× Ak máte otázku na prijímač Amiko, tu založte novú tému

Amiko a3 problém s kartou FreeSAT

  • mattoo
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 jún 2016 07:19 - 13 jún 2016 07:22 #18487 od mattoo
Amiko a3 problém s kartou FreeSAT bolo vytvorené mattoo
Ahojte

Potreboval by som poradiť. Som užívateľ prístroja amiko a3, naozaj len užívateľ, preto smerujem svoju otázku na toto fórum.
Prístroj má asi problém s kartou od freeSATu (UPC provider). Teda niekedy po zapnutí ju nenájde, niekedy ide, no po chvíľke príde na obrazovku nechcené SCRAMBED. Niekedy počas sledovania programu napíše "CARD INSERT CRYPTOWORKS" ale všetko beží bez seknutia ďalej, to je ten najlepší prípad. Ako obslužný program čítania karty mam MCAS. Ten v tomto prípade musím zastaviť a potom znovu spustiť, niekedy pomôže, niekedy nie. Niekedy mi ide len časť programov. Takže celé zle.
Rád by som vedel, či náhodou neexistuje aj nejaký iný program, ktorý by pracoval ako má, teda ak je problém v ňom. Resp ako problém vyriešiť.
A krajná možnosť, či je na trhu prístroj (multimediálne centrum) podobných parametrov a za podobnú cenu ako bolo ešte pred pár mesiacmi amiko a3.

Ďakujem pekne za rady a pomoc.
Posledný krát upravené:13 jún 2016 07:22 mattoo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
13 jún 2016 08:35 #18488 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko a3 problém s kartou FreeSAT
mcas treba vyhodiť a používať iba oscam s internou čítačkou. Oscam nájdeš tuto na fóre. Myslím, že s internou čítačkou sú tie po 25.9.Ja osobne som prešiel všetky zverejnené mcasy a toto robia všetky. Zároveň najstabilnejší SW je 72. Čo sa týka prijímača, podľa môjho názoru je to prijímač, kde je najlepšie odladené KODI. Veľkou nevýhodou je nefunkčný timeshift a nahrávanie, ale to sa kompenzuje KODI.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mattoo
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 jún 2016 08:48 #18490 od mattoo
Odpoveď od mattoo na tému Amiko a3 problém s kartou FreeSAT
Ďakujem za radu, prídem domov a vyskúšam.
Ja som skúšal aj OSCAM, ale ten mi nechcel ísť, kartu vôbec nenašiel, možno to bola staršia verzia bez tej internej čítačky ako píšeš.
SW mám najnovší, ktorý ponúkol aktualizovať samotný prístroj. Niesom si celkom istý, či je to práve 72. Ale určite by to šlo nejako prepáliť späť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 jún 2016 11:10 #18492 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko a3 problém s kartou FreeSAT
Nájdi si configuráciu oscamu a internej čítačky od nick "daredevil" a cez web info to uprav podľa potreby. Treba použiť konfiguráciu irdeto karty (bez rsa key) a nie pre ice (cryptoworks). Najnovší soft je 78 a mne vždy vypisoval po určitom čase, že aplikácia spark prestala pracovať a zamrzlo to. Vrátil som to na 72 cez reboot recovery. Odporúčam urobiť si zálohu settingu cez misc. setting- database transform - a export database. Určite sa Ti zíde, lebo skôr či neskôr budeš musieť urobiť továrenské nastavenie a takto si nastavíš prijímač do 10 minút.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mattoo
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 jún 2016 20:47 - 13 jún 2016 20:53 #18497 od mattoo
Odpoveď od mattoo na tému Amiko a3 problém s kartou FreeSAT
Tak som sa s tým šiel pasovať, no zjavne som v "lese" :unsure: a to tomu venujem asi 2hodky aj s čítaním rôznych tém na fóre.
Nemohol by si mi prosí hodiť nejaký polopatistický popis činností, ktoré mám od začiatku až dokonca urobiť? Som v tom úplný nováčik. O satelit sa mi staral vždy kolega z práce, no teraz odišiel na stáž do GB, takže to aj tak vyzerá. Resp aby sme tu nespamovali, môžem ti dať svoj mail (videl som tu niekde posunutý aj tvoj, ak je ešte akutálny) resp ti kľudne aj zavolám ak by si mal niekedy čas a ty by si ma navigoval. No na dnes večer idem nainštalovať naspäť mcas :blink:

Ďakujem pekne
Posledný krát upravené:13 jún 2016 20:53 mattoo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 jún 2016 21:21 #18498 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko a3 problém s kartou FreeSAT
Mail je funkčný. Už neštuduj, máš už veľa informácií, treba to vyskúšať v praxi.
Začať musíš tým, že sa cez PC v domácej sieti musíš pripojiť na webinfo. Predpokladám, že Amiko máš pripojené na net. Tvoj domáci router mu pridelí IP adresu. Tú potrebuješ, začína klasicky :
192.168.xxx.x. Do PC (do prehliadača, napr. Mozila, google) do riadku napíšeš adresu takto: 192.168.xxx.x:8888. Vypýta si to od Teba meno a heslo. Defaultne je nastavené root a root.
Tým pádom si vo vnútri Amika a cez položku Files, si nájdeš oscam server a tam si upravíš položku reader (device = /dev/sci0) podľa vzoru, čo som Ti napísal predtým. Toto je interná čítačka. Dáš save a urobíš reštart oscamu. Že Ti to načítalo, zistíš po opätovnom prihlásení do webinfa, a v položke status budeš mať reader a napíše Ti cardok a budeš tam mať 6 entitlemens (zápisy)
Mail je funkčný, ak bude ešte problém, tak pošli mail.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mattoo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.211 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu