Diskusia

Viac
21 okt 2015 20:41 #16548 od za
Odpoveď od za na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Dobry vecer,
Idem opet otravovat,narazil som na ..
Prijimac sa mi reklamacii vratil v zakladnom nastaveni.Avsak ked si ho upravim [nie softwerovo] podla mojich prestav,vizual co znamena:Vymazanie buketov a nastavenia jedineho asi s 50timi stanicami+zjednodusenie menu+EPG zobrazenie 10tich stanic z prehladom na 360 min ,zobrazenie stlpcov a nezobrazovanie ikon+nahravanie posunute o -5 min +20 min nad cas nahravania+nastavenie automatickeho timeshiftu po 2 sec s maximom na 2 hodiny+nastavenie aby mi nahrate pozrete programy hodilo do kosa a po jednom dni vymazalo [ale aj tak to nevymaze,musim rucne]mi prijimac prestane pri dalsom vypnuti/zapnuti ist.Po spusteni nabehne asi na 4 sec,potom zamrzne.Ked nabootujem tak to iste.Pomoze jedine flash s USB s orignalnym nastavenim z Ellana.
Nestretol sa niekto s niecim podobnym.Uz mam dalsi [udajne novy]kus a zacinam nadobudat pocit ze chyba je medzi stolickou a prijimacom hoci sa do toho vobec nezasahujem.Iba doplnim nemam ho pripojeny na net.

Vu+ Solo4K
Čipset:7376
Systém OE:OE-Alliance 4.4
Verzia firmvéru:OpenATV 6.4.20210429 (2021-04-28)
Verzia jadra / Dátum ovládačov:3.14.28 / 20190424
Kapacita: 931.5 GB ("1 TB") celkom (/media/hdd)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 okt 2015 21:08 #16549 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Zdravím,

to bude souviset s nějakým konkrétním nastavením. Tím, že to zamrzne hned při spuštění, tak bych tipoval na timeshift. Zkuste místo 2s nastavit na otestování třeba 1 minutu, zda to pomůže. Když jo, tak ten čas můžete zkusit snížit na nějakou hodnotu, kdy to ještě nebude zamrzat.
Je možné, že se timeshift spouští ještě v době, kdy není box zcela nastartovaný a zamrzne.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 okt 2015 21:15 - 21 okt 2015 21:17 #16550 od za
Odpoveď od za na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Ano,ano,to znie logicky..Dal som opet flash,budem postupne pridavat upravy a uvidime.Zacal som tym timeshiftom,dal som 1 minutu,pockame co sa bude diat.
Dakujem Vam.

Vu+ Solo4K
Čipset:7376
Systém OE:OE-Alliance 4.4
Verzia firmvéru:OpenATV 6.4.20210429 (2021-04-28)
Verzia jadra / Dátum ovládačov:3.14.28 / 20190424
Kapacita: 931.5 GB ("1 TB") celkom (/media/hdd)
Posledný krát upravené:21 okt 2015 21:17 za

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 okt 2015 00:02 #16551 od pilgrim
Odpoveď od pilgrim na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Ja si myslim ze origo soft of elana MA zbytocne vela pluginov a to zabija system. Ja son osobne 2/3 dal prec a ide super. Time shift je problem AK nemas rychly ale skutocne rychly disk tak zabudni na 2 sekundy. PrI dobrom USB flash tak Max 10-15 sePoskusaj. AK budes mat problem napis dam to soft.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 okt 2015 04:07 #16552 od za
Odpoveď od za na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Nuz z tou prepchatostou pluginmi môže tiež niečo byt,je tam toho vela.Lenze pre mňa ako laika je to problém vytriedit lebo neviem čo je k čomu a ci nezmazem nieco dolezite,systemove. V podstate mne tam staci media player na prehravanie z usb,niečo na pozeranie obrazkov,správca suborov a ešte možno do buducna ak by som pripajal na net CSFD plugin,ostatne by som aj odinstaloval.

Vu+ Solo4K
Čipset:7376
Systém OE:OE-Alliance 4.4
Verzia firmvéru:OpenATV 6.4.20210429 (2021-04-28)
Verzia jadra / Dátum ovládačov:3.14.28 / 20190424
Kapacita: 931.5 GB ("1 TB") celkom (/media/hdd)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 okt 2015 19:29 #16561 od za
Odpoveď od za na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Mozem este otazku k tym DVB-T tunerom.Ako sa bude satelit spravat pri subeznom nahravani?
Ak si napriklad navolim subezne nahravanie napr na CT1 nasledne program na dalsom transporderi napr Markizu tak ak budem chciet pozerat nieco na Nova Cinema tak satelit automaticky zvoli ze prva nahravka pojde cez S- tuner 1,dalsia pojde na DVB-T z multiplexu2 a Novu budem pozerat cez S-tuner2 a este bude jeden DVB-T tuner na ktorom by som de facto mohol nahravat cokolvek co mam naladene na DVB-T antene z ktorehokolvek multiplexu.
Satelit si to cele obsluzi automaticky a rozlisi na ktorom tuneri je stanica volna?Totiz to nevsimol som si nikdy pri nahravani ze by sa ma sa ma pytalo z ktoreho tuneru chcem nahravat.

Ako to bude so stanicami v buketoch?Budem tam musiet mat naladene aj tie co su na cez skylink zo satelitu aj tie co su cez terestrial cize budem mat musiet navolene v bukete stanice ktore bezia na skylinku aj terestrialom naladene duplicitne,dvojmo?
Dakujem

Vu+ Solo4K
Čipset:7376
Systém OE:OE-Alliance 4.4
Verzia firmvéru:OpenATV 6.4.20210429 (2021-04-28)
Verzia jadra / Dátum ovládačov:3.14.28 / 20190424
Kapacita: 931.5 GB ("1 TB") celkom (/media/hdd)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
23 okt 2015 23:13 #16563 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Zdravím,

DVB-T2 tuner nemám, tak jen předpokládám, že to bude fungovat takto (třeba někdo doplní):

1.) Programy naladěné jako satelitní a terestriální budou existovat samostatně. Tedy pokud naladíte stejný program oběma způsoby, tak bude existovat v seznamu 2x. Sice se programy stejně jmenují, ale z hlediska přijímače se jedná o různé programy - přijímají se jinou cestou a z různých frekvencí. Je to obdobné jako když na satu vysílají nějaké programy souběžně na 2 transpondérech. Naladí se 2x a mají shodný název.

2.) Při volbě nahrávání si volíte, který program se nahrává - ten je naladěn buď na DVB-S2 nebo DVB-T2 a na nějaké konkrétní frekvenci. Takže to určujete vy a už při volbě časovače se rozhodnete, zda se má program nahrát se Skylinku nebo s pozemního příjmu.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 okt 2015 12:04 #16566 od za
Odpoveď od za na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Aha,takze vlaste musim si do buketov natiahnut oba zdroje signalu a ulozit a pri pridavani nahr.napr v EPG si zvolim ci ma ist nahravka z DVB alebo SAT.Dakujem Vam.

Vu+ Solo4K
Čipset:7376
Systém OE:OE-Alliance 4.4
Verzia firmvéru:OpenATV 6.4.20210429 (2021-04-28)
Verzia jadra / Dátum ovládačov:3.14.28 / 20190424
Kapacita: 931.5 GB ("1 TB") celkom (/media/hdd)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 nov 2015 20:02 #16654 od Antoni
Odpoveď od Antoni na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Dobrý večer.
Nahral som do LX1 váš posledný ellano FW (upravený Open ATV5.1) - ako píšete "Nová nakonfigurovaná enigma2 pre XpeedLX1 a LX2" (digitalne.ellano.sk/magazin-7/special/it...pre-xpeedlx1-a-lx2-3)
Bohužiaľ som zistil že je "nakonfigurovaná" tak, že v menu vôbec nie je k dispozícii možnosť WIFI pripojenia siete, pričom ale v normálnej čistej Open ATV5.1 táto možnosť je a WIFI sieť mi s mojim USB Wifi adaptérom mi v tomto a iných image normálne fungovala !
Viete mne ( a myslím že nie len mne) napísať ako mám spojazdniť WIFI na tejto vašej "nakonfigurovanej" enigme2 rozbehať WIFI sieť ?
A prečo ju vlastne dávate preč z Open ATV5.1 ?
Za rýchle informácie a rady ďakujem, bez WIFI je pre mňa tento FW absolútne nepoužiteľný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 nov 2015 07:37 - 05 nov 2015 07:38 #16655 od Blind Guardian
Odpoveď od Blind Guardian na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
To sú odvážne slová niekoho obviňovať !
Wifi je plne funkčné je nakonfigurované pre wifiUSB s chipsetom rallink rt3070 a rt5370. Ak máte s iným chipsetom treba si nainštalovať driver, zasunuť wifi do USB a reštartovať E2.Návodov je na tu v digitálnej škole dosť.
Prikladam screeny XpeedLX2 a nova NAKONFIGUROVANA E2 OpenATV5.1:
Posledný krát upravené:05 nov 2015 07:38 Blind Guardian

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
05 nov 2015 13:08 #16657 od Antoni
Odpoveď od Antoni na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Nikoho neobviňujem, píšem holé fakty ktoré som zistil a z ktorých som bol slušne povedané "rozčarovaný"...
Sám píšete že WIFI je v ellano enigme je vraj síce funkčná (podľa vašich fotiek tomu to tak asi aj je, ale mne práve tie položky v menu chýbajú) ALE LEN s wifiUSB s chipsetom rallink rt3070 a rt5370 !
Takže tí ktorí majú náhodou iný typ USB WIFI adaptéru majú jednoducho smolu a musia teda najpr niekoľko hodín hladať po internete rôzne návody ako si sprevádzkovať wifi na tejto enigme ? Naozaj velmi užívateľský príjemné :dry: Samozrejme že mi bolo jasné že tam treba doinštalovať nejaký ovládač pre môj WIFI USB adaptér, lenže to je bez prístupu boxu k internetu "trošku komplikované"...
Minimálne by bolo od Vás seriózne na túto skutočnosť upozorniť používateľov a prípadne tam dopísať že inštalácia vašej enigmy je len pre odborníkov, ktorý si vedia a musia cez USB klúče doinštalovať potrebné ovládače a rozšírenia. Predídete tak sklamaniu niektorích vašich zákazníkov.

Po inštalácii čistej originálnej image Open ATV 5.1 som žiadny problém s prijením cez wifi nemal - možno by stálo z vašej strany za uváženie tento problém vo vašej enigme2 odstrániť.

Za pochopenie ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • admin
  • Návštevník
  • Návštevník
05 nov 2015 13:34 #16658 od admin
Odpoveď od admin na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Nie vraj, ale je plne funkčné, ak Vám nestačia screeny ako dôkaz, nech sa páči do Podbrezovej, kde Vám to radi predvedieme.

Keby to šlo inak, verte, že to tak urobíme. Ale aby driver pre RT3070 a 5370 fungoval, bolo potrebné odstrániť ostatné drivery. To že je to takto nevieme ovplyvniť, nie sme tvorcami žiadneho image.

Info o to, že je v zálohe spojazdnená iba Wifi s týmito chipsetmi sme doplnili hned po Vašom podnete v komente článku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 dec 2015 13:55 #16891 od Jans
Odpoveď od Jans na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Zdravim. Bohuzial som si neprecital vase forum a hned po kupe a pripojeni primaca lx1 som ho dal aktualizovat.... Primac uz nenabehol, stale load, tak som ho flashol, no na atv 5... Ale uz nema taku peknu grafiku, spracovanie plugin ako na vasej E2. Bude mozne program E2 poslat po vyplneni ziadosti? A kolko to priblizne trva, spracovat ziadost. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
10 dec 2015 14:18 - 10 dec 2015 14:18 #16892 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Napište na Skype nebo mailem. Pošlou vám to obratem nebo nejpozději do 24 hodin. Napište jim číslo objednávky a na základě toho vám ho pošlou. Není problém.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:10 dec 2015 14:18 ZdenekMi
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Jans

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 dec 2015 14:51 #16893 od Jans
Odpoveď od Jans na tému XPEED-LX 1+LX 2 firmware
Mozte mi dat kontakt, nemozem naist.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.282 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu