Preview: Hitube 4K UHD Combo

Napísal Ivan P. 1 dňa 18 február 2020 do kategórie Recenzie, UHD 4K prijímače

linuxový 4K combo prijímač s enigmou 2

V dnešnom preview Vám predstavíme nový produkt v ponuke nášho e-shopu, tentokrát priamo od čínskeho výrobcu HITUBE, ktorý nesie označenie HITUBE 4K UHD Combo.

Jedná sa o dvojtunerový, Ultra HD linuxový combo prijímač, určený pre príjem satelitného vysielania v normách DVB-S/S2/S2X, terestriálneho vysielania T/T2 a káblového digitálneho vysielania DVB-C, v kompresiách MPEG-2, MPEG-4/H264 a H.265/HEVC.

hitube_4k_uhd_combo_3.jpg

hitube 4k uhd combo 1

V hardvérovom vybavení má 64-bit, 4-jadrový procesor od výrobcu Huawei o frekvencii jadra 1.6 Ghz, pracujúci na chipsete HiSilicon Hi9798MV200, doplnený o 1GB DDR3 RAM a 512MB Flash pamäte.

O zobrazovanie sa stará grafický čip Mali 450.

O chod prijímača sa stará overený linuxový systém enigma2.

 

Technické údaje

Čip Hisilicon HI3798MV200 (hybridná čipová sada UHD vyššej kategórie)
CPU: štvorjadrový (4x 1600 MHz), ARM Cortex A53 (15 000 DMIPS)
DDR3 RAM 1 GB
eMMC Flash 512 MB
Mali 450 GPU
Vysoký dynamický rozsah (HDR / HDR10)
Transkódovanie v štandardoch H264 a HEVC H265
10-bitové dekódovanie 4K @ 60 snímok / s
Výstup HDMI 2.0a
Kombinovaný tuner DVB-S2 Sat & DVB-T2 / C
Pripojenie USB 2.0
Pripojenie USB 3.0
AV konektor (CVBS / R-L zvuk)
10 / 100Mbit sieťové pripojenie
Hardvérová funkcia Blindscan
OpenGL ES 2.0 / 1.1
AV konektor (CVBS / R-L zvuk)
Dekódovanie videa HEVC H.265
Externé napájanie
Neobmedzený zoznam kanálov pre TV a rádio
Predprogramovaný zoznam obľúbených položiek

 

Vlastnosti

E2 Linux OS
15.000 DMIPS (high-end hybridná čipová sada UHD: čip Hisilicon HI3798MV200)
4K / UHD (2160p)
HDR a HDR10 (vysoký dynamický rozsah)
Obraz v obraze v SD / HD a 4K UHD
HbbTV
Čítačka kariet
Zabudované 150Mbit WiFi
EPG (elektronický programový sprievodca)
Podpora skinov a images
Veľmi rýchle spínacie časy

Balenie a príslušenstvo:

hitube 4k uhd combo 6

 • prijímač HITUBE 4K Combo
 • diaľkové ovládanie
 • napájací externý zdroj 12V
 • HDMI kábel

Predný panel:

Predný panel prijímača neobsahuje žiadné ovládacie tlačidlá. V strede predného panelu nájdete zabudovanú LED diódu, signalizujúcu stav prijímača a interné IR čidlo pre komunikáciu prijímača a diaľkového ovládania. Pre zobrazovanie informácií ako napr. čas, alebo číslo programu má prijímač zabudovaný 4-miestny, 7-segmentový LCD displej, zelenej farby.

hitube 4k combo e2 linux receiver hitube 

 

Zadný panel: 

hitube 4k combo e2 linux receiver 3 hitube

Prijímač má napevno zabudovaný jeden satelitný tuner DVB-S2X a jeden napevno zabudovaný hybridný tuner DVB-T2/C, pre príjem terestriálneho, alebo káblového vysielania.

K internetu môžete prijímač pripojiť pomocou ethernetu 100Mbit a LAN kábla, alebo k wifi sieti za pomoci zabudovaného 2,4Ghz 150Mbit Wifi modulu RTL8188fu.

Pre pripojenie USB zariadení (napr. HDD), má prijímač k dispozícii 1x USB port 2.0 a jeden rýchlejší USB port vo verzii 3.0.

K TV je možné prijímač HITUBE 4K Combo pripojiť cez HDMI port a HDMI kábel, alebo k starším TV cez AV konektor a kábel jack/cinch.

Digitálny S/PDIF zvukový výstup prijímač nemá.

hitube 4k combo e2 linux receiver 1 hitube

Pre dekódovanie kódovaného vysielania má prijímač zabudovanú jednu univerzálnu čítačku kariet, ktorá je umiestnená na ľavej bočnej strane prijímača. Čítačka aktuálne spolupracuje v našej konfigurácii Enigma 2 s kartami: Skylink Irdeto (staršie), Skylink Ice, UPC Freesat ICE, RTVS/Plustelka, Antiksat a Orange TV. Prijímač nespolupracuje s kartami Skylink s vyšším zabezpečením!  Karta sa vkladá čipom dopredu a nahor!

CI slot pre vloženie CI/CI+ modulu prijímač nemá.

 

hitube 4k uhd combo 5

 

Hardvér prijímača

Prijímač má iba pasívne chladenie. Teplo z prijímača je odvádzané samovoľne, cez otvory na bočnej časti prijímača. Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD.

 Postup nahratia softvéru do HITUBE 4K Combo:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku dinobot v ktorej sa nachádza priečinok u55 a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Pridpojte prijímač k elektrickej sieti.

5. V okamihu keď sa po zapnutí prijímača na displeji prijímača zobrazí nápis MENU, stlačíte zelené tlačidlo na diaľkovom ovládači, na displeji sa zobrazí nápis updt, tým sa spsutí inštalácia. Inštaláciu neprerušujte!

6, Po nainštalovaní sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

Enigma OpenATV 6.3 od ELLANO.SK

Pri zakúpení prijímača HITUBE 4K Combo v našom eshope ELLANO.SK, získate prijímač s plne nakonfigurovanou enigmou. V cene prijímača je každá ďalšia konfigurácia, ktorú pre tento model vydáme!

 

Aktuálne dodávaná konfigurácia:

Ako základ je použitá E2 OpenATV 6.3 z 01/2020, s najnovšími drivermi a gstreamerom 1.17.0, ktorý vylepšuje prehrávanie videí. V Enigme sú doinštalované tie najobľúbenejšie pluginy, softcamy, picony,skiny a pod.

infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb 

V Enigme je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17, ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie a Gui/Nastavenie vzhľadu/hd_glass17.

hdg1 hdg2 hdg3

 

EPG (elektronický programový sprievodca)

Pre zobrazovanie TV programu sme nainštalovali obľúbený plugin pre zobrazovanie EPG Cool TV Guide. Taktiež sme doinštalovali a nastavili plugin EPG refresh pre automatickú aktualizáciu EPG.

 

Softcamy

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink s vyšším zabezpečením, s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE, RTVS, Plustelka, OrangeTV a Antiksat. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto, ktorý bude dekódovať ICE kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov, ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

 

Zoznam programov

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat,OrangeTV, Astra19.2E a iné. V Enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN, pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange a ďalších providerov.

zp1 zp2

 

Pluginy

ArchívyCZ/SK 1.2.2 , Infobartunerstate, Cool TV Guide 7.7.0, ČSFD 12.50, Mediaplayer2, Pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, HbbTV, KODI 17.6 (KODI má player E2 a rozlíšenie 720p, nemá PVR doplnky), Openwebif a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.

plg1 plg2

Nainštalované multimediálne rozhranie KODI, verzie 17.6, zobrazuje OSD menu v rozlíšení 1280x720p a používa E2 player.

KODI nie je plnohodné, ako je tomu v android prijímačoch, alebo v android multimediálnych centrách, niektoré doplnky fungujú a iné nie. Rovnako je to aj s prehrávaním video súborov, niektoré KODI prehrá, iné nie, ale tie Vám zase môže prehrať Mediaplayer v Enigme. KODI slúži iba doplnok, preto ak chcete prijímač s prioritným využívaním KODI, odporúčame prijímač s OS Android, alebo multimediálne centrum, prípadne v Enigme používať plugin Archívy CZ/SK.

 

Funkcie prijímača

Okrem príjmu satelitného vysielania podporuje prijímač aj príjem satelitného multistreamu, terestriálnej TV a káblovej TV.

Nahrávanie je nekódované, vo formáte TS, nahrávky je možné prehrávať aj v PC. Okrem okamžitého a načasovaného nahrávania cez EPG je funkčný aj thimeshift (nahrávanie s časovým posunom). Nahrávať môžete na USB Flash, USB HDD, alebo na sieťový NAS disk. Súbežne je možné nahrávať z oboch tunerov až 6 kódovaných, alebo nekódovaných programov

Thimeshift - nahrávanie s časovým posunom je taktiež plne funkčné. Streamovať vysielanie môžete súbežne na viac zariadení. 

Prijímač má aj funkciu PIP (obraz v obraze) SD/HD programov. Pri zobrazení dvoch 4K programov PIP, vo velkom okne vysielanie občas sekne.

HbbTV je plne funkčné, aj s prehrávaním videí z archívu.

Ostatné funkcie prijímača ako prehrávanie multimédii, rádio, HDMI CEC, TXT a pod., sú totožné s funkciami iných linuxových 4K prijímačov s OS enigma2.

Prijímač môžete pripojiť aj k wifi sieti za pomoci interného zabudovaného wifi adaptéru.

HITUBE 4K Combo podporuje funkciu úpravy steamu - Transcoding. Môžete si upraviť parametre výstupného streamu prijímača: rozlíšenie, bitrate,FPS, formát streamu h.264/h,265.

 

Multimédiá

VIDEO prehrá:3GP, 4k HLG,4K HDR 140Mbps jelly fish prehrá plynulo, TS,AVI, VOB,divx, ,h264,h265,xvid,mp4,mov.

AUDIO prehrá: FLAC,DTS,AAC,AC3,waw,MP3.

NEPREHRÁ: FLV.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B : DVB-T2

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel alebo aktivácia HbbTV- na programoch vysielajúcich HbbTV

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Firma ELLANO.SK oznamuje , že pluginy v enigme sú dielom tretích strán a nezodpovedá za ich funkčnosť! Taktiež sa nevzťahuje záruka na prípadnú nefunkčnosť niektorého pluginu. Záruka sa vzťahuje iba na hardware prijímača!

 

Prijímač HITUBE 4K UHD Combo si môžete kúpiť za bezkonkurenčnú cenu, vzhľadom na konfiguráciu a podporu, v našom e-shope ELLANO.SK.

Veríme, že sa Vám preview páčilo a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

4.8/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (9)

 • pisco

  pisco

  29 február 2020 v 20:58 |
  super všetko ide na100percent
 • Jiří

  Jiří

  10 jún 2020 v 10:13 |
  Dobrý den,
  Několik otázek:
  Jaký bude obraz ze 4K na HD ready TV?
  DVB-T2 je schopen přijímat DVB-T /Polská TV/?
  Je možný příjem na HBBTV stanice Prima,kvůli DIGI-TV?
  Děkuji za odpověď. Jiří
  • Ivan.P

   Ivan.P

   11 jún 2020 v 09:26 |
   Dobrý deň. Obraz si musíte nastaviť na HD rozlíšenie a bude iba v takej kvalite akú zvláda TV.

   Polské DVB-T nemáme možnosť otestovať, ale české ide, takže by malo ísť aj polské.

   Prima prešla na vyššiu verziu HbbTV, , tak je s týmto hbbtv problém asi na všetkých linuxoch.
 • petr

  petr

  18 jún 2020 v 20:12 |
  jaky soft cam do toho pristroje?_dekuji!nejde mi nic
 • petr

  petr

  18 jún 2020 v 20:18 |
  mam opena atv 6,4
 • petr

  petr

  19 jún 2020 v 04:25 |
  A prosí webové rozhraní do oscamu nejde se připojit skousim :8888 a nic díky!
 • petr

  petr

  20 jún 2020 v 19:59 |
  Je to :83 to rozhraní už to jede i cccam docela dobrý stroj:
 • petr

  petr

  24 jún 2020 v 16:06 |
  KODI jedou nějak divně když zkusite pustit př.RAMBO PRVNI KREV tak se ten obraz divně chvěje trěse neni to plynulé
 • petr

  petr

  24 jún 2020 v 21:12 |
  OpenHDF je super image skuste si ho nainstalovat jde tam vše i více jako u té OPENA ATV 6.4 HBBTV jde taky! YouTube taky vše jede archiv cz.sk je dokonce v pluginech tak jako kodi mám tam OpenHDF 6.5 ale když dáte kodi tak 4k film nefunguje a musíte restartovat celý sat.ale v archivech cz.sk to jde tak kdo chce tak se hrajte doufám že jsem někomu pomohl!nebo to pomůže!

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget