Recenzia: Xtrend ET 8000

Napísal Ivan P. 1 dňa 15 apríl 2014 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

Najvyššia kvalita obrazu.

V dnešnej recenzii Vám predstavím nový prírastok do rodiny satelitných prijímačov od firmy Xtrend a to Xtrend ET8000.

Jedná sa o 2 až 3 trojtunerový, High-end, linuxový satelitný prijímač, obsluhovaný operačným systémom enigma2. Dvoj až trojtunerový vravím preto, lebo je dodávaný vo viacerých prevedeniach a to ako twin, alebo triple, prípadne combo. Všetky tri tunery sú vymeniteľné. DVB-S2, alebo DVB-T2/C vymeniteľný tuner sa dá dokúpiť a vložiť aj dodatočne. Prijímač je vďaka moderným komponentom veľmi rýchly a taktiež má veľmi pekný obraz v HD aj SD rozlíšení, musím povedať, že Xtrend nesklamal, obraz je podľa mňa rovnako špičkový ako u predchodcu ET9500. Prijímač má navyše možnosť nastavenia rozlíšenia obrazu až na 1080p/60hz.

et8000.jpg

 

V prijímači je osadený nový dvojadrový mipsel procesor Broadcom BMIPS S5000 V1.1 o frekvencii 1.3Ghz (Dual 3000DMIPS), 512MB flash pamäte je dostatočné miesto pre uloženie všetkých obľúbených pluginov. 1GB DDR RAM je taktiež postačujúcich pre rýchly a plynulý chod prijímača. Enigma 2 používa úplne nový kernel 3.13.6,  no napriek tomu systém enigmy zobrazuje stále polovičnú veľkosť použiteľnej operačnej pamäte a to 507MB a nie deklarovaných 1GB.

kernel memory1 memory2

Vysoká rýchlosť ethernetu až 1 gigabit je tiež poznať, hlavne pri prenose súborov a stremingu. Do prijímača je možné zabudovať interný sata 2,5", alebo 3,5" HDD.

Pre zobrazovanie je zabudovaný 12miestný VFD (alfanumerický) displej.

Popis prijímača:

CPU:Broadcom BMIPS S5000 V1.1 o frekvencii 1.3Ghz (Dual 3000DMIPS)

Flash: 512MB

RAM: 1GB DDRet8000-zadny.jpg

PIP: áno (HD aj SD)

Kernel: 3.11.x

Ethernet: 1Gbit

Tuner: 3x Plug and play (vymeniteľné)

Možnosť zabudovania interného HDD: áno 2,5"/3,5"

Display:12miestný VFD(alfanumerický) 

USB : áno 3x (1x predný,2x zadný)

Čítačka kariet: áno 2x

CI slot: áno 2x

Komponentný výstup: nie

Kompozitný výstup: áno

SCART: áno

S/PDIF: áno optický

HDMI: áno 1.4

eSata: áno

Chladenie ventilátorom: áno/umiestnený pod HDD)

Spotreba: max.52W

Rozmery(š x v x d): 380 × 60× 240mm

váha: 3.0kg

Balenie a príslušenstvo:

IMG 1215 IMG 1217

Obsah balenia :
-
satelitný prijímač Xtrend ET ​​8000
- diaľkové ovládanie
- návod na použitie
- kábel HDMI 1,5 m
- 2x batérie

- loop kábel na prepojenie tunerov

- prepojovací sata kábel pre montáž na interný pevný disk ( vrátane skrutiek )

 

Predný panel:

IMG 1230IMG 1231
Dizajn prijímača je elegantný, velmi podobný s dizajnom Xtrendu ET9200/ET9500. Rozdiel je vo farbe a osadení komponentov. Prijímač je dostupný v šedej farbe. Na prednom paneli prijímača je umiestnené jediné tlačidlo POWER, ktoré je v stanby režime prijímača je podsvietené modrým svetlom. Ostatné tlačidla sú umiestnené pod odklopným panelom, pravej časti predného panela.

IMG 1232 IMG 1264

12 miestny VFD alfanumerický displej zobrazuje, ikony, popis stavu prijímača, názov programu, alebo aktuálny čas a dátum.

IMG 1218 IMG 1219IMG 1223IMG 1225

V pravej časti predného panela sa nachádza odklopný panel pod ktorým sa nachádza:

- sedem ovládacích tlačidiel /vol-,vol+,OK,ch-,ch+,menu a cancel/

- 2x UNI čítačka dekódovacích kariet /karta sa vkladá u Xtrendov netradične čipom hore, u tohto modelu je to však čipom dopredu a dole ako je to aj u modelu ET9200/

Prijímač spolupracuje s kartami Skylink- Irdeto,Ice,CRW, CSlink- Irdeto,CRW,Freesat UPC- CRW a Ice. Nespolupracuje s Kartami Skylink Irdeto standart M7!

- 2x CI slot pre vloženie dekódovacích modulov

- 1x USB port pre pripojenie USB klúča, USB HDD, alebo iných USB komponentov.

IMG 1235 IMG 1238

 

Zadný panel:

Zadný panel sa môže líšiť v závislosti osadení počtu a typu tunerov. Ja som mal k dispozícii verziu s dvomi DVB-S2 satelitnými tunermi.

IMG 1243 IMG 1245

Model s 2x DVB S2 tunermi obsahuje:

2x vymenitelný DVB-S2 tuner

Tretí slot pre vloženie tretieho tuneru je prekrytý plieškom, ktorý je uchýtený so zadným panelom skrutkou.

1x 1Gbit ethernet

2x USB port

1x S/PDIF- digitálny optický audio výstup pre pripojenie zvuku ku digitálnemu zosilňovaču.

1x HDMI port- slúži pre pripojenie prijímača ku LCD,alebo plazmovej TV.

1x eSATA port- slúži pre pripojenie eSATA HDD ku prijímaču.

3x cinch audio/video- slúži pre pripojenie audio a video signálu pomocou cinch konektorov.

1x SCART- slúži ku pripojeniu prijímača ku starším CRT typom TV.

1x sieťový vypínač.

Prijímač má odnímateľný napájací kábel.

 

IMG 1246 IMG 1247

Diaľkové ovládanie:

Diaľkové ovládanie je dobre tvarované čím sa zlepšuje jeho úchop. Má matný, mierne pogumovaný, protišmykový povrch. Má vynikajúcu smerovosť a odozvu tlačidiel. Tlačidla sú dobre rozmiestnené, vydávajú pri stláčaní pukavý zvuk. Tvarovo mi pripomína ovládanie z HDBOXU. Diaľkové ovládanie je programovateľné, dá sa naprogramovať aj na ovládanie TV. Návod ako aj programovacie kódy ku diaľkovému ovládaniu nájdete TU.

IMG 1248 IMG 1249

Hardware prijímača:

Na procesore prijímača je pasívne chladenie hlinníkovým rebrovaným chladičom. Do prijímač je možnosť zabudovania interného 2,5", alebo 3,5" sata HDD.

 

IMG 1250 IMG 1253

Pod montážnym priestorom pre harddisk je namontovaný malý chladiaci ventilátor ktorý slúži na znižovanie teploty v prijímači resp. odvádzanie tepla vytváraného interným HDD, otáčky je možné regulovať. Napájací zdroj je umiestnený priamo v prijímači, oddelený od základovej dosky.

IMG 1251 IMG 1252

Montáž tretieho tuneru:

V prípade potreby je možné jednoduchým spôsobom doplniť požadovaný tuner. Tuner má ihličkový 20 pinový konektor, ktorý sa jednoducho zasunie (po demontáži vrchného krytu a zaslepovacieho pliešku na zadnom paneli) do pätice umiestnenej na základovej doske prijímača.

IMG 1256 IMG 1257IMG 1260

Po montáži sa upevní pridaný tuner upevňovacou skrutkou. Takýmto spôsobom som doplnil do prijímača DVB-T2/C tuner, ktorý som samozrejme aj otestoval.

IMG 1254 IMG 1261IMG 1262

Po vložení tretieho tuneru a spustení prijímača Vám v položke nastavenie tuneru pribudne ku dvom satelitným tunerom A a B aj tretí s označením C. Je to vložený hybridný  DVB-T2/C tuner.

tunery

 

Spustenie prijímača:

V prijímači je predinštalovaná E2 XTA, ale v značne oklieštenej podobe. Prijímač Vás tak prevedie pri prvom spustení prvotnými nastaveniami prijímača. 

IMG 1221 IMG 1222

Nakoľko firma ELLANO.SK vychádza vždy v ústrety svojim zákazníkom, tak pripravila aj pre tento nový typ prijímača nakonfigurovanú enigmu 2, ktorú dostanete  v cene prijímača pri zakúpení v eshope ELLANO.SK. Samozrejme, že so zakúpením prijímača získavate aj softvérovu podporu od firmy ELLANO.SK a prípadne ďalšie update FW Vám budú poskytnuté grátis po dohovore cez email.

Pre test prijímača som použil spomínanú enigmu, ktorej funkcie Vám popíšem.

Enigma2 ELLANO.SK

Ako základ image je použitá E2 OpenXTA 2.0 z 04/2014

Do enigmy sú doinštalované tie najlepšie pluginy,skiny, pikony,zoznam programov a nakonfigurované sú aj špeciálne (farebné) tlačidlá diaľkového ovládača.

SKIN:

Skin (vzhľad) v tejto enigme je použitý jeden z najprepracovanejších skinov a to HD Glass16 aj s piconami (logami) programov.

Pri stlačení tlačidla OK pri zobrazenom infobare sa Vám zobrazí počasie pre navolené mesto na viac dní dopredu. Požadované mesto si navolíte v nastaveniach HD Glass16 v menu prijímača, postup nastavenia nájdete TU.

infobar infobar2

MENU a zoznam programov:

V HD Glasse je nastavený štýl zobrazovania menu LIST. V nastaveniach HDGlassu si môžete navoliť aj iné možnosti zobrazovania menu. V enigme je nainštalovaný aj aktuálny zoznam programov satelitných providerov Skylink, Freesat UPC a ďalší.

menu prehladf

EPG:

Pre zobrazovanie EPG je nainštalovaný výborný plugin Cool TV Guide, ktorý zobrazuje EPG veľmi prehľadne a vo viacerých variantoch zobrazenia. V epg sa zobrazujú aj logá staníc. Pomocou EPG si zobrazíte TV program na niekoľko dní dopredu a môžete si pomocou neho načasovať aj nahrávanie vybranej relácie.

cool1 cool2

Pluginy:

V enigme je nainštalovaných množstvo výborných pluginov, spomeniem aspoň niektoré:

plg1 plg2 plg3

Archívy CZ/SK: Tento plugin je veľmi populárny medzi užívateľmi prijímačov s OS enigma2. Slúži na prehrávanie televíznych archívov vybraných televízii a internetových portálov. Môžete si pozrieť zmeškanú reláciu, seriál, alebo film.

CSFD:

Prostredníctvom tohto pluginu získate podrobný popis aj s hodnotením vysielaného filmu, priamo z česko-slovenskej filmovej databázy. K dispozícii sú aj komentáre ku jednotlivým filmom.

EPG refresh:

Je plugin na obnovu EPG. Načítavanie EPG je nastavené na nočné hodiny v čase od 04:00hod do 06:00hod.

IPTV list updater:

Je plugin pomocou ktorého sa Vám načíta zoznam internetových televízii vybranej lokality. Načítaný zoznam streamov sa Vám objaví v zozname FAV skupín programov. V tom to zozname si vyberiete požadovaný stream, ktorý sa Vám po potvrdení tlačidlom OK spustí. Nie všetky streamy sú ale funkčné.

Infobar tunerState:

Je to informačná lišta, ktorá sa zobrazuje pri spustení nahrávania. Obsahuje informácie ako dĺžku nahrávania, názov a číslo nahrávaného programu, názov nahrávanej relácie, označenie tuneru z ktorého je nahrávaný program a grafický ukazovateľ priebehu programu.

Mediaplayer2:

Je to upravená verzia prehrávača multimediálnych súborov, ktorá priamo podporuje prehrávanie filmových titulkov.

MY Tube:

Plne funkčný je aj plugiun MyTube,ktorý slúži na prehrávanie videí z portálu Youtube a VEVO.

OpenWebIf:

Je to plugin webového rozhrania prijímača, ktorým sa pýšia linuxové satelitné prijímače. Pomocou neho môžete meniť nastavenia enigmy a ovládať prijímač(prepínať programy,poslať textovú správu na obrazovku TV apod.), prostredníctvom internetovej siete a PC/tabletu/mobilu.

webreôpg web2 web3

Najväčšia výhoda však spočíva v možnosti streamovania satelitného vysielania do PC, alebo mobilu/tabletu s OS Android a nainštalovanými potrebnými aplikáciami. Streamovať môžete napr. cez webové rozhranie v spojení s VLC playerom, alebo pomocou rôznych aplikácii ako DreamStream, DreamDroid a pod.

streamvlc stream
OpenXTA reader:

Je to plugin pomocou ktorého môžete byť informovaný textovou formou o novinkách na portáli OpenXTA.

Picture player:

Je plugin na prehliadanie obrázkov, alebo fotografii.

WebradioFs:

Je vynikajúci plugin na prehrávanie internetových rádii. Internetové rádia sú zoradené aj posľa hudobného žánru, čo Vám uľahčí vyhľadanie obľúbených rádii.

XBMC addon:

Žiaľ tento plugin už nie je súčasťou nakonfigurovanej enigmy od ELLANO.SK nakoľko spôsoboval nekompatibilitu a nefunkčnosť pluginu Archívy CZ/SK. Takže sme sa rozhodli radšej pre funkčnosť pluginu Archívy CZ/SK.

HbbTV a webbrowser:

V čase testovania prijímača nebol dostupný plugin HbbTV/webbrowser pre model ET8000. Ale už od 1.5.2014 je dostupný plugin newxtrend HbbTV, ktorý zahŕňa funkčný webbrovser a funkčnú hybridnú TV HbbTV.

DVB-T:

Ako som už spomínal otestoval som aj vložený hybridný DVB-T2/C. Nakoľko som v pásme slabého DVB-T signálu, tak ku príjmu som použil anténu sito Plzeň veľké + zosilňovač IVO. Zosilňovač sa dá napájať priamo z prijímača, kde v nastavení DVB-T tuneru musíte povoliť napájanie antény 5V. Prijímač bezproblémovo vyhľadal všetky rádiové aj televízne stanice v režime automatického vyhľadávania staníc.

dvbT1 dvbT2

Tuner má veľmi dobrú citlivosť pretože obraz bol stabilný bez kockovania, alebo rozpadu a to aj na vyšších frekvenčných pásmach, ktorých príjem je problematickejší. Tuner podporuje aj novú normu terestriálneho vysielania DVB-T2. Žial mal som ho možnosť iba s našou normou DVB-T, kde je príjem úplne bezproblémový a obraz tiež veľmi pekný.

dvbT3 dvbT4

DVB-C:

Príjem DVB-C vysielania je už taktiež bezproblémové.

Viac info o prijme DVB-C nájdete TU.

Internetové pripojenie:

Prijímač môžete ku internetovej sieti pripojiť pomocou LAN kábla a 1 Gbit ethernetu (musím priznať, že pripojenie podstatne rýchlejšie oproti ethernetu 10/100Mbit), alebo pomocou wifi USB adaptéra. No myslím si, že wifi pripojenie tiež ešte nefunguje na 100% pretože sa mi stalo že sa mi viac krát cez wifi odpojil. Samozrejme záleží od typu použitého wifi USB adaptéru a vyladenia driverov enigmy.

Nahrávanie:

Prijímač nahráva vo formáte TS nekódovane, tzn. že nahrávku môžete prehrať a upravovať v PC. Nahrávať môžete na USB kľúč, externý HDD USB aj eSATA, sieťový disk, alebo zabudovaný interný HDD. Ja som nahrával na externý USB HDD s kapacitou 250GB formátu NTFS.

Prijímač má veľmi dobré hardwarove parametre, tak som očakával aj relevantný výkon aj pri nahrávaní. A musím povedať, že ma nesklamal.

Ako sa môžete presvedčiť na obrázku nižšie plugin Infobar tunerState zobrazuje že satelitným tunerom A som nahrával 5HD programov, satelitným tunerom B som nahrával 2HD+1SD program a tunerom C som nahrával terestriálne vysielanie 2SD a 1HD program, čiže spolu 11 programov a popri nahrávaní prijímač plynulo prehrával FULL HD MKV film s bitrate 13Mbps! Všetky nahrávky boli bezchybné a to i na disku, ktorý bol formátu NTFS (!). Aktívne nahrávanie je signalizované v infobare blikajúcim červeným bodom a zobrazujucími červenými ikonami na displeji prijímača.

rec

Ďalšou veľkou výhodou je, že jednotlivé tunery sú nezávislé. Tzn. že ked nahrávate terestriálne vysielanie môžete prepnúť na iný terestriálny program z rovnakej frekvencie ako je nahrávaný program + môžete plne využívať oba satelitné tunery. Rovnako je to aj u nahrávania so satelitným tunerom, pri jeho nahrávaní môžete nezávisle používať druhý satelitný tuner aj hybridný DVB-T2/C tuner.

Thimeshift:

Thimeshift pracuje správne. Tzn. že pokiaľ stlačíte tlačidlo pauza na diaľkovom ovládači, tak sa Vám aktuálne vysielaný program pozastaví a prijímač začne nahrávať na pamäťové médium s časovým posunom. Po opätovnom stlačení tlačidla pauza sa relácia spustí od miesta pozastavenia. V danom časovom úseku (časovom posune) môžete pretáčať smerom dopredu i dozadu a reláciu môžete znovu pozastaviť. Pre ukončenie thimeshiftu musíte stlačiť tlačidlo stop.

thimeshift1 thimeshift2

Prehrávanie médii:

Pomocou prehrávača médii môžete prehrávať aj tie na bitrate najnáročnejšie video formáty.

DIVXXVID

Hravo zvláda videa s vysokým bitrate ako FULL HD MKV 1080p, alebo MOV ktorý ma bitrate až vyše 40 Mbps. Samozrejme ,že prijímač prehrá aj iné formáty ako AVI (divix,xvid), MP4,TS a aj hudobné MP3 a pod.

mkv prehrnahr

Spolupráca s CI modulom:

Na test som použil modul IRDETO CI+ NEOTION Skylink ready. Kartu dekódoval cez modul prijímač bezproblémovo. No nakoľko je to CI+ modul mal by vedieť dekódovať dva programy z rovnakého transpondéru , no dokáže dekódovať iba jeden program. Čiže ked nahrávate jeden kódovaný program tak sa dá pozerať ako ďalší iba nekódovaný program.

IMG 1265

PIP:

Prijímač disponuje funkciou PIP /obraz v obraze/. Bezproblémovo zvládne PIP aj dvoch HD programov.Menšie okno obrazu v obraze si môžete ľubovoľne posúvať, meniť jeho velkosť a nastaviť zobrazovanie na inom mieste obrazovky TV.

IMG 1283

Radio:

V prijímači môžete okrem internetových rádii počúvať aj satelitné a terestriálne rádia v digitálnej kvalite.

radio

Nastavenie E2 ELLANO.SK:

Rozlíšenie E2 je nastavené 720p (aby aj majitelia HD ready TV nemali problém s pripojením k TV), zmeniť na 1080i, alebo 1080p sa dá jednoducho v nastaveniach.

Tuner A a B sú nastavené na družicu ASTRA 23,5E.

Čítačky kariet sú nastavené pre čítanie kariet: Skylink- Irdeto,Ice,CRW, CSlink- Irdeto,CRW,Freesat UPC- CRW a Ice. Nespolupracuje s Kartami Skylink Irdeto standart M7!

Nastavenie tlačidiel:

červené: Archívy CZ/SK, Mytube, YWeather,Webradiofs,Mediaplayer2

červené dlho:HbbTV

zelené: Cool Single Guide, Cool TV Guide, Cool Info Guide, Cool Chanel Guide

zelené dlho: zobrazenie softcam manageru

žlté: XTA panel

modré: rozšírenia

modré dlho: zobrazenie pluginov

Rýchlosti prijímača:

Pri testovaní bol navolený najnáročnejší skin HDGlass16/tzn. že pri jednoduchšom skine sú časy prepínania ešte kratšie/.

nábeh prístroja z vypnutého stavu po načítanie karty skylink ice cez softcam až po nábeh obrazu : 48sek

nábeh prístroja z pohotovostného režimu : 3-4sek

rýchlosť prepínania kódovaných SD programov: cca 2-2,5 sek

rýchlosť prepínania kódovaných HD programov: cca 2,5-3 sek

reštart E2: 20sek

rýchlosť prepínania nekódovaných: 1,5 sek

Plusy prijímača:

+ kvalita obrazu

+ možnosť použitia viac druhou príjmu DVB-S2/C/T2

+ rýchly ethernet

+ 2x čítačky + 2x CI slot

+ možnosť vloženia interného HDD

+ nahrávanie viacerých programov súčasne

+ rýchlosť prijímača

Mínusy prijímača:

- nevyladené wifi pripojenie

- nedekóduje dva programy s CI+ modulom

Záver:

Prijímač určite patrí do elity medzi linuxovými high-end satelitnými prijímačmi. Má vynikajúci obraz v HD aj SD rozlíšení. Zatiaľ sú dostupné pre tento model enigmy :Open XTA 2.0, Open ATV, Open HDF, Open PLI4.0 a Open VIX, takže je z čoho vyberať. I napriek pár malým nedostatkom je už teraz enigma vyladená, prijímač mi ani raz nezamrzol a ani sa svojvoľne nereštartoval. Teplota prijímača je v poriadku, mierne sa hreje iba v miestach osadenia tunerov. Pokiaľ máte záujem o tento špičkový prijímač Xtrend ET8000 už s nakonfigurovanou enigmou 2 , môžete si ho zakúpiť v eshope ELLANO.SK. Samozrejme si môžete k nemu prikúpiť aj hybridný DVB-T2/C tuner a na požiadanie Vám firma ELLANO.SK doplní do prijímača aj interný HDD o kapacite až do 2TB.

Verím, že sa Vám recenzia páčila a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Video k článku

Hodnotenie článku

4.3/5 hodnotení (28 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (23)

 • Peter

  Peter

  02 jún 2014 v 10:33 |
  Prijímač určite patrí do elity medzi linuxovými high-end satelitnými prijímačmi ale nie je schopny jeden program nahravat a druhy prehravat.No dakujem pekne za taky high-end ved toto zvladaju primace za polovicnu cenu a bez problemov a nepotrebuju 3sek na prepnutie kanala skratka drahy sit..!!!!.Podla recenzie mi to vychadza ze je napechovany balastom ale co sa od neho za tie peniaze caka nezvlada tak ze vystiznejsie by bolo hanba medzi linuxovymi primacmi.
 • ZdenekMi

  ZdenekMi

  02 jún 2014 v 11:23 |
  Ale to jste špatně pochopil. To omezení se týká při použití CI+ modulu a je to dáno modulem a ne samotným přijímačem. Mám ET10000, který je hodně podobný a bez problému jsem zkoušel nahrávat souběžně 12 HD (z toho 8 kódovaných) programů + přehrávání nahrávky + streamování na PC a naprosto bez problémů. Procesor byl vytížený asi na 40%, takže ještě s velkou rezervou. I ta rychlost přepínání závisí na použitém softcam a image a u mě je u HD kolem 1s. A E2 se na tyto nové modely stále optimalizuje. Osobně bych určitě neřekl, že je to hanba mezi linuxovými přijímači ...
 • MiroLx

  MiroLx

  09 august 2014 v 17:26 |
  Chcel by som sa spytat, ci sa uz nevyriesil problem s DVBC tunerom. Chcel by som box pouzivat s kab;ovkou UPC.

  Dakujem...
 • ZdenekMi

  ZdenekMi

  09 august 2014 v 18:19 |
  V change logách OpenPli a OpenATV jsem již opravy s DVBC tunerem zaznamenal a i nové ovladače by měly toto snad opravovat. Ale prakticky to vyzkoušet nemohu. Tak ještě počkejte na vyjádření obchodu. Případně jim v pondělí zavolejte a zeptejte se jak to aktuálně funguje.
 • stano77

  stano77

  04 marec 2015 v 13:42 |
  zdravim
  vcera som si kupil xtrend 8000 v ellane....mam tam openpli4
  kernel 3.13.8 no.... vôbec mi nefunguju na dialkovom tlacidla volume + a -... a taktiez tlacitko mute.. neviete poradit..... ? zobrazenie kanalov cez tlacitko OK som nasiel... ale toto na volume nemôzem... diky
  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   04 marec 2015 v 15:10 |
   Zkuste na DO zmáčknout nahoře tlačítko STB. Zda náhodou nemáte ovladač nastavený na ovládání TV. Případně z něj zkuste vyndat baterie a znovu je tam vložit.
 • peter

  peter

  18 máj 2015 v 22:48 |
  Dobry den,

  viete pls niekto aky je defaultne meno/heslo na SSH od elanno na tento STB?
  root/root nefacha
  admin/admin nefacha

  Dakujem.
 • Ivan.P

  Ivan.P

  18 máj 2015 v 22:55 |
  Musí isť ,lebo meno aj heslo je v enigme ELLANO.SK defaultne : root
  Môžete mať konflikt v sieti skúste reštart routra a následne reštart prijímača.
 • peter

  peter

  19 máj 2015 v 13:12 |
  Zdravim Vas Ivan,

  konflikt IP v sieti nemam. Ja sa STB pripojim cez FTP cez root/root ale ja som sa pytal na SSH.

  Dakujem.
 • Ivan.P

  Ivan.P

  19 máj 2015 v 21:49 |
  Ja rozumiem čo ste sa pýtal, Nemyslím že by malo byť iné meno a heslo ako je nastavené cez FTP. A cez čo sa pripájate cez PUTTY?
 • peter

  peter

  21 máj 2015 v 00:44 |
  Ano cez putty. A este by som mal jednu otazocku. Mam STB 3 den rad by som vedel co moze sposobovat to ze ked zacnem prepinat tak sa mi zrazu zciernie obraz (fade out) tv. Prepinam na dalsie kanaly a ako keby ic nevedelo nacitat. Pak rebootnem cely STB a uz to ide. Som dufal ze takymto haluskam sa vyhnem ked kupim highendovy STB.....napada vas pla niekoho co to moze sposobovat? Dakujem za napady/ rady. Peter
 • peter

  peter

  21 máj 2015 v 00:58 |
  Takze je tam povoleny iba telnet bez portu a bez hesla :), proste iba root
  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   21 máj 2015 v 05:30 |
   U telnetu port nastavte na 23. Jinak se Putty nepřipojí.
 • peter

  peter

  21 máj 2015 v 12:26 |
  telnet je by default 23 uz som sa aj pripojil a po nastaveny hesla "passwd" sa sa uz pripojil aj cez ssh.

  este by som sa rad vratil k tym vypadakom ciernym. Mate niekto nejake napady, co by to mohlo sposobovat.
 • peter

  peter

  08 jún 2015 v 20:38 |
  dobry vecer,

  vedel mi niekto prosim poradit ako restartnut enigma2, myslim ako process.

  restartol som stb a uz nenabehol, stale tam je iba to logo enigma2 a booting na displlayi, ale cez ssh sa viem pripojit.

  Dakujem za rady.
  peter
  • Ivan.P

   Ivan.P

   09 jún 2015 v 05:51 |
   Ak ste inštalovali pred reštartom nejaky skin, alebo plugin je možné že to spôsobil ten. Treba ho cez FTP vymazať. Ak nie tak bude nutná pravdepodobne asi reinštalácia Enigmy. Ak ste ho kupovali v ELLANE tak požiadajte o zaslanie zalohy pre Váš box a prefleshujte ho touto zálohou,
 • peter

  peter

  09 jún 2015 v 11:31 |
  ZDRAVIM VAS,..VIE MY NIEKTO POSLAT NA MAIL DRIVERS ABY MY SLO PREHRAVAT YOUTUBE NA AMIKO MICRO HD SE..DAKUJEM...sittrs@gmail.com
 • Ivan.P

  Ivan.P

  09 jún 2015 v 17:48 |
  Prečo to píšete sem? Tu su komentáre ku danému článku !
  NA to je tu zriadené fórum:
  http://digitalne.ellano.sk/forum/amiko-micro-hd
 • peter

  peter

  10 jún 2015 v 15:51 |
  Zdravim IVAN.P

  uz som volal s ELLANO. Poslali mi image a vsetko som nahodil na novo.
  Pomohlo to.
  DAKUEJEM
 • Bielik

  Bielik

  30 október 2015 v 20:39 |
  Přijímač Xtrend ET 8000, da sa ovladať mysou?
 • Rudo

  Rudo

  04 december 2015 v 11:25 |
  ET 8000+wifi USB golden média,prosím vás v akom img. by mohla spolupracovať?
  Ďakujem.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget