× Ak máte otázku na prijímač Optibox, tu založte novú tému

OPTIBOX Alligator MPEG4(H.264)HDTV

  • Vlado49
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
09 sep 2019 14:16 - 09 sep 2019 17:12 #23583 od Vlado49
OPTIBOX Alligator MPEG4(H.264)HDTV bolo vytvorené Vlado49
Roky mi dobre slúžil OPTIBOX Alligator ale v poslednom čase sa zle zapína, nakoľko diaľkovým ovládačom ho nevypnem. Od jedného času sa mi objaví pri zapnutí hlavným vypínačom placka: Time smart recording, takže ho zapínam a vypínam hlavným sieťovým vypínačom. Keď po zapnutí hlavným vypínačom na sieť zostáva svietiť červená kontrolka ktorú musím nechať svietiť, po uplynutí desať minút hlavným vypínačom vypnem na desať sekúnd, znovu zapnem a rozsvieti sa zelená kontrolka. Na zelenom displayi sa na chvíľu objaví kód B04.30 (niekedy farebné slniečko ako trikolóra) potom Loading... a zasa musím aparát nechať zapnutý, po desiatich minútach zasa hlavným vypínačom zapnúť a vypnúť, zelená kontrolka, kód B04.30, Loading... a po určitom čase sa Loading... na chvíľu preruší a naskočí nový Loading... a vzápätí Booting a potom sa už objaví a hrá prednastavená televízna stanica a Alligator je plne funkčný a ovládaný DO. Včera som nastavil továrenské nastavenie, znovu vyhľadal poukladal stanice (Sky link), vypol prijímač hlavným vypínačom a dnes končí aparát pri prvom Loadingu, druhý Loading a Booting a prednastavená stanica veľké NIČ, takže neviem si rady. Vie niekto poradiť, alebo dať vedieť kde nájdem servis v okolí Dunajskej Stredy kde by mi pomohli? Vďaka. Vlado49
Posledný krát upravené:09 sep 2019 17:12 Vlado49 Dôvod: Doplnenie textu o hlásenie Time smart recording

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
10 sep 2019 09:06 #23586 od jan58
Odpoveď od jan58 na tému OPTIBOX Alligator MPEG4(H.264)HDTV
Asi bude chyba v zdroji, alebo v procesore. Zdroj ti premeria hocijaký elektro technik, vymeniť kondíky a uvidíš. Ak oprava zdroja nepomôže, nemá zmysel to riešiť, kúp si nový.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Vlado49

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Vlado49
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
10 sep 2019 11:47 #23588 od Vlado49
Odpoveď od Vlado49 na tému OPTIBOX Alligator MPEG4(H.264)HDTV
jan58 Vďaka za promptnú odpoveď. Aby som úplne zneužil Tvoju ochotu, ak budem kupovať novú skrinku k televízoru (ktorý mám len na príjem terestriálny a káblový) k televízoru LG 47LS5600 a programy nakupujem u Skylinku cez IRDETO kartu, akú by si odporučil kúpiť terestriálno satelitnú skrinku bez nutnosti kupovať predražený CI modul, tak aby stačilo do zariadenia pichnúť Skylink irdeto kartu a samozrejme aby mi skrinka vydržala k spokojnosti aspoň tak dlho ako stávajúci Optibox Alligator. Za Tvoj čas a odpoveď ďakujem vopred. Vlado49.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 sep 2019 14:15 #23589 od mod
Odpoveď od mod na tému OPTIBOX Alligator MPEG4(H.264)HDTV
Skylink ready prijímač je len jeden, ktorý je combo: satelity.ellano.sk/gosat-gs-7075-combo_36861.html a ten moc neodporúčam.

U "neSkylink ready" treba mať v dnešnej dobe CI slotm ako poistku, podporu nového kodeku HEVC a tých moc nie je, záleží od toho kolko do toho chceš investovať:

satelity.ellano.sk/satelitne-prijimace_3...7%5B1%5D=%C1no#tfilt

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

www.satelity.ellano.sk

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.148 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu