Problem s Enigmou

Viac
04 feb 2015 16:22 #13927 od darkdevilll
Odpoveď od darkdevilll na tému Problem s Enigmou
Skús OpenATV 4.3, čistú. Setting si zedituj a naláduj, alebo to za 20minút urob ručne. Kde je problém? A upravíš si ju na svoj obraz. Ono totiž predkonfigurovaný pakel od predajcu dáva boxu na frak. A nech mi nikto netvrdí že nie! Ono to máš, že tam máš aj čo nechceš. To rovno z feedu stiahni všetky addony a nainštaluj to, uvidíš ten bordel!
Ja osobne som sa dožadoval ellaňáckej enigmy, šéfko mi ju do boxu asi nedal zámerne, lebo vedel, že bude kritika. Testol som tú jeho aj čistú a novú verziu 4.3, a je to rapídny rozdiel.
Ale nechytá sa to na HDMU/poslednú/ alebo Hyperion 4.5. To je iná káva! Hyperion síce potrebuje toho viac doinštalovať ručne, v HDMU je vo feede toho hrúza. Oscamy bez emu a ostatné emulátory šľapú bez zaváhania. To je len môj subjektívno-objektívny postreh.
Okrem toho som poriešil SPARK, hlavne pluginy, pakel som zavesil tu na fórum. Už týždeň ani jeden sek. Neviem čo riešite enigmu, čo tá má naviac? A hlavne čo z toho sa bežne využije?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 feb 2015 17:03 #13928 od mishak
Odpoveď od mishak na tému Problem s Enigmou
Ku volbe Spark vs E2:
mne osobne ide o look and feel toho SW: napr. zobrazenia info o kanaloch, zoznamu stanic a EPG.
Ked chces exaktny priklad, vezmi si vypovednu hodnotu EPG u Sparka - ma totalne ubohe EPG - na jednej stranke mas aktualne prebiehajuce programy a ked chces vidiet programy nasledujuce, tak ich mas POD SEBOU nasekane na druhej stranke (po volbe tlacidla vpravo). Ja chcem prehladnu timeline ako ma E2. A napr. zoznam programov si chcem personalizovat (pocet stanic, velkost pisma, picony, a pod). U Sparku to nie je mozne.
E2 OpenTV 4.2 od Ellano ma rovno Info nahlad na mnou preferovanu stranku CSFD predvolene na cervene tlacidlo (vid pic s EPG).
Spark mi mrzne rovnako, ak nie castejsie ako E2 OpenTv 4.2 od Ellano (a to to nehasim, neinstalujem pluginy, nehrabem sa v nastaveniach SW, som bezny uzivatel, ktory iba prepina a kde tu pozrie na info o programe).

Alebo sa proste pozri na prilohy a sprav si obrazok sam. Ak rozdiel nevidis, je pre teba Spark OK. Pre mna nie, pokial nebude nejaky plugin, ci skin, co mi to EPG nejako skrasli :)

A preco E2 od Ellana?
Ak uzivatel ma vela casu na hladanie vhodnych pluginov a beta-testovanie formou pokus/omyl,, plus ak chce cosi, co bude fungovat plug and play a ked nie, tak mu pomoze nejaky programmer, ktory to kodoval / nastavoval, tak ten uprednosti nejaky odladeny balik Enigmy a to je napr. aj E2 od Ellana!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 feb 2015 19:16 #13931 od darkdevilll
Odpoveď od darkdevilll na tému Problem s Enigmou
Máš pravdu. Všetko má svoje pre a proti. Ale.... použijem moje otrepané prirovnanie o obyvateľovi Hornej-Dolnej./sedliak/. Zapnem telku a kukám! O tom to hlavne je! Krátke info o sledovanom programe je dobré, nepotrebujem vycifrované EPG. Pokiaľ chcem čítať, kúpim si knihu alebo noviny!
Na surf po nete použijem PC, tablet atď.
Box je o pozeraní, čím viac blbostí okolo, tým viac relax v prdeli.
Si jeden z mála, čo zastáva takýto názor. Ono ťa to časom omrzí. Stereotypne nebudeš meniť skin, infobar atď. Potom už bude aký rozdiel medzi enigmou a fw? Aspoň u teba, s odstupom času.
Viem o čom meliem. A z vlastnej skúsenosti, spravujem boxy dosť širokému okruhu známych,a enigma ich veľmi rýchlo omrzela. S enigmou je to asi tak,že pre človeka bez pc znalostí a rozhľadu v elektronike, medzi app a podobne, bude enigma stále španielska dedina. Stačí jeden krok vedľa, a zoradené programy sú fuč, ľudia si to nevedia prepnúť späť, a spústa takýchto žabomyších situácií.
Zažil som záchvaty zúrivosti a videl som rozbité DO, sekeru v boxe a podobne. Aj to sa stáva. Vo fw takéto problémy nie sú! Prepneš a kukáš.
To v enigme hľadáš-hľadáš-prepneš-kukáš-hľadáš-nastavíš-prepneš-kukáš! Pre vydláka neprípustná kombinácia./To akože obyčajný človek,čo si na zapnutie TV potrebuje deň študovať návod na použitie!/. A 90 percent majiteľov linuxových boxov je práve z tejto kategórie. A ten zvyšok sú práve ľudia technicky a hlavne technologicky zdatní!
Bože asi vydám knihu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 feb 2015 08:40 #13942 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Problem s Enigmou
Dardevilll to presne vystihol!! Na AZboxe200s som mal tiež Enigmu2 a po 2 týždňoch ma to prestalo baviť. Amiko ma tu výhodu že keď ťa prestane bavyť hrajkať sa S ENIGMOU (a to po čase určite prestane) si prepneš do Sparku a len pozeraš. Moj názor je že vyhodiť za box viac ako 100EUR je absolutny nezmysel. A Amiko ma dobru obchodnu politiku, za malo penazí velmi vela muziky.
Tak box stál 77eur aj spoštovným! Večer som to rozchodil, chybal mi tam cam plugin. Nahodil som aj ENIGMU2 Open ATV posledna verzia. Je to určite lepšie ako Spark. Niektoré skiny su absolutne otrasné, napr. Matrix! Čítal som tu na fóre aj kritiku na Amiko Alien Mini respekrivne Alien 8900 HD.
Oneskorenie pri prepínaní v menu alebo pri prepínaní kanálov je si myslím celkom prijatelné. Doteraz som mal Showbox300 a AZ-box200s. Za tie peniaze si myslím že je to úplne vynikajúca mašina. Skúšal som aj Amiko Micro HD, čo je ešte menšia krabička a je bez Enigmy ale za 38EUR!!! Nechápem ludí ktorý dajú viac ako 100ečiek za krabičku na príjem satelitného signálu. Keď je to nové človek si s tým pohra 2-3 týždne a potom len klasika, zapnúť a pozerať. Tak ako ste písali, na surfovanie je PC alebo prípadne tablet ktorý tiež považujem za hračku, po čase prídete na to že za tie isté peniaze už máte celkom slušný notebook. Inak ďakujem za rady a pomoc. Vela som sa dozvedel z tohoto fóra. Ďakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 feb 2015 08:51 #13943 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Problem s Enigmou
Manželka sa ma pýtala ked som sa s tým boxom hrajkal, že čo to robím? Však len strčíš kartu a pozeráš nie? Keď som jej to trochu objasnil, tak bola prekvapená že čo potom robia v takom prípade obyčajný ludia? Keď su zručnejší tak si to najdu na fórach ale samozrejme musia mať zaklady prace s PC a softwarom, ak nie tak si priplatia a nie málo! Napr. u nas v Šturove si pýtaju len za nastavenie sat systemu aj 50-70 eur!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mishak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 feb 2015 09:04 #13944 od mishak
Odpoveď od mishak na tému Problem s Enigmou
@Darkedevil:
aha, uz chapem co si chcel povedat. Tak ANO, niekto z Hornej-Dolnej./sedliak/, menej technicky zdatny, naozaj nepotrebuje Enigmu, a ani by som mu vobec nedaval masinu s linuxom, lebo by som musel riesit kazde zamrznutie.
Sam som sa rozhodoval medzi linuxom (teda Amiko Alien Mini) a tymto: www.satelity.ellano.sk/32498/ab-cryptobo...mi-kabel-zdarma.html
Ako pisem, zatial som neolutoval, ze som zvolil linux (s tou E2 OpenTV 4.2), lebo mi to dalo to, co som od toho ocakaval // podotykam, ze som ocakaval uvodne problemy, ktore som aj mal - tie 2 noci s tym clovek stravi, kym si to nejako odladi.
Ak to teda bude aj nadalej fungovat tak, ako doteraz, tak som s tymto OK :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 feb 2015 14:01 - 05 feb 2015 14:07 #13950 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Problem s Enigmou
Mishak, ked nepotrebujes ENIGMU tak si si mohol kupiť Amiko Micro HD. Kupoval som ho pre rodičov ako prve Amiko v živote, stal 40EUR bol som všoku ked som ho vyskušal, ma 450mHz procesor, full HD, atd. To bolo asi pred vianocami, odvtedy som nainstaloval cca 10 boxov Amiko pre znamych a rodinu a sam som si kupil Amiko Alien Mini HD. Proste pomer cena vykon je bezkonkurencie, nehovoriac o dual boote ktore ponuka len amiko!! A v neposlednom rade chcem vyzdvihnuť ergonomiu a intuitivnosť dialkoveho ovladania!
Posledný krát upravené:05 feb 2015 14:07 lavega6

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 feb 2015 15:54 - 05 feb 2015 15:56 #13953 od mishak
Odpoveď od mishak na tému Problem s Enigmou
ja som praveze CHCEL Enigmu :) lebo sa mi paci jeho UI. Keby nesla Enigma, tak linuxove Amiko nechcem, lebo Spark sa mi ako UI nepaci. Siel by som do toho AB-cka, ktory som popisoval vyssie, kvoli tomu, ze predsa len sa mi UI toho jeho FW viac pacilo, ako Amiko (a vyber bol obmedzeny - potreboval som cosi, co dam za telku)

Co sa DO tyka, mas 100% pravdu, ma tutove tlacidla :)
Posledný krát upravené:05 feb 2015 15:56 mishak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 feb 2015 08:15 - 06 feb 2015 08:16 #13976 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Problem s Enigmou
Zatial som skušal som ENIGMU2 HDMU team a OpenATV, Viac sa mi pozdáva HDMU aj keď su v podstate dosť podobné, Cez víkend ešte skusim PKT prípadne nejake ine ENIGMy a dam vedieť ak by to niekoho zaujímalo.
Posledný krát upravené:06 feb 2015 08:16 lavega6
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mishak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 feb 2015 08:30 #13977 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Firmware
Je lepšie aktualizovať v prijímači cez Spark alebo z USB?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 feb 2015 08:38 #13979 od mishak
Odpoveď od mishak na tému Problem s Enigmou
jasne ze zaujimalo, vopred dik :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 feb 2015 11:04 #14051 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Problem s Enigmou
Tak po výkendovom testovaní som zistil toto:Podla mňa ideálny linux pre Amiko Alien Mini je OpenATV bez mrznutia a sekania, aj ked po nabootovaní chvílku seká a je tam oneskorenie pri prepínaní, ale po 2-3 minutách sa ustáli je to v pohode. PKT team linux o dosť viac sekal a 3-4 krat mi zamrzol, tak som ho aj vyhodil. HDMU linux je po grafickej stránke velmi príjemný ale dosť sekal v nepravidelných intervaloch hlavne pri prepínaní programov. Ak bude čas tak skúsim aj nejake ine linux systemy.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mishak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 mar 2015 10:10 - 20 mar 2015 14:42 #14697 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Problem s Enigmou
Ahojte, tak som si kupil box Amiko Alien Mini v Ellane aj s nakonfigurovanou Enigmou, lenže nie a nie spustiť programy. Nastavím satelit. vložím kartu ale nejde ani jeden program, je nejaky navod ako na to?
Posledný krát upravené:20 mar 2015 14:42 lavega6

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
20 mar 2015 17:24 #14700 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Problem s Enigmou
Nejdou žádné programy nebo jen kódované? Třeba Óčko nebo CT24 funguje?

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 mar 2015 19:22 - 20 mar 2015 19:24 #14701 od lavega6
Odpoveď od lavega6 na tému Problem s Enigmou
Vobec nic mi nejde ani volne.
Posledný krát upravené:20 mar 2015 19:24 lavega6

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.228 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu