Recenzia: Golden Interstar G-150 TV BOX 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 06 apríl 2017 do kategórie Recenzie, DVB-S2 HDTV prijímače

4k multimediálne centrum s podporou H.265/HEVC

 V dnešnej recenzii Vám predstavím 4k multimediálne centrum od nemeckej firmy Golden Interstar a to Golden Interstar G-150 OTT 4K, ktoré zmení Váš TV na multifunkčné zariadenie, ktoré má takmer neobmedzené možnosti z hľadiska multimediálnosti. Toto multimediálne centrum podporuje najnovší kodek H.265, pracuje na operačnom systéme Android verzie 6.0. 

 

 

 ott-box-g-150-banner-en.jpg

Golden Interstar G-150 OTT 4K

Multimedálne centrum Golden Interstar G-150 OTT 4K je rozmerovo malé a má výkonný hardvér ktorý pracuje na najnovšej verzii operačného systému Android 6.0 Marshmallow.  Srdce prijímača tvorí štvorjadrový 64-bitový procesor Amlogic S905 Cortex A53 s frekvenciou jadra 2.0GHz, doplnený Penta core grafickým procesorom mali 450 a operačnou pamäťou 1GB DDR3. Interný ukladací priestor je o veľkosti 8GB, ktorý je možné rozšíriť micro SD kartou do veľkosti 32GB. Prijímač má zabudované interné wifi 2.4Ghz a rýchly gigabitový ethernet. Má plnú podporu 4k /HEVC H.265 a HDMI 2.0.

Popis prijímača

Procesor: Amlogic S905 Cortex A53 quadcore 2.0GHz 64bit

GPU (grafický procesor): ARM Mali 450MP 750 MHz s OpenGL ES 11./2.0 a OpenVG 1.1

 • Video - 4K @ 60 Hz dekódovanie videa 10-bit HEVC a AVS + kodek podporu; H.264 až 4K 30 Hz; Kódovanie H.264 1080p60
 • Video Výstup -HDMI 2.0+HDCP 2.2

Operačná pamäť: 1GB DDR3

Flash pamäť(interný ukladací priestor):8GB (rozšíriteľná na 4-32GB micro SD kartou)

Ethernet: 10/100/1000Mbit

Interné wifi: 2,4Ghz

MAX spotreba: 8W

Rozmery prijímača:  12cmx12cmx3cm

Balenie a príslušenstvo:

IMG 1857 IMG 1858  IMG 1859

 

Balenie obsahuje: 

1x Multimediálne centrum Golden Interstar G-150 OTT 4K

1x Napájací adaptér 5V

1x HDMI kábel

1x Diaľkové ovládanie

2x Jednoduchý návod

Popis prijímača:

Multimediálne centrum Golden Interstar G-150 OTT 4K je z čierneho plastu a je malých rozmerov. 

Predný panel neobsahuje žiadné tlačidlo, obsahuje signalizačnú led diódu, ktorá signalizuje stav prijímača a interné IR čidlo pre komunikáciu prijímača s diaľkovým ovládaním. 

IMG 1860 

Na bočnej a zadnej strane prijímača nájdete tieto pripojenia:

IMG 1866

1x AV OUT - AV obrazový a zvukový výstup pre pripojenie ku TV alebo zosilňovaču pomocou kábla jack/cinch.

1X Ethernet 1Gbit - vysokorýchlostný ethernet slúži pre pripojenie prijímača ku internetovej sieti pomocou LAN kábla.

1x S/PDIF- digitálny audio výstup nie však v optickej forme, ale jack.

1x HDMI port - slúži pre pripojenie prijímača ku LCD, alebo plazmovej TV.

1x USB 2.0 - pre pripojenie USB komponentov(USB kľúč, USB HDD, bezdrôtovú klávesnicu, myš a pod).

1x 5V DC IN - jack konektor pre pripojenie sieťového adaptéra 5V.

 IMG 1861

3x USB port 2.0 pre pripojenie USB komponentov(USB kľúč, USB HDD, bezdrôtovú klávesnicu, myš a pod).

1x čítačka SD/MMC kariet - slúži pre rozšírenie úložneho priestoru prostredníctvom micro SD karty do veľkosti 32GB.

 

Ovládanie prijímača:

Multimediálne centrum môžete ovládať priloženým diaľkovým ovládaním, pripojenou myšou, alebo bezdrôtovou klávesnicou s touch padom. Dodávané diaľkové ovládanie je možné naprogramovať aj pre ovládanie TV. Diaľkové ovládanie má tlačidlo s ikonou myši, ktoré zapína funkciu kurzora myši. Stlačením tohto tlačidla sa Vám na obrazovke TV zapne kurzor myši, ktorý môžete posúvať po obrazovke šípkami diaľkového ovládania. Ovládanie má aj tlačidlá pre priame spustenie KODI a iné špeciálne tlačidlá. Diaľkové ovládanie je menších rozmerov a je na spodnej časti mierne tvarované pre lepší úchop. Tlačidlá vydávajú mierne pukavý zvuk. Smerovosť ovládania je veľmi dobrá.

 IMG 1867 IMG 1868

Ku tomuto multimediálnemu centru je možné dokúpiť aj luxusné ovládanie s AIR mouse a klávesnicou.

ott-box-g-150-banner-en.jpg

 

 

 


 

Softvér multimediálneho centra G-150 OTT TV 4k BOX:

Multimediálne centrum Golden Interstar G-150 OTT 4K pracuje na najnovšej verzii operačného systému android verzie 6.0 Marshmallow, čo je vyhovujúce hlavne pre nové aplikácie. hry a doplnky. 

IMG 1869 

Hlavné menu multimediálneho rozhrania tvorí šesť veľkých rôzno ikon a to:

Online Video

My recommend

Music

My Apps

Local

Settings

V spodnej časti hlavného menu sú ďalšie malé ikony, ktoré sú ľubovoľne voliteľné pre rýchly prístup k vybraným aplikáciam.

Online Video

V položke online video sú spúšťacie ikony predinštalovaných videoaplikácii pre prehrávanie online videí z rôzných portálov ako: Youtube, KODI (multimediálne rozhranie). Ďalšie si ikony si môžete po nainštalovaní do tejto skupiny aplikácii priradiť ikonou + add.

 IMG 1870

My recommend

V položke MY recommend nájdete predinštalované aplikácie ako: Mediacenter (nastavenia DLNA a AIR play), Mirecast (zobrazenie obrazovky smartfónu na obrazovke TV).

 IMG 1871

Music

Obsahuje doplnky pre prehrávanie hudby.

Settings

V nastaveniach multimediálneho centra a OS android nájdete množstvo nastavení. Pripojenie ku internetu je možné pomocou zabudovaného wifi ku wifi sieti, alebo pomocou LAN kábla a ethernetu 10/100/1000Mbit.

IMG 1876

Operačný systém  má viacjazyčné menu, nechýba Slovenčina a ani čeština. Zobrazenie obrazu multimediálneho centra je na HD televízii až do rozlíšenia 1080p/60hz, avšak po pripojení HDMI káblom 2.0 k 4K/UHD TV by malo byť dostupné aj rozlíšenie 4k 2160p. Tento model má taktiež podporu HDMI CEC.

My Apps

V položke MY Apps nájdete všetky aplikácie ktoré sú nainštalované  v multimediálnom centre. Multimediálne centrum G-150 OTT TV 4k má dispozícii aj google play merket, z ktorého si môžete doinštalovať ďalšie aplikácie, alebo hry.

IMG 1872 IMG 1873

Local

IMG 1875

Položka Local slúži na zobrazenie súborov uložené na lokálnych a aj pripojených USB zariadeniach, či vloženej SD karte. Nájdete tam aplikácie File Manager (správca súborov), Galéria (prehliadanie obrázkov a Prehrávač multimédii. 

Prehliadanie internetu:

Prostredníctvom nainštalovaného webbrovseru, alebo iných doinštalovaných webbrovserov ako Mozila, Opera, alebo Google chrome si môžete prezerať internetové stránky.

Pre novšie verzie však už nie je dostupný doplnok flash player pre prehliadače. Jedinou možnosťou ak chcete využívať flash player je nainštalovanie webbrovseru Flash Fox, ktorý má v sebe už implementovaný aj flash player. Tento a aj ďalšie internetové prehliadače si môžete doinštalovať priamo z marketu Google play. Pre prehliadanie môžete použiť diaľkové ovládanie multimediálneho centra (čo je však dosť nepraktické a pomalé), pripojenú myš, alebo bezdrôtovú klávesnicu s myšou.

klavesnica mc

Najpraktickejšie je však použitie multimedálnej klávesnice s touchpadom.

 IMG 0992

 

Prehrávanie multimédií:

Prostredníctvom multimedálnych centier a rôzných nainštalovaných mediaplayerov, prehrávačov a prehliadačov galérií si môžete prehrávať a prehliadať rôzné multimediálne formáty súborov (obrázky/fotky/videá/filmy/hudbu). 

S testovaných formátov MC prehral formáty:

Prijímač bezproblémovo zvláda aj 4k HDR videá s kodekom H.265 HEVC až do rozlíšenia 2160p a vysokým bitrate až do cca120Mbit. 4K/UHD videa zobrazíte nielen na UHD/4k TV, ale aj na HD TV(samozrejme konvertované na rozlíšenie 1080p). Z ďalších formátov prijímač prehral H.264, MKV, AVI,DIVX,XVID, TS, FLV, MOV, VOB, MP4, 3GP. 

Zo zvukových formátov si MC poradil s formátmi: MP3, DTS, AAC a aj AC3. Avšak pri štandartnom android prehrávači neprehral DTS zvuk. Ten však ide bezproblémovo v KODI. Passthrough DTS HD však nefuguje.

IMG 1053 IMG 1056

 

Youtube:

V MC nechýba ani populárny prehrávač z portálu Youtube. Bezproblémovo prehrá a vyhľadá všetky videá, vrátane hudobných VEVO videí

IMG 0998 IMG 0999 IMG 1001

Mimo youtube nájdete pre Android ďalšie obrovské množstvo aplikácii a hier. MC zvládnu aj jednoduchšie 2D a aj 3D hry.

IMG 1009 IMG 1011 IMG 1012

 Aplikácie a hry si môžete nainštalovať rovnako ako v android smartfónoch a to pomocou androidových inštalačných súborov .apk, alebo online inštaláciou z google play marketu.

IMG 1003

KODI 17.1 Krypton   :

Najväčšou devízou multimediálneho centra je možnosť nainštalovania a prevádzkovania multimediálneho rozhrania KODI (pred tým XBMC). Tento výnimočný projekt má takmer neobmedzené možnosti multimediálnosti, ako prehliadanie fotografií a obrázkov, prehrávanie videí, filmov a prehrávanie hudby z lokálneho zariadenia USB HDD/USB kľúč/SD pamäťová karta, ale taktiež KODI umožňuje aj prehrávanie cez internetovú sieť pomocou protokolov DLNA, alebo samba. Mimo prehrávania týchto súborov môžete po nainštalovaní doplnkov v podobe addonov a repozitárov využívať online prehrávanie rôzných filmov, videí a relaciíí z rôzných portálov (BeFUN,Sosáč,Youtube) a archívov televízií (Markíza, JOJ, Čt, Prima, Nova /Barandov TV, TA3) veľa ďalších doplnkov si môžete online doinštalovať z nainštalovaných repoziotárov. Taktiež je možné sledovať aj live vysielanie v podobe streamov. Ďalšia výhoda KODI je, že ak si spustíte film so zahraničnou audio stopou tak si môžete online stiahnúť (pokiaľ sú dostupné pre daný film) a spustiť CZ/SK titulky ku danému filmu.

IMG 1877 IMG 1878

IMG 1044 IMG 1045

 

KODI má veľké množstvo rôzných doplnkov ktoré po doinštalovaní môžete využívať. Z filmov uložených napr na externom HDD, alebo sieťovom disku si môžete prostredníctvom KODI a addonu CSFD vytvoriť prehľadnú filmotéku a audiotéku aj s popisom jednotlivých filmov z databázy CSFD a internetu.

IMG 1050 IMG 1048

 

Stream TV vysielania z linuxového prijímača do KODI:

Prostredníctvom KODI môžete streamovať satelitné/káblové, alebo terestriálne vysielanie z Vášho prijímača umiestneného vo vedľajšej izbe domu/bytu. Pokiaľ máte jednotunerový linuxový prijímač cez KODI môžete využívať neobmedzený stream všetkých programov v prípade že hlavný prijímač máte v standby režime. Pokiaľ sledujete vysielanie na satelitnom prijímači tak streamovať do KODI môžete iba programy ktoré sú na rovnakom TP /frekvencii ako je práve pozeraný program. Pokiaľ máte dvojtunerový linuxový prijímač a máte k nemu dva samostatné anténne/ satelitné prívody, tak môžete streamovať neobmedzene (jedným tunerom sledujete vysielanie na TV a druhý tuner využijete pre stream vysielania). Podmienkou fungovania je pripojenie linuxového prijímača a multimediálneho centra do jednej (domácej internetovej sieti). Výhoda je, že multimediálne centrum stačí v druhej izbe pripojiť iba HDMI káblom k TV a cez wifi, alebo LAN pripojiť k internetu (odpadáva Vám anténne/satelitné pripojenie a prípadne dekódovacia karta).

IMG 0962 IMG 0963

 

KODI Vám zo serverového prijímača načíta vybraný zoznam programov (FAV skupinu programov) aj s logami programov a taktiež Vám z tohto prijímača načíta EPG (elektronického programového sprievodcu).  V načítanom zozname programov sa môžete pohybovať a môžete programy prepínať tak, ako na satelitnom linuxovom prijímači. Treba však počítať s tým, že v KODI je prepínanie o čosi dlhšie, vzhľadom na nutné načítanie programu do pamäte prijímača.

IMG 0964 IMG 0965

 

Po nastavení cesty k úložnému priestoru serverového prijímača, či už USB, alebo sieťového disku môžete na tento disk nahrávať cez kodi a môžete si spúšťať aj uložené nahrávky na týchto pamäťových zariadeniach. Pre našich zákazníkov ktorí si zakúpia multimediálne centrum v eshope ELLANO.SK sme nainštalovali do týchto zariadení KODI 17.1, aj s nainštalovanými video a audio doplnkami a nastaveným doplnkom pre stream z linuxového prijímača do multimediálneho centra. Testovali sme aj stream v spojení multimediálneho centra  G-150 OTT TV BOX a linuxového prijímača s pomalším jednojadrovým procesorom Golden Interstar Xpeed LX2 a stream vysielania bol taktiež bezproblémový, takže hlavný linuxový prijímač nemusí byť drahý, ale ideálne je ak by mal dva tunery, aby sa mohli na každom zariadení pozerať rôzne programy súčasne. Video ako to celé funguje v prostredí multimediálneho centra a aj streamu vysielania v KODI, si môžete pozrieť vo videu pod touto recenziou.

plusy:

+cena

+podpora formátu 4k H.265 a podpora množstva ďalších multimediálnych formátov

+ prehrávanie z USB, micro SD karty a sieťového disku

+inštalácia a používanie množstva androidových aplikácii a hier

+podpora 3D hier

+rýchly gigabitový ethernet

+interný wifi adaptér

+ verzia androidu verzie 6.0

+KODI 17.1

+možnosť použiť v KODI ako klienta ku streamu z linuxového prijímača

 

mínusy:

- nezistené

Záver:

Multimediálne centrum Golden Interstar G-150 OTT 4K poskytuje široké možnosti multimediálnosti.  Ťahákom multimediálnosti je rozhranie KODI 17.1 Krypton pomocou ktorého môžete sledovať archívy televízii, filmy, streamy a seriály z rôzných portálov. Výborná funkcia je použiť multimediálne centrum ako klienta k linuxovému prijímaču s OS enigma2. Pokiaľ máte záujem o multimediálne centrum Golden Interstar G-150 OTT 4K , môžete si ho zakúpiť v nakonfigurovanom stave v eshope ELLANO.SK za výhodnú cenu. K lepšiemu ovládaniu si môžete dokúpiť bezdrôtovú klávesnicu i8 Wireless Mini Keyboard.

Verím, že sa Vám recenzia páčila a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Nezabudnite si pozrieť aj video pod týmto článkom , ktoré zobrazuje funkcie multimediálneho centra a aj funkcie samotného KODI.

 

Video k článku

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (12)

 • Ivan

  Ivan

  07 apríl 2017 v 15:37 |
  tento multimedialny prehravac som si u Vas zakupil. pripojil som sa na domacu siet ale nijak nevie nájst moj Vu solo 4 k. neviem co stým.
  • IvanP

   IvanP

   08 apríl 2017 v 07:42 |
   Dobrý deň.
   Cez multimediálne rozhranie KODI ide prehrávanie po sieti bezproblémovo.
   Musíte si však pridať zdroj odkiaľ chcete prehrávať napr pre videa to nastavíte v KODI : Videa/Súbory/Pridať Videa.../Vyhľadaľ/Sieť Windows (SMB) tam Vám vyhľadá všetky zariadenia v protokole SAMBA ktorý používajú aj linuxové prijímače. Namapujete si z ktorého zariadenie a ktorý priečinok s videami sa Vám má pripojiť,
   Tento prípojný bod sa Vám uloží a môžete spúšťať v ňom uložené videá.
 • Ivan

  Ivan

  09 apríl 2017 v 19:42 |
  stale mi vypisuje chyba 2 zdielanie nie je pristupne.skusam dalej
 • Gustoh

  Gustoh

  10 apríl 2017 v 05:35 |
  Mas vsetko co sa tyka siete nastavene spravne?IP adresa,maska,gateway?Aj na VU+ aj na boxe?Urobis ping z PC na VU+ aj na box?
 • Ivan

  Ivan

  18 apríl 2017 v 17:32 |
  neviem co mam zle nastavene ale uz sa dostanem do adresara VU+4k viem si pozriet nahrate filmy ale vobec nemozem aktivovat stream zTV vysielania linuxového prijímača
 • Ivan

  Ivan

  18 apríl 2017 v 18:37 |
  vypisuje : PVR klienti: VU+/Enigma 2 klient
  doplnok nebolo mozne nacitat.Objavila sa neznama chyba
  • IvanP

   IvanP

   19 apríl 2017 v 14:43 |
   Dobrý deň.
   Môžete mať nejaký konflikt v domácej internetovej sieti , alebo sa Vám zmenila IP adresa prijímača z ktorého streamujete.
   Odporúčam reštart routra, reštart serverového prijímača a na serverovom prijímači nastaviť pevnú IP adresu.
   Skontrolovať nastavenie PVR doplnku KODI či je zadaná skutočná IP adresa serverového prijímača.
   • Ivan

    Ivan

    15 máj 2017 v 12:46 |
    cez PVR som vosiel do konfigurovania,v obecnych som zadal miestnu cestu.v ceste zoznamu stop M3Uso vosiel do VUsolo 4Ka tam mi ponuka bud Hardisk alebo Root. A dalej neviem co mam zadat na stremovanie. pravdepodobne Root a co dalej?
    • IvanP

     IvanP

     16 máj 2017 v 18:15 |
     PVR doplnok VU+enigma sa používa na stream z linuxového prijímača a nie z m3u playlistu a zadáva sa IP adresa serverového prijímača z ktorého sa bude streamovať TV vysielanie.
     • Ivan

      Ivan

      26 máj 2017 v 14:34 |
      Hm,po preinstalovani kodi u Vás sa mi pristroj bez problemov rozbehol. Velmi Dakujem za pomoc. a mala otazka na zaver.Dá sa spravit celá záloha G- 150 ky ? ak ano ako na to
 • IvanP

  IvanP

  31 máj 2017 v 17:48 |
  Dobrý deń.
  Ako a či sa dá urobiť záloha celého androidu nájdete jedine na fórach ktoré sa konkrétne touto tématikou zaoberajú

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget