Golden Media MANIA3 HD

Napísal Ivan 1 dňa 18 apríl 2014 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

Recenzia HD DVB-T/T2 prijímača

V dnešnej recenzii Vám predstavím ďalší produkt od nemeckej firmy Golden Media s označením Golden Media Mania 3HD. Jedná sa o FULL HD, DVB-T+T2 (terestriálny) prijímač s možnosťou príjmu pozemného digitálneho vysielania v MPEG 2 a v MPEG4. Veľkosťou sa jedná o veľmi malý prijímač, diaľkové ovládanie je taktiež menších rozmerov. No napriek tomu musím povedať, že rozmery príjimača nijako nedegraduju výkon a funkcie prijímača. Na rozdiel od svojho predchodcu Golden Media Mania2HD má tento nový model nie len rozdielnú veľkosť prijímača, ale aj novší typ tuneru s podporou staršej aj novej verzie terestriálneho vysielania (DVB-T aj DVB-T2). Rozlíšenie zobrazenia prijímača sa dá nastaviť až do 1080p , obrazová kvalita s týmto nastaveným najvyšším rozlíšením má veľmi slušnú kvalitu obrazu.

 

mania3a.jpgVlastnosti:

MPEG4/H.264 HP@L4.1 HDTV 1080P
USB pre Multimedia Player, PVR
LCN
Upgrade a Backup cez USB
Full DVB-T2/MPEG-4 H.264/AVC
Multi-jazyčné OSD
USB pre Multimedia Player(MP3,MP4,OGG,MKV,JPEG,BMP)
1000 TV&Radio staníc na uloženie
NIT Auto vyhľadávanie,LCN vyhľadávanie, TP vyhľadávanie
7 dňové EPG
Jednoduchá správa uložených staníc, teletext, titulky
Podpora funkcie nahrávanie, timeshift
Prehrávanie pomocou vstavaného mediaplayeru

Spotreba:max.7,5W

Rozmery:160x115x32

 

Balenie a príslušenstvo:

V balení sa nachádza:mania3b.jpg

1x prijímač GM Mania 3HD

1x napájací adaptér 5V

1x návod ku obsluhe

1x diaľkové ovládanie

1x kábej jack/SCART

2x AAA baterie

IMG 1117 IMG 1118

 

Predný panel:

Predný panel obsahuje:

1x USB port2.0- ku pripojeniu externého pamäťového média(USBkľúč/externý USB HDD)

1x zelená LED dióda detekujúca prítomnosť DVB-T signálu

1x štvormiestný sedemsegmentový displej

1x IR senzor pre komunikáciu prijímača a diaľkového ovládania

1x tlačidlo CH+ prepínanie programov smerom nahor

1x tlačidlo CH- prepínanie programov smerom nadol

1x tlačidlo POWER - vyp. a zap. prijímača

IMG 1122 IMG 1123IMG 1124

 

Zadný panel:

Zadný panel obsahuje:

1x konektor pre pripojenie napájacieho adaptéra 5V

1x vstup DVB-T signálu

1x výstup DVB-T signálu

1x coaxiálny audio výstup

1x AV OUT(jack)- pre pripojenie ku starším typom TV priloženým káblom jack/SCART

1x HDMI - pripojenie prijímača ku LCD, alebo plazmovej TV

1x RS 232 (jack) - servisný konektor

IMG 1125IMG 1126  IMG 1128

 

Diaľkové ovládanie:

Diaľkové ovládanie je malých rozmerov, jeho spodná časť je tvarovaná pre lepšie uchop ovládania. Ovládanie má veľmi dobrú smerovosť(nemusíte mieriť priamo na prijímač), chod tlačidiel je tichý a sú dobre rozmiestnené.

 

IMG 1120 IMG 1121

Spustenie prijímača:

Pri prvom spustení prijímača sa Vám zobrazia prvotné nastavenia prijímača. Po nastavení sa spustí vyhľadávanie staníc. Ja som zvolil v nastavení miestne nastavenie Nemecko a zapol som napájanie zosilňovača antény 5V z prijímača voľbou Nast.Antény-zapnúť(nakoľko som na území s problematickým príjmom DVB-T, mám anténu sito Plzeň + zosilňovač IVO a je nevyhnutné zabezpečiť napájanie zosilňovača 5V). Výhoda napájania zosilňovača z prijímača je že sa nemusí pripájať ďalší sieťový adaptér na napájanie anténneho zosilňovača. Po potvrdení voľby Autoscan mi prijímač vyhľadal všetky dostupné TV aj rádiové DVB-T programy vhrátane HD (STV1HD). Tuner má veľmi dobrú citlivosť, nakoľko vyhľadané programy hrali stabilne bez výpadkov, alebo kockovania obrazu.

IMG 1131 IMG 1138 IMG 1139 IMG 1140

IMG 1374 IMG 1375

Infobar:

Infobar zobrazuje nasledujúce informácie:

- aktuálny čas a dátum

- grafický ukazovateľ priebehu programu + zobrazenie priebehu aktuálneho programu v %

- číslo a názov programu

- začiatočný a konečný čas práve vysielanej a nasledujúcej relácie

- na programe dispnujúca teletextom sa zafarbí v infobare ikona teletextu na modro

IMG 1364 IMG 1365 IMG 1372

 

Pokiaľ pri zobrazenom infobare stlačíte tlačidlo info, tak sa Vám zobrazí detailný popis právevysielanej relácie. Pokiaľ stlačíte pri zobrazenom infobare tlačidlo info dvakrát, tak sa Vám zobrazia údaje o stanici aj zo silou a kvalitou signálu.

EPG:

Prijímač disponuje aj elektronickým programovým sprievodcom. Pomocou neho zistíte TV program na sedem dní dopredu. Pomocou EPG si môžete načasovať vybraný program na nahrávanie.

IMG 1371

Načasovanie nahrávania pomocou EPG prevediete nasledovane:

1. Prepnite na kanál s ktorého chcete nahrávať.

2.stlačte tlačidlo EPG na diaľkovom ovládači, tým sa Vám zobrazí EPG na obrazovke TV.

3.Prejdite šípkou do boku do pravého stĺpca EPG a nadídite na program ktorý chcete načasovať na nahrávanie.

4.Stlačte žlté tlačidlo (Book) na diaľkovom ovládači tým sa Vám zobrazí tabuľka ako na obrázku nižšie vstrede.

5. Prejdite v modrej tabuľke na spodný riadok "režim časovača" a šípkou doboku zmente voľbu "Rozvrch" na "Prehrávač" a potvrďte tlačidlom OK. Tým sa Vám uloží časovač nahrávania vybraného programu.

 IMG 1367 IMG 1369 IMG 1373

 

Nastavený časovač môžete upraviť, alebo vymazať v Menu/Čas/Pokročilý časovač .

Načasované nahrávanie sa spustí aj ked je prijímač v pohotovostnom režime. Tzn. že pred začatím nahrávania sa prijímač zapne a po nahratí programu prejde do pohotovostného režimu prijímača.

MENU prijímača:

Menu prijímača pozostáva z týchto siedmych položiek:

Inštalácia

Kanál

čas

TV Nastavenie

Jazyk

Others

USB

 

 Inštalácia

IMG 1150

V položke Inštalácia sú zahrnuté vlastne úvodné nastavenia prijímača s vyhľadávaním programov, len stým rozdielom že v tejto položke je mimo voľby Auto scan aj voľba Manuálne vyhľadávanie pre vyhľadanie konkrétnej požadovanej frekvencie programu.

 

Kanál

IMG 1151

 V položke Kanál môžete editovať naladené TV a rádiové kanály. Kanály môžete vymazávať, premenovať , presúvať, alebo zneviditeľniť.

 

Čas

IMG 1152

V položke menu Čas prevediete nastavenie časového pásma, nastavíte časovač vypnutia prijímača, alebo v položke Pokročilý časovač môžete upravovať nastavené časovače.

TV Nastavenie

IMG 1153

V položke menu Nastavenie TV si nastavíte zobrazovanie prijímača a to HDMI, alebo scart. V režime Scart je je možné nastavenie CVBS/576i a v režime HDMI môžete nastaviť rozlíšenie od 576i až do 1080p.

Jazyk

IMG 1154

V pôvodnej verzii FW nebola zahrnutá Slovenčina, ale vo FW z 18.2.2014 je už aj slovenský jazyk.

Others

IMG 1155

V polkožke Others nájdete niekoľko jednoduchých aplikácii (Kalendár,Kalkulačka).

IMG 1178 IMG 1179

Nájdete tu aj pár jednoduchých logických hier, ktoré môžete hrať za pomoci diaľkového ovládača (Gobang,Boxman a Tetris).

IMG 1181 IMG 1182 IMG 1183

USB

IMG 1156

V položke menu USB sa nachádza aj mediaplayer ktorý sa nachádza v položke Multimédia. Pre zrýchlený prístup môžete použiť aj tlačidlo USB na diaľkovom ovládači.

Pomocou mediaplayeru si môžete prehrávať uložené nahrávky, alebo iné multimediálne súbory ako : hudbu, filmy a obrázky(fotografie).

IMG 1159

 

 

Mediaplayer je rozdelený na štari položky Film,Skladba,Fotka a Môj prehávač. V každej položke môžete prehrávať niečo iné.

 

Film:

V tejto položky sa Vám zobrazia a môžete prehrať filmové súbory uložené na pripojenom USB médiu. Prijímač bezproblémovo prehral aj Full HD MKV, AVI, Xvid, TS aj MOV. Neprehral mi akurát DIVX5. Prijímač prehráva zvukovú stopu filmových súborov MP3 aj AC3. Pri prehrávaní môžete filmy pretáčať dopredu i dozadu 2-32x rýchlostne.

IMG 1160 IMG 1161 IMG 1162 IMG 1163

Pokiaľ budete prehrávať video súbor s titulkami a nebude sa zobrazovať správne diakritika titulkov, dá sa to uprviť zmenou nastavenia a to takto. Pri prehrávaní súboru s titulkami stlačte červené tlačidlo "Možnosti" a tam nastavíte položku Kódovanie textu na UNICODE/UTF8 po tomto nastavení sa budú titulky zobrazovať správne.

IMG 1193 IMG 1194 IMG 1192 IMG 1195

Skladba:

V tejto položke prehráte hudobné súbory ja som otestoval MP3, ktoré prehralo bezproblémovo. Počas prehrávania sa zobrazuje aj spektrálny analyzér.

IMG 1164

Fotka:

V tejto položke si môžete prezerať obľúbené obrázky, alebo fotografie. Fotografie si môžete prezerať aj formou prezentácie, doplnené o efektné prechody medi jednotlivými fotografiami.

IMG 1165 IMG 1166 IMG 1167 IMG 1168

Môj prehrávač:

V tejto položke nájdete a môžete prehrávať Vaše uložené nahrávky na pripojenom USB pmäťovom médiu. Nahrávky môžete prehrávať aj pretáčať dopredu i dozadu 2-32xrýchlosťou.

IMG 1169 IMG 1170 IMG 1171

Nahrávanie:

Prijímač nahráva na pripojené USB pamäťové zariadenie do USB portu prijímača (USB kľúč/USB HDD formátu FAT32, alebo NTFS) formátom TS nekódovane, tzn. že nahrávka sa dá prehrať aj v PC. Môžete nahrávať okamžite stlačením tlačidla REC na diaľkovom ovládaní, alebo si môžete nahrávanie vybratej relácie načasovať cez EPG. Nahrávať môžete jeden program  a druhý môžete pozerať. Počas nahrávania môžete pozerať ľubovoľný program vysielaný na rovnakej frekvencii ako je nahrávaný program. Výhoda je ,že počas nahrávania sa Vám zobrazia v zozname programov, iba programy z rovnakej frekvencie ako je nahrávaný program. Nahrávanie je signalizované ikonou REC a časom nahrávania v ľavom hornom rohu obrazovky TV.

IMG 1157 IMG 1158

Thimeshift:

Nahrávanie s časovým posunom si môžete nastaviť na ovládanie tlačidlom PAUZA, alebo AUTO čo Vám aktivuje pernamentný thimeshift.

Thimeshift aktivovaný tlačidlom PAUZA pracuje tak, že pokiaľ máte pripojené pamäťové médium do USB poru prijímača a stlačíte tlačidlo pauza, tak sa Vám práve vysielaná relácia pozastaví a automaticky sa začne nahrávať. Pokiaľ stlačíte opätovne tlačidlo pauza tak sa Vám relácia spustí od miesta pozastavenia. V časovom posune sa môžete pohybovať dopredu i dozadu, alebo ho môžete pozastaviť. Tlačidlom stop thimeshift deaktivujete a prijímač Vám zobrazí aktuálne živé vysielanie programu.

IMG 1172 IMG 1173 IMG 1174

Pokiaľ máte nastavený thimeshift na AUTO tak Vám automaticky začne nahrávať ten program , ktorý pozeráte do doby pokiaľ neprepnete na iný program(prijímač začne nahrávať vždy navolený program). V časovom posune sa môžete pohybovať , alebo pozastaviť až do doby prepnutia na daný program.

Teletext:

Prijímač disponuje aj teletextom,ktorý sa zobrazuje správne.

IMG 1187 IMG 1188

Rádio:

Prostredníctvom prijímača môžete počúvať aj terestriálne rádia v digitálnej kvalite. Počas prehrávania sa posúva po obrazovke TV šetrič obrazovky.

IMG 1377 IMG 1376

Záver:

Pokiaľ sa Vám  prijímač Golden Media Mania 3 HD zapáčil, môžete si ho zakúpiť v eshope ELLANO.SK. Získate tým prijímač na sledovanie DVB-T/T2 vysielania a multimediálny prehrávač z PVR (s nahrávaním) v jednom. Ceny DVB-T2 prijímačov klesli na úroveň, kedy pri rozhodovaní nad kúpou set-top boxu stojí naozaj na zváženie priplatiť si pár eur a mať prijímač s podporou aj pre najnovšiu normu terestriálneho vysielania DVB-T2.

Verím že sa Vám recenzia páčila a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK

Hodnotenie článku

4.8/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • D.Sedlacek

  D.Sedlacek

  28 apríl 2014 v 15:39 |
  Zdravím. Přístroj mě zaujal, a tak jsem ho hledal na www.golden-media.net / www.cynextra.com, ale nenašel. Je to jejich produkt ? Případně, kde se dá sehnat novější FW?

  Odpovedať

  • Digitálne Ellano.sk

   Digitálne Ellano.sk

   28 apríl 2014 v 17:21 |
   Ano, je to ich 100% produkt od GM, len je to novinka, ešte ho tam asi nestihli zaradiť, budeme to urgovať. Zatiaľ je k dispozícii len jedna verzia FW + táto istá verzia s SK a CZ jazykom a správnou diakritikou

   Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu