4G router SELFSAT MWR 4524: Výkonný a spoľahlivý internet na cestách

Napísal Torben 1 dňa 15 máj 2024 do kategórie Recenzie, Príslušenstvo

Internet pre karavany, obytné prívesy, kamióny, jachty, mobilné domy a iné dopravné prostriedky

V dnešnej dobe, keď sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre život na cestách alebo absolvuje dlhšie výlety s obytnými prívesmi a karavanmi, sa spoľahlivé internetové pripojenie stáva nevyhnutnosťou, nielen luxusom. Či už ide o prácu na diaľku, streamovanie obľúbených seriálov, alebo udržiavanie kontaktu s rodinou a priateľmi, kvalitný internet je kľúčom k pohodlnému a produktívnemu životnému štýlu na kolesách.

selfsat mwr 4524 mobilny router pre karavany 635454

Model MWR 4524 od SELFSAT je navrhnutý presne na splnenie týchto potrieb. Tento internetový router s anténou, ktorý je špeciálne vyvinutý pre mobilné domy, karavany a dokonca aj jachty, ponúka výkonné a stabilné internetové pripojenie všade tam, kde sa nachádzate. S možnosťou pripojenia cez 4G/LTE a v budúcnosti pripravený na 5G, je MWR 4524 ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá spoľahlivú sieť bez ohľadu na svoju polohu.

Technické špecifikácie modelu MWR 4524

Podpora siete a rýchlosť

Podporuje 4G LTE siete s maximálnou teoretickou rýchlosťou stiahnutia až do 150 Mbps a rýchlosťou odosielania až 75 Mbps. Tieto rýchlosti sú viac ako dostatočné pre bežné internetové aktivity ako je prehliadanie webu, streamovanie videí v 4K rozlíšení, alebo dokonca aj pre náročnejšie úlohy ako sú videohovory a práca s cloudovými aplikáciami.

Frekvenčné pásmo a technológia MIMO

Vďaka technológii Multiple In Multiple Out (MIMO), ktorá umožňuje súčasné vysielanie a prijímanie viacerých dátových signálov, MWR 4524 zvyšuje efektivitu internetového pripojenia. Router pracuje na frekvenčných pásmach 2,4 GHz aj 5 GHz, čo zabezpečuje kompatibilitu s najrôznejšími mobilnými sieťami a zariadeniami, zatiaľ čo ponúka flexibilitu v preplnených alebo rušivých prostrediach.

selfsat mwr 4524 stresna lte 5g antena pre karavany 6655

Napájanie a konektivita

MWR 4524 môže byť napájaný cez 12 V elektrickú sústavu vozidla, čo zjednodušuje jeho integráciu do akéhokoľvek mobilného domu alebo karavanu. Okrem toho disponuje jedným WAN portom a tromi LAN portmi RJ45, čo umožňuje pripojiť viacero zariadení súčasne, vrátane počítačov, tlačiarní a ďalších sieťových zariadení. USB port je pripravený pre jednoduchú aktualizáciu softvéru.

Sloty na SIM karty a rozšíriteľnosť

Router je vybavený dvoma slotmi na SIM karty, čo vám umožňuje používať dve rôzne služby (napríklad jednu domácu a jednu zahraničnú SIM kartu), zvyšujúc tak pokrytie a spoľahlivosť pripojenia, najmä pri medzinárodnom cestovaní.

Vďaka týmto technickým špecifikáciám poskytuje MWR 4524 robustné, spoľahlivé a rýchle pripojenie, ktoré vyhovie aj najnáročnejším užívateľom na cestách.

selfsat mwr 4524 mobilny router pre karavany 635458Výhody modelu MWR 4524

Model MWR 4524 prináša viacero výhod, ktoré ho odlišujú od bežných mobilných telefónov alebo iných zariadení používaných pre mobilné pripojenie. Predovšetkým poskytuje výrazne lepší príjem a šírenie signálu, čo je kľúčové pre spoľahlivé internetové pripojenie v rôznych prostrediach, od odľahlých kempov až po husto osídlené parky.

Vylepšený príjem a šírenie signálu

Na rozdiel od iných podobných zariadení, ktoré sú často limitované svojimi malými anténami, MWR 4524 využíva výkonnú vonkajšiu anténu, ktorá je optimalizovaná pre príjem 4G/LTE a pripravená na 5G signály. Táto anténa zabezpečuje širšie pokrytie a stabilnejšie pripojenie, vďaka čomu je internet rýchlejší a spoľahlivejší, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Jednoduchá inštalácia

Ďalšou významnou výhodou modelu MWR 4524 je jeho používateľsky prívetivý proces montáže a nastavenia. Router je navrhnutý tak, aby bol jeho inštalačný proces rýchly a bez potreby odborných technických znalostí. Kompletný montážny kit vrátane všetkých potrebných komponentov je súčasťou balenia, čo umožňuje ľahké pripojenie antény na strechu karavanu alebo mobilného domu.

Nastavenie pripojenia je rovnako jednoduché, vďaka intuitívnemu užívateľskému rozhraniu a možnosti konfigurácie siete prostredníctvom QR kódu. Tieto funkcie zaručujú, že aj menej technicky zdatní užívatelia môžu bez problémov zapojiť a používať router.

Vďaka týmto výhodám sa model MWR 4524 stáva ideálnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú spoľahlivé a rýchle internetové pripojenie na cestách alebo v rôznych mobilných domovoch.

selfsat mwr 4524 mobilny router pre karavany 635455Inštalácia a nastavenie

Inštalácia a prvotné nastavenie modelu MWR 4524 je navrhnuté tak, aby bolo jednoduché a rýchle, umožňujúc užívateľom bez problémov začať využívať výhody stabilného internetového pripojenia.

Montáž strešnej antény

Prvým krokom je montáž externej antény, ktorá sa upevňuje na strechu mobilného domu alebo karavanu. V balení nájdete závitový nástavec, ktorý umožňuje prispôsobenie antény rôznym hrúbkam strechy. Je možné dokúpiť v prípade potreby aj strešnú prechodkuAnténa by mala byť namontovaná na mieste s minimálnymi prekážkami pre signál, aby sa maximalizoval jej príjem. 

selfsat mwr 4524 mobilny router pre karavany 635457

Nastavenie internej WiFi siete

Po fyzickej inštalácii antény pripojte anténne káble k routeru a zapojte zariadenie do zdroja napájania. Následne zapnite router a použite QR kód alebo prednastavené prihlasovacie údaje, ktoré nájdete v návode alebo na zadnej strane zariadenia, na konfiguráciu WiFi siete. Tento proces zahŕňa výber názvu siete, nastavenie hesla a prípadné ďalšie bezpečnostné nastavenia.

Prvé pripojenie môžete jednoducho vykonať skenovaním QR kódu na zariadení pomocou smartfónu, čo automaticky nastaví a pripojí vaše zariadenia k sieti. Tieto kroky zabezpečia, že vaša nová WiFi sieť bude pripravená na používanie v priebehu niekoľkých minút.

selfsat mwr 4524 mobilny router pre karavany 635459

Nielen internet, ale aj TV služby

Selfsat MWR 4524 je ideálny pre cestovateľov, ktorí potrebujú pripojiť na internet viacero zariadení súčasne. Vďaka dvom slotom na SIM karty môžete ľahko prepínať medzi domácimi a zahraničnými poskytovateľmi sieťových služieb, čo znižuje náklady na dáta a zlepšuje dostupnosť signálu. Pri pripájaní viacerých zariadení využívajte technológiu MIMO, ktorá zaisťuje stabilné a rýchle pripojenie pre všetky pripojené prístroje. Za výbornú cenu ho nájdete v našom eshope, prípadne si môžete pozrieť aj iné podobné modely mobilných routerov s anténou.

Zobraziť mobilné antény a routery

V naše ponuke však od firmy Selfsat nájdete aj mobilné antény pre príjem satelitnej televízie. Či už ide o statické modely, alebo o plne automatické, určite si vyberiete.

selfsat satelitne automaticke anteny na karavan 6546547

Zobraziť satelitné antény na cesty

Prípadne Vás možno pre kemping zaujme mobilný systém pre streamovanie televízie Selfsat Fly-200.  Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o novinkách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru.  

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu