× Ak máte otázku na prijímač Amiko, tu založte novú tému

Blikanie obrazu cez HDMI Amiko Mini HD 265

  • balkinko
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
11 nov 2022 13:15 #26482 od balkinko
Dobry den,chcem sa opytat ci neviete zistit ako vyriesit problem s blikanim obrazu u satelitnych prijimacov Amiko Mini HD 265 s televizormi znacky Samsung. Pomoze len znizit rozlisenie ale zase obraz je neostri co sa zakaznikovi nepaci. Skusal som vymenit rozne znacky HDMI kablov nepomohlo. Pomoze ked sa da ina znacka TV.
Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
11 nov 2022 13:32 #26483 od peter
Odpoveď od peter na tému Blikanie obrazu cez HDMI Amiko Mini HD 265
Čo to presne spôsobuje asi nezistíš, kedže s iným typom TV problém nie je. Môže ísť o problém TV, ale aj o problém boxu, každopádne to ty nevyriešiš a Amiko a aj Samsung sa ti na to vy...

Najjednoduchšie je vymeniť mu box za iný. Taký lacný krám k drahému 4K televízoru nepatrí!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 mar 2024 14:32 #27238 od Milan_2503
Odpoveď od Milan_2503 na tému Blikanie obrazu cez HDMI Amiko Mini HD 265
dobrý deň, chcel by som oživiť túto tému, nakoľko po 12tich rokoch sme vymenili náš Panasonic za 4K Samsung, a hľadáme riešenie ako toto blikanie odstrániť, ak je to vôbec možné... :(
s Panasonicom toto Amiko mini HD265 nemalo problém, a s novou telkou čo manželka dostala k narodeninám, je to zrazu nepozerateľné...
- takže otázka znie, je toto Amiko absol. nevhodné k tomuto typu TV od Samsung, a treba ho nevyhnutne nahradiť alebo nie? ak ano tak čím?

(máme Skylink, nová TV je typ Smart Neo QLED 4K ultra HD)

+ešte taký postreh: pri zisťovaní v čom by to mohlo byť, sme zistili, že to Amiko má SWverziu 1.3.92 s áciou 7/2019;

- Vedeli by ste mi niekto poslať link, ktorý firmware by tomu pomohol (ak taký je a má to význam)?
- potom po nahratí FW je potrebné dať pôvodné nastavenia? (som laik, radšej sa pýtam, doteraz sme podobné veci neriešili, len pozerali TV)
- zmaže mi to aktuálne nastavenia programov, a nastavení, tj bude treba všetky znovu nahadzovať? (či je potrebné si spraviť zálohy, čo kde ako bolo nastavené..)

vopred ďakujem za všetky konštruktívne riešenia/ rady,
neradi by sme boli cez veľkú noc bez

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 mar 2024 09:59 #27239 od jan58
Odpoveď od jan58 na tému Blikanie obrazu cez HDMI Amiko Mini HD 265
Za vyskúšanie nahratia novšieho softvéru nič nedáš a aspon sám zistiš či to výrobca vyriešil alebo nie. Tu je najnovšia verzia z 2023: www.sat-support.tv/?a=downloads&dir=213

Treba dať výrobné nastavenia po nahratí, to je nutnosť. Všetky stanice sa zmažú, naladíš si ich nanovo cez funkciu Fastscan. Žiadne zálohy si nerob, môžu preniesť nesprávne veci a prinajhoršom už box nespustíš.

Ak ti to nepomôže, treba kúpiť box inej značky. Také podobne jednoduché ako je Amiko a zvládajú 4K rozlíšenie nájdeš tu: satelity.ellano.sk/35859/uni-citacka.htm...j+produkty&f=a#tfilt

Prípadne ak chceš niečo s lepším obrazom: satelity.ellano.sk/linuxove/tovarensky-s...j+produkty&f=a#tfilt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.166 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu