× Ak máte otázku na prijímač Technisat, tu založte novú tému

VU+ Duo 4K - VTI Image problémy

  • streethawk
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
11 sep 2019 11:55 - 11 sep 2019 12:00 #23590 od streethawk
VU+ Duo 4K - VTI Image problémy bolo vytvorené streethawk
Zdravím vás borci, podeľte sa prosím o info, aký SW používate u tohto prijímača, resp. ktorý sa vám najlepšie osvedčil...prijímač mám takmer od začiatku ako vyšiel u nás na trh, používam stále najnovší VTI Image (posledný update 5/2019), problémy s prehrávaním niektorých MKV (tie isté na Solo 4K išli krásne), ked pustím Youtube aplikáciu obraz na nej nikdy nenabehne na 1x, vždy musím zatvoriť a znovu pustiť a až potom je to OK...Ďalej keď reštartujem box nabehne mi po stranách a dole taký divný zašumený pás po okrajoch, keď dám následne reštartovať iba Enigmu, tak to nabehne OK.
Toto sú tak v kocke u mňa chyby, ktoré som postrehol. Nerád by som sa vzdal tohto VTI Image, veľmi sa mi páči a vyhovuje mi, ale ak je niečo lepšie, kde toto všetko funguje bezproblémov, tak budem rád ak poradíte...
Skôr nadobúdam dojem, že je to nie príliš vydarený box a predávať moje staré dobré Solo 4K bola chyba...predtým som mal Xtrend 9000, 9500, VU+ Solo 4K, mám i druhý box v spálni Zero 4K a mám pocit, že i ten je stabilnejší ako Duo 4K... :(
Divné je, že ani nový SW nevychádza už dlho...Ďakujem ;-)

VU+ Duo 4K, VU+ Zero 4K, Denon 2400X, Panasonic TX-58DX780E
Posledný krát upravené:11 sep 2019 12:00 streethawk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
11 sep 2019 14:00 #23591 od mod
Odpoveď od mod na tému VU+ Duo 4K - VTI Image problémy
Duo 4K má problémy s niektorými staršími kódekmi videa, je to údajne HW problém, takže softvérovo sa to poriešiť nedá.

S tými pásmi som problém nezaregistroval, možno by stačilo naflashovať nanovo posledný image 14.0.3, kedže si si robil online aktualizácie, ktoré spôsobujú podobné vrtochy.

Youtube TV by už mal byť aj v Open ATV 6.3, takže môžeš vyskúšať, ale FCC a chromium v nom nenájdeš, to je len vo VTI.

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • streethawk
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
11 sep 2019 14:16 #23592 od streethawk
Odpoveď od streethawk na tému VU+ Duo 4K - VTI Image problémy
Vďaka za odpoveď, veď práve, že mne vyhovuje VTI parádne, ale akosi zaspali posledné mesiace...uvidím...
K tomu prehrávaniu MKV, ja by som chápal, keď film nejde prehrať vôbec, ale mne sa podarí pustiť prehrávanie až na 2-3x...niekedy to ide hneď, inokedy musím ísť späť do menu a zasa naspäť do defaultneho adresara filmov...proste také divné chovanie...
Skúsim asi BlackHole Image, údajne sa im tam podarilo na Duo 4K rozchodiť i Multistream...

Dám vedieť ako dopadnem ;-)

VU+ Duo 4K, VU+ Zero 4K, Denon 2400X, Panasonic TX-58DX780E

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • streethawk
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
24 sep 2019 18:36 - 26 sep 2019 10:27 #23610 od streethawk
Odpoveď od streethawk na tému VU+ Duo 4K - VTI Image problémy
Ahoj, takže vyskúšal som "BlackHole Image"...až na pár pre mňa dôležitých drobností, je to perfektný Image.
Multistream - funkčný bezproblémov!!!
Rýchlejšie prepínanie kanálov všeobecne, v porovnaní z VTI
Youtube - funguje vždy na 1x (u mňa na VTI väčšinou až na 2x)

Používam na nahrávanie NAS server, mám tam 2 nazdieľané adresáre a do príjimača si ich pripájam cez "Mount Manager", obidva...To je na BlackHole problém, pripojí mi buď jeden, alebo druhý, oba mi nedovolí, sú na jednej IP adrese, tak zrejme preto...na VTI idú krasne oba, jeden používam na nahravanie a druhý mám ako úložisko BD ripov...
Ďalšia vec je, že na VTI je perfektne riešený streaming medzi dvoma priímačmi VU+, v Blackhole som túto možnosť nenašiel...

EDIT: Streaming medzi VU+ prijímačmi funguje v pohode i v BlackHole Image (len je to tam inak nazvané, resp. blbo preložené do slovenčiny), akurát to neprenáša EPG, neviem prečo... :)

Inak je fakt perfektný a stabilný, mám ho skoro 2 týždne nainštalovaný a okrem spomínaných vecí je super...

Tak ahoj ;-)

VU+ Duo 4K, VU+ Zero 4K, Denon 2400X, Panasonic TX-58DX780E
Posledný krát upravené:26 sep 2019 10:27 streethawk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.135 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu