Recenzia: Video projektor a soundbar od Kruger & Matz

Napísal Ivan P. 1 dňa 02 júl 2021 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

Domáce kino za výbornú cenu

V dnešnej recenzii Vám predstavíme tri zaujímavé produkty od firmy Kruger & Matz. Jedná sa o video LED projektor so zabudovaným wifi pripojením KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371, video LED projektor bez wifi pripojenia KRUGER & MATZ V-LED10 KM0370 a Soundbar Kruger & Matz 2.0 Ghost.

 LOGOELLANO2018GLOW.png

kruger matz v led50 wifi km0371 9

00988797 1Kombináciou videoprojektoru a soundbaru si môžete užívať aj v domácom prostredí tu pravú kino atmosféru. K projektoru je ideálne dokúpiť aj projekčné plátno, na ktoré sa bude premietať videoprojekcia z pripojeného zariadenia - napr. satelitný, terestriálny, káblový prijímač, PC, herná konzola, Android TV box, alebo smartfón, či tablet.

Na premietanie môžete použiť aj hladkú bielu stenu, obraz však nemusí byť v takej kvalite, ako ked použijete plátno, ktoré dokáže pohltiť nepríjemné odrazy a presvetlenia scény. Potrebné je miestnosť zatemniť, ale využiť sa dá aj vonkajší priestor, napr. zahradného altánku, ak si ho vybavíte zaťahovacími roletami, alebo dostatočným zatienením. Čím lepšie zatienenie, tým kvalitnejšia projekcia a kvalita obrazu.

acer platno 90palcov m90 w01mg 1

Projektory KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371 a KRUGER & MATZ V-LED10 KM0370 dokážu zobraziť obraz na projekčné plátno až do uhlopriečky 120", čo je už poriadne veľký obraz. Veľkosť ulopriečky obrazu je závislá na vzdialenosti projektora od projekčného plátna. Čím je projektor ďalej od plátna, tým je obraz vačší. Napr. pre projekciu projektora KRUGER & MATZ na 90" plátno (rozmer obrazovej plochy: 2000 x 1590)  Acer M90-W01MG musí byť vzdialenosťprojektora od plátna cca 2,6m, pre 120" plátno je to vzdialenosť až 3,48m a pre minimálnu veľkosť obrazu (50") stačí vzdialenosť iba 1,52m.

kruger matz v led50 wifi km0371 8

 

OBSAH


Videoprojektory KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371 a V-LED10 KM0370

Oba projektory sú takmer rovnaké, až na jeden rozdiel, model KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371 má zabudovaný Wifi modul, pomocou ktorého môžete zrkadliť obraz zo smartfónu, alebo tabletu na plántoKRUGER & MATZ V-LED10 KM0370 tento wifi modul nemá, ale ostatné funkcie sú totožné. V dnešnej recenzii Vám predstavíme vyššiu verziu s wifi - KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371.

kruger matz v led50 wifi km0371 9 

Pri výbere domáceho LED projektora venujte pozornosť aj životnosti lampy. V projektore Kruger & Matz V-LED10 a V LED50 vydrží až 50 000 hodín, čo znamená viac ako 5 rokov nepretržitého sledovania. Užijete si zariadenie, ktoré vám bude slúžiť po dlhé roky. Projektor má vzhľadom na jeho priaznivú cenu, veľmi dobrú kvalitu obrazu v rozlíšení FULL HD 1080p.

 km0370 ar 0 1180px kruger matz v led50 wifi km0371 11

Projektor má zabudovaný interný 3W reproduktor. Zvuk zabudovaného reproduktora je možné nastavovať niekoľkými zvukovými zafarbeniami (režimami). Interný reproduktor postačuje pre bežné sledovanie televízie. Na sledovanie filmov s priestorovým zvukom, či jednoducho pre lepší zvuk, je možné pripojiť k projektoru aj iné audio zariadenie, napr. soundbar, alebo zosilňovač, pomocou AV výstupu. Ideálne je však zvuk vyvisť do reproduktorov, alebo AV receiveru už zo zdroja videa, čiže napr. zo satelitného prijímača, alebo Android tv boxu, pomocou HDMI, alebo SPDIF výstupu.

Popis projektora Kruger & Matz V-LED10 a V LED50

V balení sa nachádza:

IMG 3365 IMG 3367

 • projektor Kruger & Matz V-LED(10/50)
 • diaľkové ovládanie
 • skrutka pre výškové nastavenie projektora
 • sieťový napájací kábel 240V
 • AV kábel jack/cinche pre pripojenie ku starším A/V zariadeniam
 • manuál DE/EN/PL/RO
 • záručný list

 Predná strana

IMG 3371 IMG 3372

Predná strana obsahuje LED projekčnú lampu, na ktorej je plastový ochranný kryt. V pravej hornej časti predného panelu je IR čidlo, pre komunikáciu projektora s diaľkovým ovládaním.

Horná strana

 IMG 3373 IMG 3374

Na hornej strane nájdete dva otočné ovládacie kolieska, ktorými nastavujte náklon obrazu a zaostrenie obrazu.

Za ovládacími kolieskami je zabudovaný ovládací panel s tlačidlami a LED diódou, signalizujúcou zapnutie a vypnutie projektora.

Ovládacie tlačidlá na projektore nájdete tieto:

 • MENU- pre vstup do menu projektora
 • Return - tlačidlo pre návrat späť
 • Source selection - výber zdroja, z ktorého budete vysielať obraz cez projektor (HDMI/AV/...)
 • Power button - tlačidlo pre zap. a vyp. projektora
 • OK - tlačidlo pre výber danej voľby menu
 • Smerové šípky - pre pohyb v menu prijímača

Pravá bočná strana

IMG 3375

Na pravej strane projektora nájdete konektory pre pripojenie externých zariadení:

HD1 / HD2 - 2 x HDMI konektor, pre pripojenie dvoch zariadení s HDMI výstupom, napr: multimediálne centrum, satelitný/káblový/terestriálny prijímač, notebook a pod.

jack AUX/sluchadlá - slúži pre pripojenie slúchadiel, alebo pre pripojenie audio zariadení, ako zosilňovač, soundbar a pod.

AV jack - slúži pre pripojenie iných audio/video zariadení cez kábel chinch (redukcia jack/cinch je súčasťou príslušenstva projektora).

2 x USB porty 2.0 -slúžia pre pripojenie USB kľúča, alebo USB HDD (môžete z nich prehrávať hudbu, video a obrázky/fotky).

Ľavá bočná strana

IMG 3377

Na ľavej strane nájdete konektor pre pripojenie napájacieho kábla 240V a otvory pre odvod teplého vzduchu z ventilátora projektora.

Zadná strana

IMG 3376

Na zadnej strane nájdete VGA konektor pre pripojenie starších počítačov.

Spodná strana

IMG 3378

Projektor môžete mať položený na poličke, alebo umiestnený na statíve. V spodnej prednej časti projektora sú dva závity. Jeden je pre naskrutkovanie výškovo nastaviteľnej skrutky (je súčasťou balenia), pomocou ktorej si môžete výškovo nastaviť projektor. Druhý závit je pripravený na prichytenie statívu (nie je súčasťou balenia). 

Diaľkové ovládanie

IMG 3369

Diaľkové ovládanie je určené pre ovládanie projektora. Je napájané dvomi AAA bateriami (nie sú súčasťou balenia). Diaľkovým ovládaním musíte mieriť na IR čidlo projektora, umiestnené na prednom paneli projektora. Pre ovládanie projektora sú na ovládači tlačidlá:

Power - vyp. a zap. projektora

Smerové tlačidla- pére pohyb v menu

OK - pre potvrdenie položky menu

Tlačidlá pre prehrávanie multimédii - pretáčanie dopredu a dozadu, play/pauza

Source (zdroj) - výber zdroja HDMI1/HDMI2/AV /VGA/USB a u modelu z wifi je aj voľba Screen mirroring (zrkadlenie obrazu smartfónu).

MENU- vstup do menu projektora

EXIT - tlačidlo pre opustenie menu

Vol- a vol + - tlačidla pre nastavenie hlasitosti

MENU projektora

Menu projektora a skladá zo štyroch položiek: Možnosti, Obraz, Zvuk a Časovač.

Možnosti

Menu má viacjazyčnú podporu a okrem množstva cudzích jazykov (EN, GER, DEN, ESP, FR, HRV, IT, SLO, ROM, POR, NED, RUS, SRB, NOR, FIN, JAP, CHIN) obsahuje aj CZ jazyk. 

IMG 20210618 210056

 

Toto menu obsahuje aj možnosť resetu projektora do výrobných nastavení.

V položke Blending si môžete nastaviť priesvitnosť menu. 

OSD Duration Vám umožní nastavíť automaticke vypínanie OSD menu, po určitom časovom intervale: vyp/5/10/15s.

Aktualizace software cez USB- môžete cez USB aktualizovať softvér, v prípade nového FW .

Obraz

V menu Obraz si zmeníte nastavenia obrazových parametrov. Projektor má predvolené 4 obrazové režimy Vivid, Standart a Soft + jeden nastaviteľný režim User, kde si môžete nastaviť kontrast, jas, farebnú sýtosť a ostrosť obrazu, podľa Vášho gusta. 

IMG 20210618 210104

Farebný odtieň si môžete navoliť Studene, Stredné, Teplé a User, kde si môžete namiešať červenú zelenú a modrú farbu podľa Vášho nastavenia.

Pomer strán obrazu je možné nastaviť na 16:9, 4.3 a automatický. Projekciu projektora (otočenie obrazu) si môžete zmeniť podľa typu umiestnenia Vášho projektora a premietania projektora: Predná tabula, Zadná tabula, Spredu na strop a Zadný strop.

HDMI mód môžete navoliť na AV (pre audio video zariadenia), alebo PC.

Zvuk

V menu zvuk si môžete nastaviť režim zvuku a automatickú úroveň hlasitosti.

IMG 20210618 210112

Projektor má 5 zvukových režimov Standart, Hudba, Kino, Sporty a User, kde si môžete nastaviť 7-pásmový zvukový equalizér, podľa Vašich potrieb.

Časovač

V tomto menu si môžete nastaviť časovač vypnutia projektora v časových intervaloch: Vypnuté a 10/20/30/60/90/120/180 a 240min.

IMG 20210618 210123

Zdroj pripojenia

Výber pripojenia externého zdroja k projektoru si zobrazíte tlačidlom SOURCE na diaľkovom ovládači, alebo ovládacím tlačidlom S, priamo na projektore.

IMG 20210618 210040

V tomto menu si vyberiete video vstup, ku ktorému ste pripojili externé zariadenie:

VGA - slúži pre pripojenie starších počítačov, cez VGA kábel

HDMI 1 - navolíte, ak máte k HDMI 1 portu pripojený HDMI káblom satelitný/terestriálny/káblový prijímač, notebook, multimediálne centrum, alebo hernú konzolu (Xbox,PSX) a pod.

HDMI 2 - navolíte, ak máte k HDMI 2 portu pripojený HDMI káblom, satelitný/terestriálny/káblový prijímač, notebook, multimediálne centrum, alebo hernú konzolu (Xbox,PSX) a pod.

Screen Mirroring (túto funkciu má iba model LED-V50 s wifi) -zvolí sa, ak chcete zrkadliť obraz smartfónu/tabletu, cez wifi pripojenie, priamo do projektora.

AV - túto položku navolíte, ak máte pripojené staršie zariadenie do jack konektora AV, pričom môžete použiť AV redukciu jack/cinch, ktorá je súčasťou príslušenstva a k nej napojiť zariadenie cinch káblom.

USB - navolíte, ak chcete prehrávať multimediálne súbory z pripojeného USB kľúča, alebo USB HDD, pripojeného do niektorého USB portu projektora.

Prehrávanie s pripojením externého zariadenia cez HDMI

Pre prehrávanie z externého HDMI zariadenia (STB, multimediálne centrum, notebook, herná konzola a pod.) pripojíte zariadenie k projektoru HDMI káblom a navolíte na projektore zdroj prehrávania HDMI1, alebo HDMI2 (podľa toho, ku ktorému portu máte HDMI kábel zariadenia pripojený).

Upozornenie: HDMI kábel pripájajte iba k vypnutým zariadeniam a až potom zapnite projektor a zariadenie! 

IMG 20210618 194740 IMG 20210618 205941

Veľkosť obrazu nastavíte vzdialenosťou projektora od premietacieho plátna (čím je ďalej projektor od plátna, tým je obraz väčší). Ostrosť obrazu a naklopenie obrazu prevediete otočnými gombíkmi na hornej časti projektora.

IMG 20210618 205910 IMG 20210618 210224

Pripojením satelitného/terstriálneho/ káblového prijímača, multimediálneho centra, alebo hernej konzoly ku projektoru, získate dokonalý zážitok z obrovského obrazu v celkovej veľmi dobrej kvalite obrazu.

IMG 3496 IMG 3501

Prehrávanie multimédií cez USB

Pokiaľ pripojíte do USB portu projektora USB kľúč, alebo USB HDD, tak z neho môžete prehrávať video, hudbu, fotky a zobraziť niektoré textové súbory.

Po pripojení USB zariadenia a navolení v zdroji na USB, sa Vám zobrazí menu prehrávača, ktoré tvoria tieto štyri položky:

IMG 3514 IMG 3515

Kino 

Cez túto položku prehráte video súbory. Projektor prehrá cez USB, z pripojeného USB zariadenia, tieto videoformáty: 3GP, AVI,DIVX, h265,h264,HEVC,MP4,MKV,VOB,XVID,TS, až do rozlíšenia videa FullHD - 1080p. 

Neprehrá: FLV, MOV

IMG 3516 IMG 3517

Videá môžete prehrávať, pozastaviť a pretáčať dopredu i dozadu rýchlosťami 1/4/8/16 a 32x.

IMG 3518 IMG 3521

Hudba 

Cez túto položku prehráte hudbu - DTS,AC3,AAC, MP3,FLAC, WAW. Vybraním jednotlivých audio súborov si môžete vytvoriť playlist. Skladby sa dajú pretáčať a aj posúvať sa medzi nimi.

IMG 3524 IMG 3529

Foto

Cez túto položku si zobrazíte obrázky a fotografie JPG,PNG,BMP. Obrázky môžete prehrávať formou videoprezentácie. Vybrané obrázky sa striedajú v 5 sek. intervaloch.

IMG 3530 IMG 3532

Text

Tu si zobrazíte text z textového súboru TXT

IMG 3534 IMG 3535

Zrkadlenie obrazu smartfónu/tabletu (Screen Mirroring)

Model projektoru KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371 má zabudovaný wifi modul, ktorý slúži na zrkadlenie obrazovky smartfónu, alebo tabletu. Môžete tak zobrazovať nainštalované aplikácie cez projektor, sledovať videá, fotky a púšťať hudbu zo smartfónu/tabletu, cez bezdrôtové wifi internetové pripojenie. Výhoda tohto pripojenia v tom, že nemusíte pripájať k projektoru žiadne káble. Spustíte projektor, navolíte ako zdroj Screen mirroring a spustíte zrkadlenie obrazu v smartfóne.

kruger matz v led50 wifi km0371 5

Pre správnu funkčnosť funkcie Screen mirroring (zrkadlenie obrazovky), musia byť dodržané nasledovné požiadavky:

1. Obe zariadenia musia byť pripojené k tej istej lokálnej wifi sieti.

2. Zariadenie, z ktorého budete streamovať(smartfón/tablet), musí mať min. 1GB voľnej RAM pamäte (čiže smartfón musí mať celkovo min. 3 až 4GB RAM operačnej pamäte).

3. Pri streamovaní musí byť v smartfóne vypnutý Bluetooth aj GPS, pretože ich spustenie môže spôsobovať sekanie zvuku a obrazu.

Upozornenie výrobcu: nie všetky zariadenia musia byť kompatibilné pre túto funkciu!

My sme testovali funkčnosť zrkadlenia so smartónmi Huawei a Honor, oba so 4GB RAM a funkčnosť bola veľmi uspokojivá, nie však celkom dokonalá.

Postup pripojenia Projektora ku wifi sieti

1. Stlačte tlačidlo SOURCE na projektore, alebo na diaľkovom ovládači a vyberte a potvrďte tlačidlom OK voľbu Screen Mirrorring (obr nižšie).

IMG 3491

2. Po spustení funkcie sa zobrazí obrazovka nižšie, kde sú stručné pokyny pre pripojenie v angličtine. Tu Vás zaujímajú údaje zobrazené v hornej časti obrazovky (obr.nižšie) - PIN a IP.

IMG 20210620 203959

3. Zapnite na smartfóne vyhľadávanie Wifi sietí a počkajte, kým sa zobrazia dostupné Wifi siete. Vyberiete virtuálnu Wifi sieť projektora (obr. vľavo nižšie), s názvom KM0371-645ECC a potvrdíte výber tejto siete. Následne Vás telefón vyzve, pre pripojenie k tejto sieti, zadať PIN (ktorý je na obrazovke projektora - obr. vyššie), teda v našom prípade je to 12345678 a potvrdíte voľbu Pripojiť.

 

Screenshot 20210622 151934 com.android.settings Screenshot 20210622 152013 com.android.settings

Následne sa smartfón pripojí k virtuálnej Wifi sieti projektora. Táto sieť je bez internetu a slúži iba na prepojenie smartfónu a projektoru a následnej konfigurácie Wifi pripojenia.

4. Otvoríte v telefóne internetový prehliadač Chrome (alebo pod.) a do okna pre zadanie URL adresy zadáte IP adresu z hlavného okna Screen Mirrorring projektora.

V našom prípade je to 192.168.49.1 a potvrdíte načítanie stránky webrozhrania projektora (obr. vpravo nižšie).

Screenshot 20210622 152025 com.android.settings Screenshot 20210622 152132 com.android.chrome

5. Otvorí sa webrozhranie, kde sa zobrazia dve ikony Wifi AP a Settings (obr. vľavo nižšie), kde kliknete na ikonu WIFI AP.

6. V ďalšej ponuke (obr. vpravo nižšie) kliknete na voľbu Scan, tým spustíte vyhľadávanie dostupných Wifi sietí.

Screenshot 20210622 125121 com.android.chrome Screenshot 20210622 125153 com.android.chrome

7. Kliknete na Vašu wifi sieť (v našom, prípade je to Wifi sieť s názvom IP_Vonku).

8. Do okna Password zadáte prístupové heslo, k Vami vybratej wifi sieti, ktorú si vyberiete a potvrdíte tlačidlo Connect (obr. vpravo nižšie).

Screenshot 20210622 125206 com.android.chrome Screenshot 20210622 125222 com.android.chrome

9. V okamihu pripojenia na Vami vybranú wifi sieť, sa Vám pripojenie na webrozhranie na zadanej IP adrese (192.168.49.1) zruší, pretože projektor dostal pridelenú novú IP adresu z Vášho wifi routra (obr.vľavo nižšie). Do webrozhrania projektora sa teda pripojíte už len z novej IP adresy Vašej siete.

Screenshot 20210622 152216 com.android.chrome Screenshot 20210622 125428 com.android.chrome

10. Novú IP adresu projektora, ako aj názov siete, ku ktorej je projektor pripojený, nájdete na obrazovke projektora Screen Mirroring (obr.nižšie). Pripojenie projektora k Wifi sieti vykonávate iba raz, následne sa Vám projektor pri každom ďalšom spustení, pripojí k tejto wifi sieti automaticky. Po pripojení projektora k Vašej Wifi sieti, sa už nebude zobrazovať virtuálna wifi sieť (na ktorú sme sa pripájali na začiatku).

IMG 3486

Vo webrozhraní projektora, v položke Settings, nájdete aj ďalšie nastavenia projektora, ako kvalita výstupu cez HDMI, heslo virtuálnej Wifi siete projektora, typ zrkadlenia a pripojenie cez USB (smartfón/USB zariadenie). 

Screenshot 20210622 152132 com.android.chrome Screenshot 20210622 125546 com.android.chrome

Voľbou Restore Factory (úplne posledná voľba na obr. vpravo vyššie), môžete v prípade potreby resetovať pripojenie k Wifi sieti a tým obnovíte virtuálnu wifi sieť (tak ako bola na začiatku, pred pripojením k Vašej wifi sieti).

Spustenie zrkadlenia obrazu

Pre spustenie zrkadlenia, stlačte tlačidlo SOURCE na projektore, alebo na diaľkovom ovládači a vyberte a potvrďte tlačidlom OK voľbu Screen Mirrorring

IMG 3491

Zrkadliť obrazovku môžete cez funkciu priamo v telefóne - Bezdrôtové premietanie, alebo Cast  a pod. (každý výrobca telefónu to môže mať pomenované inak), alebo cez aplikáciu určenú na zrkadlenie obrazovky, napr. Miracast (stiahnete z Google Play).  

Spustenie zrkadlenia z mobilu

Spustite ikonu pre bezdrôtové premietanie/cast v rolovaciom hornom menu smartfónu (každý výrobca smartfónu to môže mať pomenované inak).

 IMG 3502 IMG 3503

Následne Vám vyhľadá táto funkcia dostupné zariadenia pre zrkadlenie. Vyberiete projektor, má označenie KM0371. Kliknete na toto pripojenie a tým sa po pár sekundách začne pripájať smartfón k projektoru (obr. vľavo nižšie). Priebeh pripájania je zobrazovaný aj na obrazovke projektora. Následne sa zobrazí obraz smartfónu na obraze projektora.

Pre ukončenie zrkadlenia, kliknete na Odpojiť (obr. vpravo nižšie).

Screenshot 20210614 101630 com.huawei.android.mirrorshare Screenshot 20210614 105606 com.huawei.android.launcher

Pripojenie cez aplikáciu Miracast je veľmi podobné. Nainštalujte do smartfónu z Google play aplikáciu Miracast.

Spustite aplikáciu Miracast v smartfóne a na projektore navoľte zdroj (Source) Screen mirroring.

V aplikácie Miracast kliknite na tlačidlo CONNECT, tým sa Vám zobrazia dostupné zariadenia pre zrkadlenie obrazu. Vyberiete a potvrdíte zo zoznamu zariadenie projektora s označením KM0371. Následne sa zobrazí obraz smartfónu na obraze projektora. Priebeh pripájania je zobrazovaný aj na obrazovke projektora.

 Screenshot 20210622 131756 com.phongphan.miracast Screenshot 20210622 131804 com.android.settings

Po pripojení sa zobrazí obraz zo smartfónu na výšku. Pokiaľ chcete obraz na celú šírku plátna, stačí preklopiť smartfón "naležato" (tým sa otočí aj obraz).

Môžete streamovať vyslelanie a videá z nainštalovaných aplikácií, ako napr. Youtube, Facebook, AntikTV, Skylink Live, prehrávať nahraté videá, prehliadať fotky uložené v smartfóne a pod.

IMG 3490 IMG 3489

 Projektor zvládne napr. na Youtube aj videá vo FULL HD rozlíšení 1080p.

IMG 20210622 194457 IMG 20210622 194515

Pokiaľ by Vám pri prehrávaní videí pri zrkadlení sekal zvuk, alebo obraz, tak skúste skontrolovať, či nemáte zapnutý v telefóne Bluetooth, alebo Polohu (gps). Ak áno, vypnite ich, prípadne zatvorte všetky spustené aplikácie smartfónu, čím uvoľnite operačnú pamäť smartfónu. Nie všetky zariadenia sú plne kompatibilné.


Soundbar Kruger & Matz 2.0 Ghost

Soundbar slúži pre pripojenie k TV, set top boxu, multimediálnemu centru, projektoru, alebo Bluetooth zariadeniu (smartfón/tablet). Pripojením soundbaru k týmto zariadeniam získate oveľa lepší dvojkanálový stereo zvuk, ako majú interné reproduktory TV, alebo projektora. Soundbar Kruger & Matz 2.0 Ghost je možné pripojiť k iným zariadeniam bezdrôtovo cez Bluetooth a káblovo optickým káblom, alebo audio 3,5m jack káblom.

Veľká výhoda je bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth. Môžete sa tak pripojiť k soundbaru napr. smartfónom a môžete si prehrávať hudbu priamo zo smartfónu, bez potreby pripájania káblov.

Soundbar je v tvare valca. V strede soundbaru sú ovládacie tlačidlá, ktoré sú podsvietené, v závislosti od módu soundbaru. Výškové a stredové linky sú reprodukované cez prednú časť soundbaru. Basové linky zvuku sú reprodukované z bočných otvorov soundbaru.

 

00988797 1

 

Soundbar možno položiť na poličku pod TV, upevniť na stenu, alebo je ho možné aj rozdeliť a použiť ako dva samostatné reproduktory .

ghost 0

V strede sa pootočia reproduktory a následne sa oddelia. 

00988797 2 ghost 2

V oddelenom móde musia byť umiestnené na podstavcoch a musia byť navzájom prepojené káblom, ktorý je vyvedený z podstavcov.

IMG 3385 IMG 3386

Popis soundbaru Kruger & Matz 2.0 Ghost

PARAMETRE


• Bluetooth: 3.0
• Dosah Bluetooth: až 8 m
• I / O: Jack 3,5 mm, optický vstup, zásuvka napájacieho kábla, (servisný port USB)
• Podporované formáty: A2DP, AVRCP
• Vzdialenosť diaľkového ovládania: až 6 m
• Montáž: na stojany, vodorovne, na stenu
• Napájanie: 220-240 V, 50/60 Hz
• Veľkosť reproduktorov: 2x 2 "
• Výstupný výkon: 2x 25 W.
• Frekvenčný odozva: 45 Hz - 20 kHz
• THD: 1% (1 kHz, 1 W)
• Citlivosť audio vstupu: 700 mV
• Impedancia: 2x 8 Ohm
• S / N: 80 dB
• Príkon: 30 W
• Spotreba energie v pohotovostnom režime: <0,5 W
• Rozmer spojeného reproduktora 780x90x65 mm

Soundbar Ghost bezproblémov zapadne do akéhokoľvek dizajnu obývacej izby. Okrem umiestnenia na policu, alebo pripevnenie na stenu, sa Ghost môže stať sadou stereofónnych reproduktorov, ktoré umiestnite na štýlové stojany.

Balenie

IMG 3380 IMG 3381

• 2x reproduktor
• diaľkový ovládač
• kábel 230V
• stojan pre reproduktory
• konzoly pre montáž na stenu
• Návod na použitie (SK, RO, PL, NL, FR, EN, DE)

Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie je malé a je napájané tzv. gombíkovou batériou. Na ovládači nájdete všetky potrebné tlačidlá, od prepínania módu, cez hlasitosť, až po voľbu zvukového zafarbenia.

Dosah ovládača je cca 6m. Smerovosť ovládača je 30 stupňov, na každú stranu od stredu soundbaru.

IMG 3384

Predný panel

Predný panel obsahuje sieťovanú ochrannú plochu, cez ktorú je prenášaný zvuk reproduktorov. 

IMG 3387

V strede predného panelu sa nachádzajú ovládacie tlačidlá: 

 • Power- pre zap. a vyp, soundbaru (tlačidlo je podsvietené červenou farbou vo vyp. stave).
 • Source- slúži pre výber zdroja bluetooth, AUX a S/PDIF (tlačidlo je podsvietené zelenou, ak je navolený zdroj pripojenia AUX).
 • Vol+- slúži na zvýšenie hlasitosti (tlačidlo je podsvietené modrou, ak je navolený zdroj pripojenia bluetooth).
 • Vol-- slúži na zníženie hlasitosti (tlačidlo je podsvietené oranžovo, ak je navolený zdroj pripojenia S/PDIF).

IMG 3392 IMG 3398

 

IMG 3400 spdif

Zadný panel

 

IMG 3396

Zadný panel má tieto pripojenia:

S/PDIF- konektor pre pripojenie zariadenia optickým káblom.

USB2.0- slúži iba pre servisné účely!

AUX- jack 3,5mm slúži pre pripojenie iných zariadení cez kábel jack/jack, alebo jack/cinch.

AC- konektor pre pripojenie napájacieho kábla 240V.

Postup spustenia a prevádzka soundbaru

1. Pripojte kábel pre externé zariadenie, ktoré chcete pripojiť jack, alebo S/PDIF.

2. Pripojte soundbar k elektrickej sieti 240V.

3.Zapnite soundbar tlačidlom Power na soudbare, alebo diaľkovým ovládačom.

4. Zvoľte opakovaným stláčaním tlačilda Source zdroj pripojenia, alebo tlačidlami na diaľkovom ovládači - AUX (jack audio), OPTICAL (S/PDIF optické pripojenie), alebo BT (bezdrôtové bluetooth pripojenie).

5. V prípade navolenia pripojenia cez Bluetooth, si musíte bluetooth reproduktor vyhľadať cez bluetooth pripojenia a dať spárovať obe zariadenia (postup pripojenia nájdete v návode na obsluhu sondbaru). Bluetooth má dosah cca 8m od soundbaru.

6. Hlasitosť soundbaru meníte tlačidlami vol+ a vol-.

7. Tlačidlami na diaľkovom NEWS. MOVIE a MUSIC si meníte prednastavenú farbu zvuku, podľa týchto 3 módov. Mód News má zvýraznené stredy, pre lepšiu zrozumiteľnosť hlasu a má ubraté basy. Mód Movie má zvýraznené zvukové efekty a má pridané basy a mód Music je prispôsobený počúvaniu hudby.

Priemerné basy, ako aj kvalita zvuku sú primerané reproduktorom v danej cenovej kategórii.  Dva 2" reproduktory s výkonom 2x25W majú dostatočný výkon aj na ozvučenie väčšej miestnosti.


Záver

Kombináciou projektora KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371, alebo KRUGER & MATZ V-LED10 KM0370 s  projekčným plátnom Acer M90-W01MG a Soundbarom Kruger & Matz 2.0 Ghost získate vynikajúce domáce kino za rozumnú cenu.

Môžete ich využiť počas letných večerov na premietanie napr. vo vonkajšom altánku, a samozrejme môžete zariadenia využívať aj v interiéri a vychutnať si tak filmy a športové podujatia s veľkými projekčnými rozmermi. Televízie s veľkými uhlopriečkami stoja 1000€ a viac, pričom projektor + príslušenstvo je iba za zlomok tejto ceny a veľkosť obrazu môže byť až do 120"!

Jediná nevýhoda projektora je, že sa nedá sledovať pri dennom svetle, tzn. že projekčný priestor musí byť dostatočne zatienený. U soundbaru by zase mohli byť o niečo lepšie basy, čo však pri sledovaní televízie, či šporotvých prenosov až tak nevadí.

Projektor KRUGER & MATZ V-LED50 WiFi KM0371, alebo KRUGER & MATZ V-LED10 KM0370, projekčné plátno Acer M90-W01MG a Soundbar Kruger & Matz 2.0 Ghost si môžete zakúpiť za výhodné ceny v našom e-shope ELLANO.SK.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (5 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu