AB Cryptobox 550HD poradňa

Viac
21 mar 2015 23:16 #14724 od Kubik
Odpoveď od Kubik na tému AB Cryptobox 550HD poradňa

fretkar napísal: Dnes som stiahol zo stránky výrobcu soft „550HD_Mcas_V1.09.10400_20131105_A.bin“ a po reštarte mi začal vypisovať, že mám skrat na LNB a že to mám skontrolovať a reštartovať. Ale aj keď celkom odpojím ant. kábel a znovu to zapnem, stále to vypisuje. Mám taký pocit, že to nebol soft pre tento tuner. Signál mám z káblovky a doteraz to šlo. Teraz nemôžem to ani preinštalovať lebo cez to chybové hlásenie mi nepripojí ani usb klúč.
Poraďte. Pôvodne som tam mal asi 550HD_MCAS_V1.09.8854_20130603_A.bin. Dík


ako spravim restart AB cryptoboxu 550HDC???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2015 23:20 #14725 od Kubik
Odpoveď od Kubik na tému AB Cryptobox 550HD poradňa

fretkar napísal: Dnes som stiahol zo stránky výrobcu soft „550HD_Mcas_V1.09.10400_20131105_A.bin“ a po reštarte mi začal vypisovať, že mám skrat na LNB a že to mám skontrolovať a reštartovať. Ale aj keď celkom odpojím ant. kábel a znovu to zapnem, stále to vypisuje. Mám taký pocit, že to nebol soft pre tento tuner. Signál mám z káblovky a doteraz to šlo. Teraz nemôžem to ani preinštalovať lebo cez to chybové hlásenie mi nepripojí ani usb klúč.
Poraďte. Pôvodne som tam mal asi 550HD_MCAS_V1.09.8854_20130603_A.bin. Dík


ako spravim restart AB cryptoboxu 550HDC???
aky zadat PIN do AB cryptoboxu 550HDC???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 mar 2015 23:49 #14726 od Kubik
Odpoveď od Kubik na tému AB Cryptobox 550HD poradňa

fretkar napísal: Tak konečne som zohnal kábel na tú RS a v pohode som prepálil ten soft a už to beží. Aj som prišiel na problém, ktorý som mal. Ja mám totiš „C“-čkový tuner a dával som tam SAT soft. Preto on vypisoval skrat na vstupe. Tak že už je všetko v poriadku. Dík za pomoc. Ale aj tak sa spýtam, dá sa použiť niektorý patch od Vás, aby som mohol sledovať niečo cez sieť (youtube a pdb.), alebo ako sa to nastavuje ručne. Ešte ras dík.


mam taky isty problem. takze aky presny FW si stiahol???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martin dano
  • martin dano-ov Avatar
  • Offline
  • Silver
  • Silver
  • HD čiernobielo
Viac
22 mar 2015 00:25 #14727 od martin dano
Odpoveď od martin dano na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
www.digitalne.ellano.sk/forum/ab-cryptob...-ab-cryptobox-550hdc :) HDC som nemal , tak neviem potvrdiť ktori je naj
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Kubik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 mar 2015 10:15 #14728 od texno_lover
Odpoveď od texno_lover na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
dobry den, prestal mi ísť transpordér 12109 na astre 23,5 , všetky kanaly na nom maju slaby signal, resp. skáču 20-60 % prestalo to ísť včera , ostatne transp. vsetky funguju maju dobry signal , s parabolou sa nehybalo , skusil som reset znovu nahodenie transp. a zase to isté, kde može byť ešte chyba? myslim že je zariadenie ešte u Vás v záruke , bol to komplet set

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
22 mar 2015 10:33 #14729 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
Zdravím,

zkoušel jsem tento transpondér u sebe a síla i kvalita signálu je v pořádku. Takže přímo transpondérem to nebude.

Jako první bych zkusil doladit parabolu. Sice jste s ní nehýbal, ale mohlo dojít k jejímu samovolnému posunu třeba větrem, pokud není plně dobře uchycená. Při malém posunu se to může projevit jen na některých transpondérech.

Další možností je nějaká HW závada - na LNB, na tuneru ... Můžete přijímač zkusit vzít k někomu jinému (pokud máte možnost) a zkusit to u něj - tím ověříte zda samotný přijímač funguje OK.

Každopádně, než budete zařízení posílat na reklamaci, tak bych určitě zkusit doladit parabolu. To je nejpravděpodobnější příčina problému.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 mar 2015 10:37 #14730 od texno_lover
Odpoveď od texno_lover na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
s parabolou som skušal jemne naklonenia do všetkych stran, vždy sa to este viac zhoršilo tak som to nechal na pôvodnom bode, skusim iný prijímač, (včera som si všimol že sa 550HD strašne prehrieva, bol uplne horuci (skoro som na nom ruku neudržal)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
22 mar 2015 10:45 - 22 mar 2015 10:47 #14731 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
Pokud se extrémně přehřívá, tak to je divné. Může být opravdu závada na přijímači a nebo tam může být někde v sestavě nějaký jiný problém, který to přehřívání způsobuje.

Zkuste tedy jiný přijímač, zda na něm bude frekvence fungovat OK.

A zkuste 550HD od všeho úplně odpojit a nechte ho jen tak zapnutý do elektriky, zda se bude i tak přehřívat. Každopádně pokud je opravdu extrémně horký, tak ho raději nenechávejte zapojený bez dozoru, ať ještě nevyhoříte (člověk nikdy neví..)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:22 mar 2015 10:47 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 mar 2015 19:17 #14734 od TitusXX
Odpoveď od TitusXX na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
Ak sa prehrieva niekde máš skrat.
Skontroluj káble,F-konektory...


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 mar 2015 07:22 #14738 od Kubik
Odpoveď od Kubik na tému AB Cryptobox 550HD poradňa

martin dano napísal: www.digitalne.ellano.sk/forum/ab-cryptob...-ab-cryptobox-550hdc :) HDC som nemal , tak neviem potvrdiť ktori je naj


Prosím ta skus pozriet do info ktory FW mas teraz naistalovany. Vdaka.
Vilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martin dano
  • martin dano-ov Avatar
  • Offline
  • Silver
  • Silver
  • HD čiernobielo
Viac
23 mar 2015 13:02 #14754 od martin dano
Odpoveď od martin dano na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
do 550 HD je Patch V1.09.1239-9-6-2014 A :)
ale ak maš 550 HDC ,tak to nemam odskušany ani jeden ,lebo HDC som nemal :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 júl 2015 08:13 #15594 od MartinTV
Odpoveď od MartinTV na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
Ahojte,

prosim vas neviete mi niekto poradit kde by som mohol mat problem ked mi vypadavaju programy na 12363? Jedna sa napriklad o STV1 HD,STV2 HD, CT Sport HD. Na AB Cryptobox 550HD mam najnovsi soft.

Vypadava to z casu na casu razom mi klesne signal a sekne alebo napise ze slaby signal a musim pockat nejaky cas a zase ide.

Myslel som si ze to je konvertorom tak som kupil novy LNB Inverto Twin Black Ultra ale robi mi to iste.

Kedze mam dva kable skusil som na druhom a tam som to mal asi 15 minut a vyzeralo to v pohode aj ked to je kratky cas asi.

Napada ma este zeby to mohlo byt tym ze ten kabel na ktorom to robi uz je v celku dost stary a na jednom konci ma iny F-konektor ako na druhom (jeden je jednoduhco novsi ten co ide do prijimaca)

Alebo mam zavolat nejakeho odbornika s pristrojom nech mi poriadne nastavi parabolu?

Dakujem

Martin

AB Cryptobox 550HD
THOMSON THS812

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martin dano
  • martin dano-ov Avatar
  • Offline
  • Silver
  • Silver
  • HD čiernobielo
Viac
09 júl 2015 08:26 #15595 od martin dano
Odpoveď od martin dano na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
nevolaj nikoho vymeň kable a hotovo ,určite transporteri su haklive na kvalitu nastavenia paraboly ,alebo na tok signalu.Stari kabel treba vymeniť ,môže byť niekde popraskany ,alebo poškodeny :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 júl 2015 15:00 #15598 od MartinTV
Odpoveď od MartinTV na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
Novy kabel kupeny a vymeneny, este som nemal cas to nejako presnejsie nastavit mam to len provizorne a robilo mi to obcas aj tak. Skusim to postelovat ked pridem z prace.

Ale zacinam mat obavy po rozhovore s predavacom v obchode o dva listnate stromy, ktore su cca 20 m od paraboly ale su dost vysoke a fakt zacinam mam tusenie ze stoja v ceste signalu. A to ze som s tym zacal mat problemy az teraz moze byt tym ze vyrastli.

Martin

AB Cryptobox 550HD
THOMSON THS812

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martin dano
  • martin dano-ov Avatar
  • Offline
  • Silver
  • Silver
  • HD čiernobielo
Viac
09 júl 2015 20:40 #15606 od martin dano
Odpoveď od martin dano na tému AB Cryptobox 550HD poradňa
no jasne tu je pes zakopany ,to som mal aj ja u otca a musel som orezať konare.V zime nebol problem bo nebolo listia ,ale potom pomohla iba pilka :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.228 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu