× Potrebujete poradiť aký prijímač, parabolu, atď. kúpiť?

Kúpa prístroja

  • Michal94
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
27 aug 2014 18:30 #11111 od Michal94
Kúpa prístroja bolo vytvorené Michal94
Dobrý deň. Chcel by som si kúpiť nový satelitný prístroj a keďže nie som moc skúsený v tomto smere nechám si poradiť od niekoho kto sa v tejto oblasti vyzná. Momentálne používam Evolve blackstar HD je v pohode ale časom sa zvýšili moje nároky na prijímač sú takéto: podpora NTFS na externom HDD (prípadne interný hdd), možnosť nahrávania na sieťový nas disk (toto by som predovšetkým využíval), streamovanie vysielania, nahrávanie v nekódovanom formáte. Zbežne som si prebehol e-shop a dva prijímače ma zaujali sú to Skytec HD nerine a Golden Interstar XPEED LX1 ale môžete poradiť aj niečo úplne iné.


Ďakujem za všetky rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
27 aug 2014 19:03 #11112 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Kúpa prístroja
Také záleží jaký máte cenový strop :-)

Každopádně pokud mohu doporučit, podívejte se zde na náš facebook: www.facebook.com/pages/Satelitná-technika/130312483663182

Jsou tam uvedené všechny aktuální novinky. Podívejte se na ně a třeba vás z nich zaujme i něco dalšího. Novinek je teď spousta a i v dobrých cenových relacích.

Ty 2 co jste vybral jsou dobré přijímače, ale třeba objevíte ještě něco dalšího :-)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Michal94
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
28 aug 2014 12:07 #11119 od Michal94
Odpoveď od Michal94 na tému Kúpa prístroja
Cenový strop by bol od 100 do 130€ max viac by som za prístroj nechcel minúť.

Neviem však či by som mal pozerať dvoj alebo jednotunerové modely prípadne ma zaujala funkcia hbbtv a neviem poriadne čo to je a ani či by som to vede využiť.

Ktorý príjmač v tejto cenovej kategórií by ste mi vy odporučili ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
28 aug 2014 12:25 #11120 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Kúpa prístroja
Něco o HbbTV je tady: www.ceskatelevize.cz/hbbtv/

Já osobně preferuji více tunerové přijímače, protože je pak možnost např. koukat na program z jednoho transpondéru a druhý z jiného transpondéru nahrávat. Jenže to chce i Twin LNB, aby to mělo smysl.

Osobně si ale s výběrem konkrétního přijímače netroufnu radit, protože vlastní praktické zkušenosti mám jen se SkyTec a XTrend. Ostatní je teorie.

Zkuste zavolat přímo na prodejnu Ellano a domluvit se s nimi. Mají s jednotlivými přijímači zkušenosti, a když jim řeknete Vaše představy, tak Vám určitě nějaký vhodný nabídnou.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
28 aug 2014 12:40 - 28 aug 2014 12:41 #11121 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Kúpa prístroja
K hbbTV je ještě článek tady: digitalne.ellano.sk/magazin-7/novinky/kr...sportovych-fanusikov

Je to v podstatě spojení televize a internetu.

Manželka to třeba používá ke sledování seriálů, který jí tam ČT online nabízí :-)

Je pravděpodobné, že podporu HbbTV budou postupně doplňovat i další kanály, takže při výběru nového přijímače bych jí osobně bral už do úvahy.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:28 aug 2014 12:41 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Michal94
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
28 aug 2014 14:02 #11122 od Michal94
Odpoveď od Michal94 na tému Kúpa prístroja
Skytec túto podporu hbbtv nemá bohužiaľ ale uňho sa mi páči podpora air tivi+ čo by som určite využil. Ktorý by sa mi Vy poradil ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
28 aug 2014 14:18 #11129 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Kúpa prístroja
Noo, asi tak. Z těch 2 co máte napsané.

Nerine mám a je to dobrý přijímač. Ale nemá podporu HbbTV a nevím, zda ji někdy mít bude. Má možnost jak továrního FW, tak Enigmy (E2 HDReady je udělaná pěkně).

Golden Interstar XPEED LX1 má výhodu velkého výběru různých image s Enigmou a je to čip mipsel, takže i ohromný výběr různých pluginů. Ale pozor na to, že nemá CI slot. Pokud tedy máte novou kartu M7 (nebo s ní počítáte) od Skylinku a budete potřebovat modul, tak v tomto přijímači Vám chodit karta nebude.

air tivi+ - V podstatě v každém Linux přijímači máte nějaké rozhraní ať na PC nebo Android, které má obdobné funkčnosti nebo spíš ještě lepší.

Takže je těžké ukázat prstem na jeden konkrétní přijímač. Oba mají svoje výhody i nevýhody.

Ale zavolejte přímo na prodejnu 0908072878 a oni Vám fundovaně poradí. Už jsem jim psal, že budete volat a potřebovat pomoci s výběrem vhodného přijímače :-)

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.167 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu