× Ak máte otázku na prijímač Amiko, tu založte novú tému

Amiko Impulse nebootuje

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
12 sep 2016 20:46 #19168 od Andymon
Amiko Impulse nebootuje bolo vytvorené Andymon
Dobry den, vlastnim Amiko Impulse wifi, ktore sa rozhodlo po malom vypadku prudu nenabootovat. Ostane stat na "ON" a dalej nic. Bol v nom nejaky mesiac nahraty posledny firmware a bwzal doteraz bez problemov. Existuje nejaka moznost ho flasnut naslepo, alebo nejake ine riesenie mimo servisu? Dakujem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
13 sep 2016 09:08 #19169 od TitusXX
Odpoveď od TitusXX na tému Amiko Impulse nebootuje
Skús ho prehrať cez rs 232...


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 sep 2016 10:03 #19173 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Nema rs232, aspon nie vyvedene von. Ci ho ma na doske, netusim. SKor som myslel na nieco take, ako ze by si pri zapnuti samo naslo na usb firmware a flaslo, ak teda neodisla flash pamät...
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: ferov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 sep 2016 12:11 #19174 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Tak som sa docital, ze ma rs232 na doske, viete mi poradit zapojenie kabla pre flash?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 sep 2016 18:19 #19175 od TitusXX
Odpoveď od TitusXX na tému Amiko Impulse nebootuje
Tak skús nahrať fw na prázdne usb,vypni stb zo siete,zasuň usb a podrž tlačidlo ch+ a zapni stb,malo by ho začať sťahovať z usb...


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Andymon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 sep 2016 19:08 #19176 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Toto urcite vyskusam, bolo by to pohodlne riesenie. Inak vytiahol som rs232 konektor zo starej HD8200ky, presne pasuje na dosku toho Amiko impulse. Docital som sa o tom na inom fore. Flasnut sa to vraj ma softwarom Make Alive My STB (chip 3511) -- By Dekolte. Vie mi to niekto potvdit? nemam len RS232 kabel samica-samica, zajtra zozeniem. Vraj by to mal byt kabel RS232 null modem? co to znaci? Podla navodov sa tak ci tak pouzivaju iba piny 2,3,5, tak je zapojena aj ta prepojka rs232 z HD8200.

Dam vediet. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 sep 2016 19:16 #19177 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Tudy cesta nevede, Impulse nema ziadne tlacidlo na celnom paneli a na DO nereaguje, Asi ostava skusit uz iba to RS232 flash.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
14 sep 2016 21:38 #19182 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Zdravim, tak ak by niekto mal podobny problem, napisem sem riesenie. Amiko Impulse na doske obsahuje konektor pre RS232, 4 pinovy. Treba si zadovazit kabel RS 232 9F/9F /9 pinova samicka na oboch koncoch, klasicky, nekrizeny. 4 pinovy konektor na doske Impulse ma nasledovne zapojenie pri pohlade od displaja pristroja: pin 1 na doske - pin 5 RS232, pin 2 na doske -pin 3 RS232, pin3 na doske - volny, pin 4 na doske - pin 2 RS232. Sikovnejsi si napajkuju, ja som pouzil redukciu zo starsieho AMIKO HD 8200, ktoru stacilo pripojit na dosku a prepojit s pocitacom vyssie spomenutym kablom RS232 9F.

Kabel pripojime k pc, prepojime s vypnutym AMIKO Impulse. Na PC spustime predom stiahnuty software "Toolbox for All Amiko 3516 by Dekolte" klik na "upgate" zvolime prislusny firmware pre amiko impulse. Zvolime prislusny com port. Ak pocitac obsahuje RS232 konektor, bude to com1, alebo com2 /v mojom pripade to bolo com2. Ak sa pouzije RS232 na usb, komunikuje na com5, alebo com6 porte. Treba skusit.

Odklepneme "next" a pripojime napajanie STB Impulse. Ak sme zvolili spravny port, na displaji STB sa objavi "conn" na chvilu a potom zacne flasovanie firmware. Na dispalji STB sa zobrazuju striedavo pomlcky. Az sa flash skonci, soft vaz vyzve ci chcete finish. Odklepnete a STB sa sam restartuje. Ak ste flasli spravny firmware, po restarte STB nabehne.

Pozor, soft po vyzvani treba vypnut, ina sa po chvili flashovanie spusti opet. Pocas flashovania neprerusujte...

Prikladam aj foto, kde to chalan flasuje "Toolbox for All Amiko 3511 by Dekolte" softom, ale tym mi to neslo. Cely postup treba robit na win 7, na win 10 sa dostanete iba po "conn" a dalej porty nekomunikuju.

Nerucim za pripadne skody sposobene tymto postupom :-) Robite to na vlastnu zodpovednost. Niekomu to snad pomoze ozivit mrtve Amiko Impulse. V pripade otazok mi napiste na "Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript." pomozem...

Redakcia moze tento postup odskusat a spracovat do zrozumitelnejsej podoby.

Dakujem TitusXX za snahu pomoct.
Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: tolux, Lukunka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
14 sep 2016 22:01 - 14 sep 2016 22:07 #19183 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Zapojenie RS232 9M - 9pinovy samec pohlad z predu vid obrazok,
Prílohy:
Posledný krát upravené:14 sep 2016 22:07 Andymon Dôvod: Pridany obrazok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
14 sep 2016 22:15 #19184 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Soft ktorym som nahral firmware do mrtveho Amiko Impulse v prilohe. Plus posledny firmware pre Impulse...

Táto správa obsahuje prílohy.
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte sa pre zobrazenie.

Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: salu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 dec 2018 20:17 #22726 od Eibner
Odpoveď od Eibner na tému Amiko Impulse nebootuje
Dobrý deň.Mám ten istý problém,ale moja doska neobsahuje RS 232 konektor.Na pravej strane má 2xUSB port.Ako sem nahrať firmware?Je na to nejaký postup?Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 máj 2019 13:40 #23294 od mr.dred
Odpoveď od mr.dred na tému Amiko Impulse nebootuje
Je to síce staršia téma, ale určite sem niekto nazrie, keď bude mať problém .

Celý postup, čo sem dal Andymon je v poriadku, akurát na mojom Amiku Impulse som musel prehodiť piny RX a TX.
Čiže zapojenie toho prepojovacieho káblu na RS bolo:
Pin 1 - na pin 5 (RS)
Pin 2 - na pin 2 (RS)
Pin 4 - na pin 3 (RS)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
28 máj 2019 17:23 #23297 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
No ano, ono to totiz zavisi od toho, ci mate rs232 kabel klasicky, alebo krizeny. Ja som mal tusim krizeny, uz neviem. Ale tie amika este dva kusy prevadzkujem :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andymon
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
28 máj 2019 17:26 - 28 máj 2019 17:28 #23298 od Andymon
Odpoveď od Andymon na tému Amiko Impulse nebootuje
Pre Eibner: Ako je vyssie na fotkach, amiko impulse nema vyvedeny rs 232 von, ale na doske je stvorpinovy maly konektor. Do toho bud zohnat redukcie, vid. vyssie, alebo sikovnejsi podla fotky napajkovat priamo na konektor.
Posledný krát upravené:28 máj 2019 17:28 Andymon Dôvod: Doplnenie
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mr.dred

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
29 máj 2019 06:34 #23300 od mr.dred
Odpoveď od mr.dred na tému Amiko Impulse nebootuje

Andymon napísal: No ano, ono to totiz zavisi od toho, ci mate rs232 kabel klasicky, alebo krizeny.

Ja som nemal kábel s dvomi konektormi. Z historickej PC myši na RS som amputoval kábel a volný koniec som pripájkoval na protikus konektora do DPS.... tak že krížený nebol.
Ale nevadí, návod pomohol a to je podstatné.
Mám v správe 6 týchto prijímačov (po rodine) a toto bol prvý prípad, čo padol "systém" pri update uživateľského nastavenia. Podozrenie mám na USB-kľúč... Z druhého to šlo normálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.221 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu