovnom stlačení tlačidla pauza sa relácia spustí od miesta pozastavenia. Časový posun ukončíte tlačidlom stop.

IMG 1648 IMG 1649

 

Pri automatickom thimeshifte Vám prijímač automaticky začne nahrávať práve sledovaný program. Maximálna dĺžka thimeshiftu je 120min.

Prehrávanie:

Prijímač prehrá množstvo video formátov ako: TS, MKV (aj Full HD), Xvid, Divx, MP4, VOB, H.264, AVI a pod.

img 1714  img 1715 img 1716

Neprehral mi formát MOV, FLV, HEVC h.265, 3GP. Zvukové stopy prehrá vo formáte MP3, AAC a AC3, neprehrá FLAC a DTS, jeho bitstream však do digitálneho výstupu pustí.

Prehrávať multimediálne súbory a nahrávky môžete z pripojeného USB HDD/USB kľúča a aj zo sieťového disku pomocou protokolu DLNA a SAMBA.

Titulky:

Prijímač prehrá aj filmy zo SRT. titulkami, no sem tam sa objaví nejaká diakritická chybička.

Hudba a obrázky:

Prijímačom si môžete prehrávať aj hudbu, či prezerať obrázky. Obrázky a fotky si môžete prezerať po jednom obrázku, alebo formou prezentácie.

img 1718 img 1719

Spolupráca s CI modulom:

Prijímač spolupracuje s CI dekódovacím modulom. S certifikovaným dekódovacím modulom Skylink Irdeto môžete v prijímači používať aj najnovšiu kartu Skylink Štandard HD M7. Ak máte kartu vloženú v CI module Irdeto Dua Crypt, tak môžete nahrávať jeden kódovaný program a druhý kódovaný, alebo nekódovaný,  v rámci toho istého transpondéru môžete pozerať. Nahrávky s dekódovaním karty cez CI modul sú kódované (nie je ich možné prehrať v PC, ale iba prijímačom).

Karty vyžadujúce CI+ však v CI+ module v prijímači nefungujú, ani vo verzii FW CIP, a ani v NCIP FW, naši operátori takéto karty aktuálne nepoužívajú. 

Obraz v obraze - PIP:

Prijímač disponuje aj funkciou obraz v obraze (PIP). Po aktivácii PIP môžete sledovať dva SD, alebo HD programy v ramci toho istého transpondéru.

Môžete si navoliť aj zoznam programov a prepínať programy v malom okne PIP. Dva krát stlačením tlačidla aktivácie PIP sa zobrazia dve okna vedľa seba, čiže PAP.

IMG 1636 IMG 1637

V prijímači si môžete zobraziť aj viaceré programy vo forme mozaiky.

img 1713

HbbTV:

Prijímač disponuje aj funkciou hybridnej televízie HbbTV, čo je kombinácia satelitného vysielania a informácii z internetu. Pomocou neho si môžete prezerať teletext, TV program a aj relácie uložené v archíve danej stanice. HbbTV sa aktivuje červeným tlačidlom na diaľkovom ovládači na programoch podporujúcich túto funkciu (ČT1 HD, STV1 HD,Markíza, nemecké TV a pod).

IMG 20170704 085043 IMG 20170704 084947 IMG 20170704 085005

HbbTV je však funkčné iba vo FW, ktorý má v popise že podporuje HbbTVFAC.DREAMSKY.HD6DUO.HbbTVCIP.v3.02.70.20170125.

Streamovanie TV vysielania:

Prijímač Dreamsky HD6 DUO má podporu streamovania cez internetovú sieť  do smartfónu s OS Android a nainštalovanou aplikáciou Air TV+, alebo do PC s Air Tivi+ programom, určeným pre PC.

  Screenshot 2017 07 04 09 14 00Screenshot 2017 07 04 09 15 09 Screenshot 2017 07 04 09 13 37

Aplikáciu Air TV+ si môžete pre Android nainštalovať z Google Play, je bezplatná a voľne dostupná. Pre PC ju nájdete na internete.

streamHD6 1

Pomocou týchto aplikácii sa dá streamovať TV vysielanie, ovládať prijímač cez sieť virtuálny diaľkovým ovladaním, zobrazovať EPG a pod.

Stream vysielania na najnovšej testovanej verzi FW 3.02.75 nefungoval. Na FW 3.02.70 fungoval iba do PC, avšak pri streame obraz jemne trhal.

Stream do smartfónu sa mi žiaľ nepodarilo spustiť.

Teletext:

IMG 1635

Radio:

Prostredníctvom prijímača môžete počúvať aj satelitné rádiá v digitálnej podobe.

IMG 1711 IMG 1712

Rýchlosti prijímača

nábeh prístroja z vypnutého stavu  je do stanby režimu prijímača.

nábeh prístroja z pohotovostného režimu : 6sek

rýchlosť prepínania nekódovaných HD programov: cca 3,5 - 4 sek

rýchlosť prepínania kódovaných HD programov: cca 4 - 5 sek

Plusy:

+cena

+kvalita obrazu

+rýchle vyhľadávanie programov Skylink aj UPC

+prehrávanie multimediálnych súborov

+nahrávanie a thimeshift na USB, alebo sieťový HDD

+podpora prehrávania po siati SAMBA a DLNA

+inštalácia pluginov, doplnkov a FW cez internetovú sieť z menu prijímača

Mínusy:

-pomalšie prepínanie programov

-nefunkčný stream TV vysielania

-prijímač plne nespolupracuje s CI+modulom

Záver:

Prijímač počas testovania Dreamsky HD6 DUO išiel stabilne, prijímač sa neprehrieva, je iba mierne teplý na hornej časti prijímača.

Prostredníctvom tohto linuxového prijímača môžete sledovať satelitné vysielanie vo veľmi slušnej obrazovej kvalite, na danú cenu prijímača. Popri sledovaní vysielania môžete nahrávať, prehrávať multimediálne súbory a využívať ďalšie sieťové doplnky prijímača.

Pokiaľ sa Vám prijímač Dreamsky HD6 DUO zapáčil, tak si ho môžete zakúpiť v eshope ELLANO.SK za výhodnú cenu.

Verím, že sa Vám recenzia páčila a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

4.6/5 hodnotení (8 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget